Treść opublikowana przez .Pablo.
-
[B5 AFN]Belka tylna z sedana do avanta
niestety tak jest że podczas uderzenia w koło może zmienić się geometria zawieszenia przeważnie jest to skrzywienie belki co do belki z sedana nie chcę wprowadzić cię w błąd ale raczej nie będzie pasowała ale musiał byś się jeszcze dokładnie popytać
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
dokładnie kolego górne 60zł dolne 80 plus gwarancja więc chyba warto co prawda nie wiem jak ta firma robi te wahacze ale moja firma w Bytomiu regeneruje prawie wszystko i każdy klient wychodzi zadowolony ja mam komplet wahaczy po regeneracji i jestem bardzo zadowolony zresztą tak jak pisałem wyżej :>
-
[B5 AFN] Bierze dużo oleju - czy to normalne ?
mówi się że 0,5 litra na 1000km jest dopuszczalne powyżej 0.5 litra trzeba szukać przyczyny usterki wyciek albo zbytnio zużyte główne elementy silnika pierścienie uszczelniacze na zaworach itp ps ja mam na liczniku 230tys a nie wiadomo ile był cofany i między wymianami oleju nie bierze w ogóle :>
-
[B5 AHU] Błędy klimatronika
musisz otworzyć silniczek rozkręcić wymyć i nasmarować jest to bardzo ładnie opisane w dziale zrób to sam http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_wykrecenie_silniczka_klapy_centralnej_fotostory-t13920.0.html :>
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
a ja standardowo się wyłamie i powiem że jeżdżę na regenerowanych ori wahaczach zresztą nie tylko ja ale i kupa moich znajomych tez na nich jeździ i sobie chwalą ja osobiście zrobiłem na nich 30kkm i na przeglądzie tydzień temu zawieszenie 100% sprawne zero stuków puknięć czy złego prowadzenia auta kolega zrobił 50kkm również zadowolony a prawda jest taka każdy wkłada to na co go stać lecz przeliczając sobie koszty robociznę i ilość tanich kompletów które się wymienia to lepiej zainwestować raz a porządnie w porządne albo regenerowane wahacze
-
[B5 ADR] Blokuje tylny zacisk
nie do wymiany tylko do rozebrania i przeczyszczenia oraz wymianie uszczelnień na nowe po tym zabiegu wasz problem zniknie
-
[B5 AGB] Huczący most
stara dobra metoda nasyp trocin do mostu wtedy na pewno się uciszy a tak na poważnie możesz mieć już znaczne luzy na wałku atakującym czasami wystarcza regulacja odległości a czasem jego wymiana
-
[B5 1Z] Gdy jest goraco skrzynia biegów głośno pracuje
z tego co widzę po roczniku auta przypuszczalnie masz duży przebieg więc może najwyższy czas wymienić olej w skrzyni begów bo ten co masz już dawno stracił swoje właściwości nowy olej powinien załatwić sprawę
-
[B5 1Z] Grzejace sie felgi
i tu poprę poprzedników masz nie sprawny układ hamulcowy felgi nie mogą się grzać albo zaciski nie odbijają do przeczyszczenia albo wąż gumowy sparciał w środku i masz w zacisku ciągle ciśnienie ps zrób to jak najszybciej bo szkoda tarcz i klocków bo ciągle będą się przegrzewały
-
[B5 ALZ] Spadek obrotów podczas włączania klimy:(
zacznijmy od tego jakie masz obroty biegu jałowego ? jeśli koło 850obr/min to nawet jak włączysz klime silnik nie może zgasnąć bo obroty spadną min do 800 chyba że obroty masz o wiele niższe to będzie powodować że silnik zgaśnie ps: może zacierać się kompresor i wtedy jest taki opór po uruchomieniu klimy że silnik zgaśnie ale to najgorszy scenariusz
-
[B5 ADP] zdarta opona???
z tego co się orientuje to opony zawsze zdziera ale nie równomiernie przy luzach w zawieszeniu ale może w zawieszeniu wielowahaczowym jest inaczej
-
[B5 AFN] Problem z pierwszym i wstecznym biegiem
sam sobie odpowiedziałeś na pytanie jeśli zapadł ci się pedał to wina sprzęgła a czego dokładnie to cieżko stwierdzić może to byc wina siłownika zapowietrzenia albo docisku jak podniesiesz pedał ręką to utrzymuje się w normalnej pozycji czy dalej spada do połowy ?
-
[B5 ABC] Wyjace łożysko
możliwe że wyje ci łożysko w moście, co do lokalizacji łożysk w kołach hmmmmm jedź po ostrym łuku w prawo jeśli głośniej huczy to łożysko z lewej strony i odwrotnie jedź po łuku w lewo i głośniej huczy to prawe łożysko czy przód czy tył to sam się musisz wsłuchać to chyba najprostszy sposób sprawdzenia łożysk
-
[B5 AKN] Wymiana przepływomierza
wydaje mi się że w aso podłączają się pod komputer i sprawdzają czy wszystko jest oki ale za 180zł ale niech jeszce ktoś się wypowie bo nie chce wprowadzić cię w błąd
-
[B5 AHU] Dane dotyczące spalania - sedan i avant te same spalanie?
ja moim avantem tylko że z silnikiem afn 110KM w mieście koło 6 chyba że mocno deptam to troche wię :wink4:cej
-
[B5 ADP] Czy trzeba ustawiać zbieżność po założeniu dystansów na tył ?
z tyłu zbieżności się nie ustawia a przód pozostał bez zmian więc nie musisz ustawiać zbieżności chyba że tak profilaktycznie
-
[B5 ADR] Wymiana płynu hamulcowego
3 litry płynu hamulcowego skąd takie dane wziąłeś litr max 1,5 w zupełności wystarcza
-
[B6 AWX] Gdzie się podpiąć pod centralny zamek ?
z tego co pamiętam to kostka na wsporniku w którą wchodzą tylko dwa kable taka fioletowa ( nie daje głowy bo dawno zakładałem alarm u siebie ) najprościej weź próbówkę kabelek podepnij do masy i dotykaj do pinów z fioletową kostką jeśli usłyszysz prace pompki to znalazłeś i masz pewność że niczego nie spalisz ps jak znajde swój schemat to dokładnie podam ci która to kostka :>
-
[B6 AWX] Słaby rozruch - słaby akumulator ?
aku możesz ładować w aucie bo takie doładowanie w czasie jazdy to jest jedynie podładowanie a 100% naładowania akumulatora uzyskuje się przez ładowanie ponad 12 godzin małym prądem więc wepnij go na noc pojeździsz kilka dni i się okaże czy aku do wymiany bo nie trzyma prądu czy to tylko wyładowanie na skutek np częstego odpalania
-
[ALL] Kłopoty z odkręcaniem śrub do felg
a ja do rzucę 5 groszy od siebie te firmowe klucze są mało wytrzymałe i powodują obrabianie główek śrub ja kupiłem porządny klucz i stosuje paste miedzianą zero problemu przy wymianie koła czy przerzucaniu kół na zimowe :>
-
[B5 AFF] Gdzie jest naciąg hamulca ręcznego ?
audi ma automatyczna regulacje hamulca ręcznego jeśli nie były wymieniane linki to najwyraźniej masz zapieczony mechanizm ręcznego i czeka cie czyszczenie zacisków
-
[B6 AWX] Słaby rozruch - słaby akumulator ?
zostaw akumulator w aucie podepnij tylko prostownik niby tak sie nie powinno robić ale nic sie nie dzieje a i roboty mniej z wyciąganiem akumulatora potem ustawianiem radia itp
-
[B5 AKN] Jak efektywnie przyspieszać "traktorkiem"?? :)
na zimnym silniku nie można jedynie go katować po nagrzaniu do 4 tys można spokojnie go kręcić bez najmniejszych obaw że coś będzie sie działo
-
[ALL] uszczelniacz wału
taki wyciek nie zaszkodzi dwumasowi bo nie jest rozrzucany po sprzęgle tylko spływa w dół ale trzeba myśleć bo prędzej czy później trzeba wymienić
-
[B5 AKN] Pękł mi pasek rozrządu - proszę o kosztorys naprawy ?
mój znajomy w firmowym audi a6 też zerwał rozrząd tyle że koszt naprawy sięgnął ponad 9000zł i to takimi garażowymi sposobami żaden serwis typu bosch czy aso więc szczerze współczuje