Treść opublikowana przez toldek1
-
[B5 AHU] Słabe ciśnienie turbiny spadek mocy
To 1,4 podane przez Ciebie to w jakich jednostkach? barach? to by było za dużo lepiej zrób loga dynamicznie z grupy 011, 003, wtedy nie będzie jasne.
-
[B5 ADP] Przepustnica
Nr 058 133 063 silnik ADP skrzynia manualna, jednak może być też 058 133 063Q,choć raczej ta pierwsza, a nie lepiej odczytać ze tej co jest, byłoby najlepiej?
-
poszukuje vcds akp 908.1
Tu są http://www.vcds.pl/index.php?mod=site&id=15 tylko że uwali Ci kabelek :shocked:więc
-
[B5 AFN] Analiza logów dynamicznych (011 i 003)
Grupę 001 zostaw w spokoju, zajmij się turbem masz przeładowanie.
-
[B6 AKE] Brak dostępu do modułu centralnego zamka
Spróbuj przez 46 - moduł komfortu
-
[B6 ALT] Schemat czujnika położenia sprzęgła.
Sygnał na pin 39 sterownika, zasilanie wspólne z włącznikiem hamulca
-
[B5 AFN] Rozrusznik działa , ale silnik nie odpala.
Wszystko może być nie tak ale na początek jeśli błędów brak sprawdził bym czy się nie zapowietrzył, filtr czy nie zapchany
-
[B5 AKN] Sprawdzenia EGR
Selekt > 01>08>03BS
-
[INNE] bład 000665-regulacja ciśnienia doładowania przekroczona granica doładowania
Oczywiście logi nieodzowne, definicja błędu wskazuje na mechaniczne uszkodzenia.
-
[B5 AFN] Przy temperaturze 0 st.cel. świece nie są podgrzewane
Można jeszcze zmienić temperaturę od której świece będą grzały np. od 13 st, oczywiście skróci to żywotność świec, ale w przypadku słabszej kondycji silnika pomaga.
-
[ALL B5] "...keyword 0114" i błąd 1401 - prośba diagnoze
Więc wykasuj błędy przez autoskana :> przecież jest taka możliwość, jaki VAG?
-
[ALL] błąd 00955 Key1 - adaptation limit surpassed
Więc się nie przejmuj ,takie błędy były często w komfortach o numerze 8E0 959 433 AL
-
[B5 AHH] Nie odpala,nadal problem
To proste :> omawiany zaworek na schemacie to Y12, sterowanie - sygnał /+/ z 77 pinu sterownika kabelek czarno fioletowy, steruje ECU jak widać
-
[ALL] błąd 00955 Key1 - adaptation limit surpassed
Nikt raczej nie grzebie, problem leży chyba w dopasowaniu pilota/kluczyka, komfort się kłania.
-
[B5 AHH] Nie odpala,nadal problem
Schemacik sterowania zaworka http://www.speedyshare.com/389703575.html
-
[B5 ADP] Nie odpala po wymianie uszczelki pod głowicą
Jeśli obracał wałem i konfliktu nie było, ustawienie poprawił, to sprawdź ustawienie koła napędzającego palec rozdzielacza, ustaw 1 tłoka w GMP i luknij na ustawienie palca rozdzielacza czy aby na pewno jest na znaku? może nie ustawiał w ogóle tego kółka.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów - tryb awaryjny powyżej 3000 obrotów
Mnie też się nie podoba ciśnienie z czujnika wysokości /ciśnienia atmosferycznego/ winno oscylować w granicach 989, w logu widać coś ponad 600 co jest nie do przyjęcia więc tu szukałbym przyczyny. Dla jasności 010 - www.tokam.pl/091030%20logi/d010.jpg
-
[B5 ATJ] Analiza kodu błędu (świeci się airbag)
Montaż fotelika nie ma znaczenia, sterownik poduch pod siedzeniem pasażera, jak szukać to tam.
-
[B5 ATJ] Analiza kodu błędu (świeci się airbag)
Popatrz w module poduszek w bloki wartości, nie wiem co pokazuje w blokach VAG 409, bo pracuje na innym sprzęcie, do sprawdzenia linia CAN, pin 7 i 6 sterownika
-
[B5 ATJ] Analiza kodu błędu (świeci się airbag)
Masz połączenie z modułem poduszek?, ABS ?
-
[B5 ATJ] Analiza kodu błędu (świeci się airbag)
Według nr błędu siadł CAN, brak sygnału z SRS, czym czytasz te błędy?
-
[B5 AFN] Dziwna praca silnika po wymianie wtryskiwaczy
,,mam wrażenie że silnik pracuje zbyt "grubo" i zbyt głośno... " w takim przypadku sprawdziłbym kąt wtrysku, dłubaniem w VAGu nic nie powinien zepsuć, zapewne podglądał parametry w blokach wartości, co jest normalne. Może daj mu trochę czasu niech się dotrze ,,Czy na podstawie takich informacji można ustalić co się jeszcze "psuje" w tym samochodzie?" - niestety trudno
-
[INNE] Jak sprawdzić przepływkę (VW Golf 4) ?
Owszem każda metoda jest na swój sposób skuteczna, ale należy trzymać się procedur serwisowych a te, oprócz obserwacji na bloku wartości nakazują sprawdzenie ,,ręczne,, czyli pomiar na wyjściu z przepływki, nie ma sensu pisać dlaczego, każdy kto co nieco zna się na diagnostyce wie. Pomiar nieskomplikowany, robimy to tak: Na początek należy sprawdzić czy mamy prawidłowe zasilanie czujnika MAF: * na wyłączonym zapłonie odpiąć wtyczkę czujnika MAF * używając w miarę dobrego miernika podpinamy jego końcówki do pinów 2 i 3 odpiętej wtyczki * włączamy zapłon i sprawdzamy wskazanie na mierniku - prawidłowe to aktualne napięcie baterii * wyłączamy zapłon, zapinamy wtyczkę do czujnika. Następnie sprawdzamy sygnał, czyli to co nas najbardziej interesuje czyli: * na wpiętej do czujnika wtyczce / zapłon wyłączony / odchylamy osłonkę gumową i wkłuwamy się końcówkami igłowymi miernika / lub szpilkami / w kable pinów 1 i 2 * włączamy zapłon, uruchamiamy silnik , temperatura silnika minimum 80 stopni i pozostawiamy pracujący na wolnych obrotach, obserwujemy wskazanie miernika - prawidłowe wskazanie w przybliżeniu 1,1V * podnosimy obroty silnika do 3000 i utrzymujemy obserwując wskazanie miernika - prawidłowe wskazanie to 1,7V w przybliżeniu. Istotna uwaga, przepływkę można i nawet należy przemyć strumieniem np. benzyny ekstrakcyjnej, pamiętając o tym że element jest bardzo delikatny i można go uszkodzić używając np.pędzelka.
-
[B5 AEB] Brak zapłonu
AEB jak się nie mylę każda cewka osobna, pozostaje sprawdzić masę i impulsowanie na cewkę, moduł wzmacniający N122, CKP, CMP, jeśli dalej nic to ciągłość przewodu do sterownika, jeśli nic to sterownik.Temat rzeka ale do rozwiązania wszak do wtorku daleko :> Dokładam schemacik do pobrania http://www.speedyshare.com/297165530.html
-
[INNE] Jak sprawdzić przepływkę (VW Golf 4) ?
Napisz dokładnie jaki typ silnika 1.6 100KM bo montowali AEK, AFT,AKS jednak przepływki sprawdza się inaczej w każdym typie.