Treść opublikowana przez Tobike
-
pomoc w odczytaniu logów auto nie jedzie
Z tego co widzę przepływka mocno tnie dawkę.
-
luz turbiny + znikający olej
ruszałeś przewody podciśnienia? jeśli tak to musisz sprawdzić zaworek zwrotny biało-czarny między filtrem powietrza a turbiną, lub jeśli go nie ruszałeś kup dużą strzykawkę w aptece i sprawdź czy gruszka jest szczelna i czy sztanga się rusza, albo z grodzi bezpośrednio podciśnienie daj do turbo. N75 jest sterowany impulsami więc ciężko tam zmierzyć napięcie.
-
Zapadajacy sie pedal sprzegla
pompa jest od strony pedału a wysprzęglik w skrzyni biegów, przed robotą zaopatrz się w zestawy naprawcze, to koszt 30zł i wymień gumki, oba elementy się zużywają i nie wiadomo który jest uszkodzony.
-
jak mocno dokręcić tylną piastę
Ja skręcam trochę inaczej, dokręcam na tyle żeby nie dało się wyczuć luzu na tarczy lub był minimalny.
-
[A4 B5 97r] rzęźi skrzynia biegów na zimnym
Łożyska wałka głównego w skrzyni maja luz, lub źle złożony docisk i łożysko oporowe.
-
Miska olejowa
zrób to w dwie osoby trzeba wpychać wkrętak między miskę a główkę śruby i odkręcać w tym czasie, do momenty aż załapie gwint. Jak się nie uda to wymiana miski ale z olejem to załóż jakiś płaszcz deszczowy bo się upierdzielisz cały.
-
Miska olejowa
I tak musisz spuścić z niej olej. Przekręciłeś korek i ja bym go czymś podważał i próbował odkręcić. Może uda się naprawić gwint miski albo jak jest cały to śrubę spustową wymienisz. Żeby ściągnąć miskę trzeba belkę odkręcić.
-
jak mocno dokręcić tylną piastę
Ty masz quatro czy ośkę? W quatro dokręca się łożyska jak z przodu czyli na chama, w ośce łożyska dokręca się z lekkim luzem mowa oczywiście o tyle.
-
Prośba o pomoc: ZA DUŻY MAF: SPECIFED 470 . ACTUAL 470.
kolega piszę że komputer żąda 470 na wolnych i tyle podaje więc mi to wygląda na programowe usunięcie. Zrób loga statycznego 003 i dotknij pedał gazu po włączeniu logowania.
-
Proszę o analizę logów - niestabilne obroty na postoju, szarpanie przy przyspieszaniu
przemik napisz co podejrzewasz?
-
Bardzo proszę o analizę logów
nie wiem jak powinno być w twoim silniku ale chyba masz kąt wtrysku za wczesny, może koledzy coś podpowiedzą.
-
Bardzo proszę o analizę logów
turbo daje dobre ciśnienie, takie jak żąda komputer ale przepływka pokazuje więcej niż komputer żąda. w logu 008 widać że przepływka jest sprawna bo nie obcina dawki paliwa. Może wszystko jest ok. drżenie auta może być spowodowane czymś mechanicznym może napędem. Na postoju też drga przy 1600?
-
proszę o analizę logów
masz pełną wersję vaga?
-
Proszę o analizę logów - auto przymula
Mechanicznie (ręcznie) poruszać sztangą i ocenić czy pracuje ciężko.
-
Proszę o analizę logów - niestabilne obroty na postoju, szarpanie przy przyspieszaniu
Przepływka tnie paliwo, zrób dynamiczny 003.
-
Prośba o pomoc: ZA DUŻY MAF: SPECIFED 470 . ACTUAL 470.
Zrób logi bo liczby bardziej przemawiają niż opis. z twojego opisu to mogą być jakieś problemy z EGR, chyba że zaślepiłeś go.
-
Proszę o analizę logów - auto przymula
Turbo lekko przeładowuje więc pewnie kierownice w turbo się lekko zacinają. Najpierw mechanicznie je rozruszać potem dynamicznie pojeździć i powinno się poprawić.
-
Bardzo proszę o analizę logów
Przepływka mierzy za dużo powietrza a ciśnienie doładowania jest stabilne, nie wiem jak to zdiagnozować, może koledzy pomogą.
-
Audi A4 B5 1z + 16bit + 11mm + 0.216 Proźba o ocene logów
Jak filtr był wymieniany to przeczyść przepływkę i zloguj jeszcze raz. Ja demontuję ją z rury i w benzynie ekstrakcyjnej delikatnie pędzelkiem z długim włosiem.
-
Audi A4 B5 1z + 16bit + 11mm + 0.216 Proźba o ocene logów
Ten chaos po puszczeniu gazu mogłeś usunąć . Przepływomierz tnie dawkę paliwa powyżej 3,5tyś obrotów i turbo lekko przeładowuje przy 3,3-3,4tyś i jednym logu a w drugim od 1,8-2,4tyś.
-
Proszę o ocenę i analizę logów - po regeneracji turbiny
1000km powinno wystarczyć
-
Olej w dolocie
jak mocno kapie to wymień uszczelki, jak jest na opaskach to skręć mocniej.
-
[A4 B5 97r] rzęźi skrzynia biegów na zimnym
Rzęzi przy wciśniętym sprzęgle? Mogłeś trafić na wysłużoną skrzynię, sprzęgło zakładałeś nowe? Sprawdź stan oleju w skrzyni jeśli go dużo brakuje to łożyska dostały po tyłku.
-
Co począć ?
To angielskie lampy tylko zdjęcia zrobiłeś odwrotnie bo przesłony powinny być na górze. Jeżeli nie ma przestawnej przesłony to należy rozebrać soczewkę z odbłyśnikiem i odwrócić przesłonę.
-
Proszę o ocenę i analizę logów - po regeneracji turbiny
EGR wygląda na zaślepiony programowo. Przepływka zaczyna od 3360 ciąć dawkę paliwa, jak nie była czyszczona to przemyj ją. Turbo delikatnie przeładowuje ale w BS 011 masz niskie wskazania ciśnienia (mniejsze niż u mnie). N75 można też przeczyścić albo zamienić z N18 na chwilę. Jeżeli masz katalizator to wydaje się że turbo wstaje poprawnie ale możesz zrobić osobno 003 008 011 dynamiczne