Treść opublikowana przez Tobike
-
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej?
Na twoim miejscu skasował bym błąd i sprawdził czy się pojawi ponownie. Ja bym kupił używany oryginał a nie podróbkę kiepskiej jakości.
-
Biegi po dotknięciu sprzęgła
Jak na wyłączonym silniku biegi wchodzą poprawnie to albo sprzęgło albo wysprzęglik siada
-
Kierownica nie wraca do punktu "0"
Najpierw zrób zbieżność i kąty przy tej operacji wyprostują ci kierownicę, jeżeli ciężko chodzi wspomaganie to trzeba sprawdzić paski i wymienić olej w układzie, może też siadać pompa.
-
Przepływomierz umarł, czy turbo "time to say goodbye"?
Oil Catch Tank - Łapacz oleju żeby wyeliminować dostawanie się oleju z odmy do dolotu. Jeżeli po tym olej będzie się cały czas dostawał do dolotu to turbina puszcza. Zaślepiłem EGR żeby silnik nie dostawał spalin w kolektor dolotowy i nie brudził się tam.
-
Proszę o analizę logów
Wada fabryczna jak najbardziej kwalifikuje go do reklamacji skoro nie trzyma temperatury.
-
Proszę o analizę logów
Jeżeli termostat był kupiony w ASO to tak jak kolega pisze trzeba mieć rachunek od mechanika z datą i przebiegiem przy jakim był wymieniany, oraz rzecz najważniejsza przyjechać samochodem z tym termostatem do reklamacji. Uznanie reklamacji wiąże się z wymianą termostatu na sprawny na ich koszt. Informacje te są zaczerpnięte z ASO w Szczecinie.
-
Przepływomierz umarł, czy turbo "time to say goodbye"?
Czyściłem dolot w zeszły weekend i użyłem do tego pistoletu olejowego i sprężarki. Dodatkowo zamontowałem sobie OCT. Wszystkie przewody zdemontowałem, od przepływki do kolektora dolotowego. Kolektor dolotowy czyściłem wcześniej i zaślepiłem EGR. Do pistoletu nalałem benzyny ekstrakcyjnej i wszystkie przewody przepłukałem. Jak masz jakąś większą miskę to możesz zbierać ta benzynę. Najwięcej oleju miałem w IC i tej dolnej rurze stalowej. Ja to zrobiłem z lewarka na zewnątrz żeby nie sprzątać kanału po tym Możesz zrobić OCT albo puścić odmę luźno zaślepiając przy turbinie wąż i obserwować czy turbina nie puszcza oleju.
-
Zimny dolny wąż po wymianie termostatu
Źle piszesz, to termostat z dołu puszcza gorący płyn na chłodnicę i taki jest kierunek przepływu płynu. To że górny wąż jest zawsze gorący to zasługa wężyka przelewowego w zbiorniczku wyrównawczym. Ja wczoraj wymieniłem termostat u siebie i mam takie same objawy jak założyciel tematu. Pałowałem auto do 4000 i nie zdołałem uruchomić wentylatora a dolny waż od chłodnicy jest zimny. Na zegarach mam 90oC a na klimatroniku kanał 49 jest 88-89oC.
-
Nie chce odpalić po wypadku
Pompa wtryskowa jest sterowana tym samym paskiem co rozrząd a rolka która pękła jest w tej samej płaszczyźnie co resztę kół rozrządu, więc podejrzewam że jak rolka dostała to i inne koła dostały strzała. Jeżeli mechanik się broni i nie chce współpracować to powinieneś zabrać auto do innego bardziej ogarniętego (spie...lić silnik to nie problem).
-
Wibracje wydechu
radioo11 miałem podobny problem telepało mi wydechem okropnie, po przeczytaniu paru tematów o tym problemie koledzy proponowali pozaciskać opaskami gumy zawieszenia tłumików, są trzy gumy, dwie w kształcie 0 i jedna Y, u mnie pomogło zpięcie tych w kształcie 0 opaskami pośrodku, a tą Y unieruchomiłem na tym pręcie od tłumika żeby się nie przesuwał. Podsumowując gigantyczne drgania tłumika zniknęły a już szykowałem się na wymianę plecionki co wiąże się na pewno z większym wydatkiem niż opaski zaciskowe i chwila na kanale. Sprawdź dodatkowo czy któraś śruba nie puściła termicznej osłony wydechu.
-
Przepływomierz umarł, czy turbo "time to say goodbye"?
xpmode i powinny wszystkie działać
-
[FOTO] Pomoc w ocenie czy potrzeba wymieniać rozrząd...
Jeżeli robisz takie przebiegi w miesiąc a na rozrząd jest już czas to ryzykowne posunięcie. Można zmniejszyć koszty wymieniając tylko pasek ale trzeba by dobrze sprawdzić pozostałe elementy a nikt nie zagwarantuje że jakiś element nie umrze nagle.
-
Antena Dachowa Avant
Miałem podobny problem jak ty ułamana antena. Zakupiłem antenę dobrej jakości (może być bez przedwzmacniacza) i ze starej wykorzystałem oryginalny przedwzmacniacz. Uciąłem ten cały gwint i za pomocą przewodu połączyłem bat z miejscem lutowania starego. Ja mam oryginalne radio Symphonia i w polifcie antena jest bez tego dodatkowego pinu, u mnie odbiór stacji się poprawił. Jeśli masz nieoryginalne radio to spróbuj pod tą wtyczkę podłączyć zwykły drut miedziany 1-1,5mm długi na 1,5m jeśli odbiór się poprawi to znaczy że antena jest niesprawna.
-
Drgania po wymianie poduszek
Jeżeli poduszki są zozbieralne to można przesmarować je w środku jakimś smarem nie reagującym z gumą i drgania się zmniejszą. Ja tak w golfie benzyna musiałem zrobić bo telepało okropnie
-
Strasznie trzęsie
No niestety hans pries to straszna k...a (jakość). Napisz w jaki sposób była spawana plecionka, chodzi o to czy przyłapana była na zamontowanym wydechu bo może pospawana jest z dużymi naprężeniami. Jeżeli masz jeszcze oryginalne poduszki i nie są rozklekotane to spróbuj je podmienić.
-
Strasznie trzęsie
Na jakie poduszki wymieniłeś? Często się zdarza że zamienniki są kiepskiej jakości i są tak twarde że przenoszą więcej drgań na karoserię.
-
Trzęsie na wolnych tylko przy wcisnietym hamulcu
Sprawdź czy układ wydechowy nie drga za mocno, jeśli go rzuca to plecionka przed katem do wymiany, ja też mam drgania wydechu, spróbuj jeszcze wszystkie odbiorniki prądu wyłączyć i klimatyzację jak masz i wtedy sprawdź.
-
Trzęsie na wolnych tylko przy wcisnietym hamulcu
Wspomaganie hamulców wyciąga podciśnienie i zwiększa się obciążenie silnika, co powoduje drgania. Co najbardziej drga? może układ wydechowy?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Tomek jako nowy i świeżutki posiadacz A4 witam was serdecznie. życzę wszystkim szerokości i przyczepności oraz jak najmniej problemów z 4 kółkami.