Treść opublikowana przez Tobike
-
pomocy z logami mam poprawione
Jaki środek zastosowałeś do smarowania?
-
[B5 AFN] Porozrywana gąbka osłony silnika
Te gumowo metalowe elementy pod osłonę są w ASO (szczecińskim) za 26zł/sztuka
-
Czy bierze olej.
Płyny mają rozszerzalność termiczną i jeśli poziom był na w pełni rozgrzanym silniku to na zimnym zawsze będzie go mniej.
-
Jaki jest system hamowania na tylnej osi ATE czy LUKAS???
Z tyłu powinieneś mieć aluminiowe zaciski Lucas pod tarczę 245 a przód ATE pod tarczę 288
-
Problem z układem chłodzenia :((
Jaką miałeś temperaturę po tych 50km z termostatem? niektóre układy nawet sprawne zachowują się podobnie że poziom płynu ustala się na minimum i taki już pozostaje, ja mam tak w golfie jak mu doleję do maxa to wyrzuci przez korek tyle żeby min zostało, jeżeli miałeś normalna temperaturę i płyn nie znikał całkiem ze zbiorniczka to jest ok, każdy uklad na gorącym silniku zrobi przy odkręcaniu psssss
-
Nie wchodzą biegi na włączonym silniku
Jeżeli jest dwumasa to nie ma sprężyn w tarczy sprzęgła, w docisku jest tylko słoneczko
-
Nie wchodzą biegi na włączonym silniku
Kałuża nie powinna mieć nic z tym wspólnego. uszkodzony wysprzęglik zazwyczaj nie wykonuje pełnego ruchu i nie jest w stanie rozłączyć sprzęgła ale moim zdaniem to padł docisk lub tarcza. w benzynie nie ma dwumasu i tłumiki drgań pękają w tarczy.
-
Nie wchodzą biegi na włączonym silniku
Odpowietrz w pierwszej kolejności wysprzęglik, jeśli to nie pomorze to albo jest uszkodzony albo uszkodzone jest sprzęgło a właściwie docisk i masz cały czas zasprzęglony silnik ze skrzynią.
-
Ciężko odpala , nowe świece i regeneracja rozrusznika, wymieniony alternator
Jeżeli łożyska nie hałasują to nie one wydzielają ciepło, tylko to że zamiast 120A wsadziłeś 90A alternator i masz niedoładowany aku, pobiera przez to duży prąd i dlatego się grzeje.
-
Brak ogrzewania - pomocy
Wszystko jest wewnątrz kabiny, za ścianą grodziową nie nic z ogrzewania poza przewodami do nagrzewnicy.
-
Odma wyrzucająca olej
Mogło nadwyrężyć uszczelnienia ale to wyjdzie albo już wyszło i widać gdzie olej uszedł, wyczyść dobrze silnik i obserwuj gdzie ulatuje. Jeżeli wali dużo oleju w odmę to zamontuj Oil Catch Tank, jeżeli po silniku no to zależy w jakich ilościach i uszczelnienia do zrobienia. Jak już z wyciekiem się uporasz to wyczyść dobrze dolot i intercooler.
-
Problem z temperaturą na blacie
Temperatura powinna być 90st, podaj temperatury z kanału 49 i 51, możesz jeszcze spróbować zmierzyć termometrem jakimś ciepłowniczym temperaturę płynu w zbiorniczku wyrównawczym, powinna być zbliżona do tej na klimatroniku, jeśli nie jest to czujnik źle pokazuje, jeśli są podobne to termostat za późno się otwiera.
-
Temperatura wody
Termostat wymieniony dwa tygodnie temu oryginał z aso, w porównaniu do poprzedniego jest i tak nieźle.
-
Temperatura wody
Powinno być 90, jeżeli klima pokazuje 97 to na blacie powinno być już 100 bo licznik działa przedziałami. Ja miałem w AFN na oryginalnym termostacie 76st po wymianie też na oryginalny mam teraz 87-88 i nie udało mi się go nawet ostrą jazdą jej zwiększyć.
-
Pomysł na takie felgi
To są dekielki zrobione prze zemnie: https://picasaweb.google.com/111596653897972524784/KoPak?authkey=Gv1sRgCNHT_Y_piM6A9AE#5790258914113653986
-
Wymiana płynów i olejów - potrzebne ilości.
Macie racje pomyliłem klawisze 75W90 GL4
-
Spuszczenie całego płynu bez wyciagania termostatu
Myślałem o tym żeby zmontować układ jak powinien być tylko bez termostatu, w taki sposób wszystkie kanaliki się wypłukają, bo jak zrobisz tak jak piszesz to cały płyn przeleci głównym kanałem i tylko on będzie czysty
-
Pomysł na takie felgi
Dorabiałem do podobnych felg dekielki z aluminium, dekle zamówiłem w firmie wycinającej laserowo z 3mm płyty aluminium, pomalowałem je pistoletem najpierw podkładem do aluminium potem w kolor felg bazą i klarem na koniec. Wstawię zdjęcia po południu
-
Spuszczenie całego płynu bez wyciagania termostatu
Przy 92oC można się tylko poparzyć, jak chcesz to porządnie zrobić to trzeba się poświęcić i zrobić płukanie bez termostatu, potem go tylko zamontować i zalać nowym płynem.
-
Wymiana płynów i olejów - potrzebne ilości.
2. 1L Febi 6162 zielony mineralny 3. 1L ATE typ-200 lub SL-6 4. 2,25-2,30L 79W90 GL4 5. 6L płynu lub 3L koncentratu 1:1 z destylowaną to powinno wystarczyć w zupełności
-
Kierownica nie wraca do punktu "0"
z maglownicą lub pompą jest coś nie tak, spróbuj wymienić olej we wspomaganiu i sprawdź naciąg paska.
-
Czujnik temperatury
Jeżeli wskazówka na zegarach waha się o tyle milimetrów to znaczy że muszą być duże wahania temperatury w układzie ponieważ wskaźnik na zegarach działa przedziałami w których nie zmienia położenia. Jak masz klimatronik to sprawdź ukryte kody 49 i 51.
-
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej?
Skąd jesteś może masz jakieś aso albo szroty w okolicy?
-
Blokujace się biegi w AWX
Jeżeli na wyłączonym silniku biegi wchodzą dobrze to albo siada sprzęgło albo wysprzęglik, jak na wyłączonym też ciężko to albo synchronizatory albo sterowanie. Sprawdź też ilość oleju w skrzyni.
-
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej?
Jeśli masz dostęp do szrotów to tam z miernikiem się wybrać i pomierzyć. Koledzy pisali na forum że w ASO jest za około 100zł taki czujnik więc lepiej na oryginał. Twój błąd z vaga mówi o tym że mogą być problemy z kabelkami więc sprawdź najpierw przewody.