Treść opublikowana przez Tobike
-
Prośba o ocenę logów
Reszta logów wygląda dobrze. Jak czyściłeś przepływkę?
-
prosba o analize logow, slaby do 2000rpm
Może być że głowica ze wszystkim osprzętem jest ahu/1z dół i turbo AFN
-
prosba o analize logow, slaby do 2000rpm
pompa od silnika 90km 1Z więc chyba cały motor jest 90km.
-
prosba o analize logow, slaby do 2000rpm
Turbo jest z gruszką więc wygląda na VNT. Koledze spanky raczej chodziło o to żeby sprawdzić osprzęt silnika po numerach i po tym dojść czy to AFN. Ja mam z 99 i u mnie rura dolotu jest inna. Odczytaj numery z pompy paliwa, może po osprzęcie dojdą koledzy
-
Czy można olej starszej produkcji zmieszać 50/50 ze świeżym (nowym)?Motul Specific PD
Ja robię inaczej, każdą resztkę z poprzedniej wymiany zalewam najpierw i w ten sposób olej leżakuje tylko rok
-
Zgrzytająca skrzynia manualna , dodatek do skrzyni biegów
Ja robiłem wymianę płynu w sprzęgle za pomocą strzykawki, odpowietrznik jest plastikowy więc delikatnie i trzeba go trochę mocniej wykręcić.
-
AIR BAG blad 65535 internal control module memory
Mam podobną sytuację do ciebie przemik i jak sobie poradziłeś z tym problemem AIRBAG?
-
Czy można olej starszej produkcji zmieszać 50/50 ze świeżym (nowym)?Motul Specific PD
Z tego co podaje producent olej jest przydatny w bańce przez 5 lat. Moim zdaniem nic nu się nie stało i można go użyć.
-
Błąd 65535 uszkodzony sterownik ECM
A co byś zrobił spanky? Bo mam ten sam przypadek?
-
prosba o analize logow, slaby do 2000rpm
ile masz nalatane i czy masz katalizator?
-
Brak grupy 011 BS
Nie masz pełnej wersji programu może? We wszystkich AFN jest zmienna geometria więc powinno działać.
-
Słabe wspomaganie.
Ja zalałem układ zielonym mineralnym febi i wspomaganie działa lekko i cicho, ale nie miałem z nim problemów.
-
Szarpnięcie silnikiem podczas gaszenia
Mam tak samo przy gaszeniu że zatrzęsie, podczas jazdy i na wolnych obrotach nic nie czuć, przy ruszaniu też wszystko ok. Możliwe że docisk nie rozłącza dobrze skrzyni i jest taki efekt?
-
Wyciek z kolektora dolotowego w A4 B6 1.9TDI
Widzę że masz dizla więc jeśli nie ubywa ci dużo oleju z silnika (sprawdź na bagnecie) to można to troszeczkę odwlec. Ale jeśli ucieka dużo oleju to albo odma puszcza albo turbina. Jak turbina puści dużo oleju to nie da się zgasić kluczykiem motoru (poczytaj "szalony dizel").
-
Zgrzytająca skrzynia manualna , dodatek do skrzyni biegów
Jeżeli wszystkie biegi wchodzą ci ciężko to znaczy że musisz zajrzeć do wysprzęglika, pompy sprzęgła lub ostatecznie do sprzęgła i docisku. Jeżeli po wyłączeniu silnika biegi wchodzą lepiej to wszystko co napisałem wyżej jest do sprawdzenia.
-
kat wtrysku
Robiłem niedawno logi koledze i u niego był ustawiony kąt na 16 silnik pracował bardzo miękko, ale ma problemy z rannym odpalaniem.
-
brak połączenia z sterownikiem silnika
wyciągnij sterownik silnika i zajrzyj do niego może dostała się tam woda.
-
Proszę o Analazię Logów / po wymianie Turba?
No to się jeszcze pochwal co było nie tak
-
Moduł komfortu - brak połączenia
Ile taka przyjemność w ASO?
-
Proszę o analizę logów po czyszczeniu N75
To samo sugerowałem koledze, ale twierdzi że nie da się tego pierścienia inaczej założyć w tych logach 4 ostatni jest zrobiony z podciśnieniem podłączonym bezpośrednio z grodzi do turbo. Auto ładnie się zbiera i żwawiej jeździ niż mój AFN z niedoładowaniem lekkim. Przy okazji sprawdziliśmy dawkę paliwa i jest ustawione 5,2-5,4 mg i co ciekawe kąt wtrysku jest ustawiony na 15-16. Sztanga nie była kręcona podobno i na 4 biegu też go ciągnął i już nie było awaryjnego.
-
Proszę o Analazię Logów / po wymianie Turba?
Tu masz schemat podciśnienia naszego kolegi Sztomela
-
po wymianie na nowe turbo auto zamulone
Nie wywaliłeś katalizatora przy wymianie? jak jest zapchany to turbo nie będzie się wkręcać i na pewno szybko się zabrudzi.
-
po wymianie na nowe turbo auto zamulone
Przepływka do wyczyszczenia, jest niedoładowanie turbo ale nie wiadomo czy źle ustawiona sztanga czy za słabe podciśnienie. Proponuję vacuometrem sprawdzić podciśnienie na vacum. Może też pomoc czyszczenie zaworków N75 i N18
-
Proszę o Analazię Logów / po wymianie Turba?
żeby wyeliminować vacum to trzeba się wpiąć bezpośrednio w króciec za pompą na ścianie grodziowej. Te mechaniki (mam nadzieję że nie z forum) mogli coś zamienić albo wepchnąć w wężyki.
-
Proszę o Analazię Logów / po wymianie Turba?
Pierwsze co proponuję to vacuometr i podciśnienie wychodzące z pompy. Jeśli będzie dobre czyli -0,8-0,9 to znaczy że u Bartosza jest jakaś masakra z wężykami podciśnienia. Bartosz zrób fotki wężyków podciśnienia przy zaworkach N75 i N18 i zaworka zwrotnego.