Treść opublikowana przez Tobike
-
jakie macie spalanie? pytanie tylko do posiadaczy AFN
Największe spalanie w tą zimę 6,8l
-
Proszę o analiza logów - statycznych, BS i dynamicznych
Na pewno nie ma przedmuchów, po wywaleniu kata złożyłem wszystko dokładnie i posprawdzałem szczelność. A czemu w tym kierunku celujesz z diagnozą? Pytanie jeszcze do kolegów jak waszym zdaniem wygląda sterowanie turbiną i praca przepływki? Po wywaleniu kata czuć że turbinka wcześniej wstaje ale zastanawia mnie jak teraz zaworki N75 i N18 pracują i czy geometria dobrze działa?
-
Proszę o analiza logów - statycznych, BS i dynamicznych
Przed zamontowaniem OCT wyczyszczone było wszystko od filtra powietrza po kolektor dolotowy włącznie. Jedyne co może puszczać olej to turbina, ale z tego co obserwuję to odma mi przepuszcza na zewnątrz silnika. ---------- Post dopisany 09-03-2013 at 16:13 ---------- Poprzedni post napisany 06-03-2013 at 10:30 ---------- Postanowiłem pogrzebać trochę przy aucie i tak: -usunięty katalizator, -sprawdzone wszystkie wężyki podciśnienia, -wyczyszczony przepływomierz, -zamienione zaworki N18 N75, -podłączony EGR. Zerknijcie na nowe logi po tych operacjach: Log (24 - 003) Log (22 - 010) Log (25 - 011)
-
Proszę o analiza logów - statycznych, BS i dynamicznych
Sztomel dzięki przeczyszczę przepływkę i zloguję jeszcze raz. A jak twoim zdaniem działa czujnik ciśnienia doładowania? Też był czyszczony we wrześniu. EGR jest zaślepiony ale podłączę go z powrotem chyba bo silnik pracuje tylko twardo a z dołu nie zbiera się wcale lepiej. Zamontowany mam też Oil Catch Tank w którym o dziwo nic się nie zbiera, więc czujnik i dolot są czyste od oleju.
-
Proszę o analiza logów - statycznych, BS i dynamicznych
Przepływka była czyszczona we wrześniu po wymianie filtra powietrza. A jak wygląda według ciebie wysterowanie N75, był czyszczony ale może już niedomaga?
-
Proszę o analiza logów - statycznych, BS i dynamicznych
Witam. Niedawno kupiłem kabelek i zacząłem zabawę z Vagiem. Mam błąd 65535 - Internal Control Module Memory Error ale niestety nie da się go skasować. Auto jeździ w miarę sprawnie ale wydaje mi się że powinno lepiej. Poniżej 2000 obrotów występuje lekkie buczenie i nie czuć żeby turbina dmuchała. Proszę o analizę logów statycznych, BS i dynamicznych. Ponieważ jest to moje pierwsze logowanie proszę o wyrozumiałość. BS: Log (0 - 000) Log (2 - 003) Log (3 - 004) Log (1 - 011) Dynamiczne: Log (5 - 000) Log (10 - 001) Log (8 - 003) Log (7 - 004) Log (9 - 008) Log (6 - 010) Log (4 - 011) Statyczne Log (14 - 000) Log (13 - 001) Log (12 - 003) Log (17 - 004) Log (11 - 007) Log (16 - 010) Log (15 - 011) Log (18 - 013) Pozdrawiam
-
Walnięty termostat jak rozpoznać?
Producentem termostatów dla Audi jest BEHR, podobno
-
regeneracja hamulcy tył w ośce
Ja robiłem tył na częściach TRW, łożyska SKF, pierścienie ABS dobrze wyczyściłem i zamontowałem. Prowadnice mogą pozostać jak są w dobrym stanie ale to się dowiesz po rozbiórce. Jeżeli klocki biorą po całej tarczy to pewnie prowadnice są sprawne. Zabezpiecz dobrze przewody przy wymianie tłoczków lub zacisków żeby płyn nie uciekł.
-
Wyniki na stacji diagnostycznej
odpowietrznik kieruj ku górze oczywiście
-
Miękki pedał hamulca i kontrolka ABS
Sprawdź czy nie cieknie ci płyn przy zaciągniętym ręcznym.
-
Wyniki na stacji diagnostycznej
W jaki sposób odpowietrzałeś zaciski z tyłu? Kolega Devastation z forum zaleca odpowietrzanie zacisków w ręku. Jest to ciężkie do zrealizowania ale da radę. Ja w dwie osoby to robiłem ostatnio. Zdemontowałem zacisk, podłączyłem pod odpowietrznik dużą strzykawkę z wężykiem (odpowietrznik lekko popuszczamy żeby nie łapał powietrza przez gwint) i potrząsając zaciskiem druga osoba robiła podciśnienie i wyciągała powietrze z zacisku. Po tej operacji hamulce się poprawiły i ręczny zaczął porządnie łapać.
-
Jaki ole do skrzyni manual
syntetyczny 75W90 specyfikacja GL4
-
Wyniki na stacji diagnostycznej
To znaczy że masz zapowietrzone zacisku z tyłu.
-
Dlaczego klocek w A4 B6 nie hamuje na całej powierzchni tarczy?
W większości przy przypadków to nie jest wina prowadnic ani drutów, zacisk jest ze stali która rdzewieje i z czasem ubywa z zacisku trochę materiału, a dokładniej na tych łapkach naprzeciwko tłoczka, ja pilnikiem zbieram troszkę materiału po wewnętrznej stronie zacisku i po dotarciu klocek bierze całą szerokością tarczę.
-
Multitronic po wymianie oleju i przejechaniu 4tys. km znowu szarpie
A to przy wymianie oleju nie wymienileś filtra?
-
Przechowywanie ON
Jeżeli jest szczelnie zamknięte to nie powinna się zmienić liczba cetanowa, natomiast w niskich temperaturach wytrąca się z ON parafina, żeby paliwo wróciło do poprzedniego stanu wystarczy je podgrzać i wymieszać dokładnie.
-
Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego
Jak chcesz go przetopić to możesz i do pieca wkładać. Kolektor wypala się małymi dawkami łatwopalnej substancji żeby jego temperatura nie wzrosła za mocno i gwałtownie, odczekując co jakiś czas żeby przestygł, bo inaczej się może się pokrzywić. I pamiętać żeby nie chłodzić po rozgrzaniu żadną cieczą, bo może popękać.
-
[B5 AJM] Wymiana oleju, proszę o wskazówki
Czy można z tym środkiem do płukania silnika przejechać się kawałek, czy jest to niebezpieczne dla silnika?
-
jakie macie spalanie? pytanie tylko do posiadaczy AFN
We wrześniu 2012 do Norwegii i z powrotem wyszło 2600km, trzech chłopa i bagażnik załadowany po dach spalił 5,1l (autostrada tempomat 120km/h przez 1000km a reszta to góry tunele i zwykłe drogi), jazda po mieście też we wrześniu spalił 6,2l. Teraz w zimie jeszcze nie tankowałem (rzadko jeżdżę) a paliwo mam przejściowe
-
gwaltowne zgaszenie rozkreconej turbiny
Rozkręcona turbina po zgaszeniu silnika jest pozbawiona smarowania, poproś po prostu na przeglądzie ze względu na turbo o nie gaszenie natychmiast silnika.
-
Delikatny wyciek tylko z czego? [zdjęcia]
Umyj silnik i obserwuj czy się pojawia olej, oleju jest mało i to może jakieś starsze ślady.
-
Olej syntetyczny do baku paliwa
Też się spotkałem z takim pomysłem u znajomego mechanika ale to tyczyło się silników z pompowtryskami, obecne paliwo na stacjach jest bardziej suche i olej pomaga smarować pompowtryski. Jest jedno ale olej zmniejsza liczbę cetanową tej mieszanki paliwa.
-
Obroty silnika zbyt wolno opadają
Ubywa ci oleju w silniku? jakie dolewki robisz?
-
Zgasł podczas jazdy i nie odpala
Masz błąd immobilizera więc trzeba pokasować błędy i sprawdzić które wracają. Pewnie pętla immo koło kierownicy nie styka
-
Zgasł podczas jazdy i nie odpala
Przy próbie odpalenia kręcił normalnie bez stuków? nie próbuj uruchamiać póki błędów nie odczytasz. Jaka była temperatura na dworze?