Treść opublikowana przez Tobike
-
Jak powinny być ustawione swiatła soczewki Valeo
Może odbłyśniki odwrotnie założyłeś? tzn. żarówka jest odwrotnie włóknem do przesłony ustawiona. Da się tak zrobić bo mam lekko odbłyśnik zmatowiony i odwróciłem odbłyśnik, do tego musiałem odwrócić żarówkę i wyciąłem w niej te nacięcia po drugiej stronie.
-
Padla elektryka 1.9Tdi
Sprawdź stan akumulatora i napięcie ładowania, jeśli jest ok to gdzieś masa uciekła lub jakieś zwarcie w instalacji masz.
-
Jaka wartość V naładowania akumulator powinna byc na zegarku na wyłaczonym silniku???
Wskaźnik na desce może mieć jakiś błąd pomiaru więc najlepiej sprawdzić instalacje normalnym miernikiem. Dobrze naładowany akumulator to w stanie spoczynku 12,5-12,6V podczas lądowania przez alternator powinno być od 13,8-14,4V. Ja wczoraj uruchomiłem swojego klekota z napięciem na baterii 11,6V, przy rozruchu spadło do 8V (długo stał nieruszany na mrozach)
-
Ciężki drugi bieg po wymianie skrzyni
Drugi bieg jest najbardziej narażony na zmianę przy wyższych obrotach jak się dynamicznie rusza i to zużywa synchronizator, na płynność zmiany biegów ma też duże znaczenie docisk, jeśli jest słaby to nie rozłącza skrzyni a to powoduje szybsze zużywanie synchronizatorów i kolo się zamyka. W skrzyniach VAG synchronizatory są z jakiegoś stopu mosiądzu i nie są trwałe.
-
Air Bag , napięcie ładowania i rozruchu
Miernikiem sprawdź to ładowanie czy się pokryje w vagiem, poza tym napięcie poniżej 14V jest za niskie na pracującym silniku, jak na krótkich odcinkach jeździsz to może być aku niedoładowany.
-
Maź w układzie powietrza
Musisz wszystko wyczyścić, od filtra powietrza aż do kolektora ssącego. wyczyścić odmę i sprawdzić luzy na turbo. do czyszczenia przyda się do tego dużo benzyny i cierpliwości. kolektor ssący będzie trzeba pewnie wypalić żeby pozbyć się mazi. dopiero po dokładnym czyszczeniu będziesz mógł obserwować którędy olej się dostaje do dolotu. są dwie opcje albo odmą albo przez turbo.
-
Ciężko pali na zimnym A4 TDi 110KM
Dzięki za odpowiedź
-
Ciężko pali na zimnym A4 TDi 110KM
Co to oznacza jak na ciepłym minimalnie dłużej trzeba kręcić?
-
Wymieniona turbina - auto spala olej
Będąc w takiej sytuacji jak kolega również zaczął bym od czyszczenia, przed czyszczeniem środkami zrobił bym czyszczenie ropą albo benzyną pod ciśnieniem bez ściągania głowicy ale ściągając miskę olejową, wyczyścić głowicę od góry i skrzynię korbową od dołu i obowiązkowo pompę oleju, potem suszenie, zamontowanie miski olejowej, zalanie głowicy olejem i dopiero założenie pokrywy zaworowej. Powodzenia w naprawie
-
Przypalone sprzeglo w silniku 1.8t 150km. Prosze o pomoc
Albo sprzęgło się skleiło albo docisk i tarcza się uszkodziły bo ten opór przy wrzucaniu biegów to jest nie rozłączanie skrzyni od silnika (niewysprzęgla)
-
Pisk paska wielorowkowego
To co kolega wyżej napisał o szerokości paska to prawda, paski Gates są przeliczane z cali i zawsze jakaś różnica będzie względem metrycznego, poza tym jakość pasków Gates już się skończyła.
-
Problem z alternatorem
Regulator jest w alternatorze a skoro był naprawiany to musisz reklamować usługę.
-
zderzak tył
Kręć do skutku aż się odkręcą, tam jest spory gwint i ciężko jest go przekręcić.
-
Zaślepienie egr
Ja zaślepiłem w 1 i 3 (przy kolektorze wydechowym), zaślepki wykonałem sam z blachy 2mm, zajęło mi to jakieś pół godziny z fleksem, szlifierką stołową i wiertarką. Tak jak koledzy pisali silnik twardo pracuje i nagrzewa się dłużej u mnie to jakieś 10km.
-
Pytanie odnośnie termostatu
Bo tym przewodem wpływa schłodzona w chłodnicy ciecz do silnika więc zawsze będzie zimna lub letnia.
-
[B5 AJM] Inspekcja serwisowa po przejechaniu 500km pokazuje o 7000km mniej.
305 000 km to nie jest przebieg twojego auta?
-
Problem z centralnym zamkiem
To znaczy że albo połączenie wężyk zamek jest nieszczelne albo oba zamki są nieszczelne (uszkodzone).
-
Myszkowanie po drodze
Był podobny temat niedawno, czy nie masz przypadkiem innych rozmiarów opon na tył i przód?
-
oświetlenie tablicy rejestracyjnej - problem ze znalezieniem części
Ja mam takie lampki w avancie i poradziłem sobie w ten sposób że do żaróweczki dolutowałem przewody i na końcu małe wsuwki miedziane, wsuwki nasunąłem na te blaszki w oprawie i działa.
-
Zatrzaśnięty kluczyk
Zamek da się dostosować do kluczyka ale to już pewnie wiesz po czasie.
-
Czy nie za duże spalanie?
6,14 przy krótkich trasach po mieście i pałowaniu po czyszczeniu zaworków i całego dolotu. 5,17 w trasie do Norwegii (1200 na baku) trzech chłopa i bagaże przy prędkości 120km/h (tempomat) na autostradzie i od 30-90km/h w górach po serpentynach.
-
Jak długo powinien trzymać akumulator-rzadkie uruchamianie samochodu
Teoretycznie alarm nie powinien rozładowywać aku ale stojący w niskich temperaturach i jeżdżony na krótkich odcinkach powinien być raz w miesiącu doładowany żeby wydłużyć jego żywotność. Jest jeszcze jeden ważny aspekt dbania o aku, wczoraj ładowałem swoje aku, po przyniesieniu do domu (niesiony w ręku elektrolit się mocno mieszał) zauważyłem że po podłączeniu do ładowania za szybko rośnie napięcie na nim (pewnie osady z dna zakłócały ładowanie), odłączyłem go i poczekałem aż się odstanie, po pół godziny podłączyłem go ponownie i już ładowanie szło normalnie.
-
jakie napiecie w aku?
12,7V to ma tylko aku w dobrym stanie w temperaturze pokojowej, przy takiej jak jest teraz na dworze rzadko kiedy będzie 12,5V. Poza tym napięcie nie zawsze mówi o stanie akumulatora. Sprawdź jakie masz ładowanie, na uruchomionym silniku powinno być 14,4V.
-
Prawidłowe działanie ukladu chłodzenia...
To raczej coś z zegarami bo wskaźnik na desce działa przedziałami a nie co stopień.
-
Prawidłowe działanie ukladu chłodzenia...
Z tego co dowiedziałem się z forum układ chłodzenia w audi działa w ten sposób że termostat puszcza chłodny płyn do silnika czyli zawsze chłodniejszy po przejściu przez chłodnicę, u mnie też wąż zawsze jest zimny. temperatura silnika i płynu którą sprawdzasz jest na krótkim obiegu więc nie przegrzewasz silnika