Treść opublikowana przez Tobike
-
Błąd Air Bag
No masz rację dawno tego nie robiłem dlatego napisałem chyba podpowiedzcie koledze jak zmienić kodowanie. Swypnięte z S2 przez TapaTalk4 ---------- Post dopisany at 16:38 ---------- Poprzedni post napisany at 16:28 ---------- Adaptowanie sterownika poduszek: Wybierz 15 (Airbags) Adaptacja sterownika - Funkcja 10 W kanale 01 należy wpisać odpowiednią liczbę: 01002
-
Błąd Air Bag
Spróbuj zakodować sterownik na 01002, potem skasuj błędy i sprawdź czy powrócą. Kodowanie zmienia się w adaptacji airbaga chyba kanał 01.
-
Przeładowania po zmianie turbiny
A zaworek zwrotny nie jest odwrotnie założony? Swypnięte z S2 przez TapaTalk4
-
TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
Film tego użytkownika z rolkami to jeden z kilku, poszukajcie jest tam jeszcze filmik jak stawia jedno koło na podnośniku i z niego zjeżdża Swypnięte z S2 przez TapaTalk4
-
Błąd Air Bag
Przy tym kodowaniu masz wyłączoną poduszkę pasażera, nie masz poduszek bocznych, i nie masz napinaczy pasów z tyłu? Jakie masz wyposażenie?
-
Przeładowania po zmianie turbiny
Masz jakiś program w tym AFN? Po wysterowaniu N75 widać że nie może ustawić ciśnienia, więc albo podciśnienia (sprawdź ten zaworek zwrotny biało czarny przed N75) albo ustawienie sztangi. Nowe turbo było czyszczone przed założeniem?
-
[B5 AJM] Hałas po wciśnieciu pedału sprzęgła
Zadko się zdarza że padnie w taki sposób że nie da się kontynuować jazdy. Moim zdaniem możesz przyjechać spokojnie.
-
Długo kręci gdy zimny, a kąt wtrysku ustawiony na 49-51
Tak potwierdzam u mnie jest tak samo, klimatronik tak pokazuje bo na VAGu już widać poprawne temperatury jak kolega pisał.
-
Starte opony i wyniki z geometrii
Kąty nie zostały przestawione, więc miało prawo ciąć opony.
-
Dziwne wycie/buczenie przy prędkościach 100km/h
Po wrzuceniu luzu w skrzyni pracuje układ różnicowy i jego łożyska Możesz łożyska sprawdzić na podnośniku przednie rozpędzić pojedynczo i wyłączyć silnik ale z przodu jest dużo współpracujących elementów (łożyska, przeguby, układ różnicowy) i nie zawsze się trafi w odpowiedni
-
[B5 ADR] Ciężko biegi wchodzą
Jeżeli w oleju pływają złote opiłki to oznacza to że synchronizatory są mocno nadwyrężone od stylu jazdy lub od zmiany biegów na siłę z uszkodzonym sprzęgłem. Brakiem wysprzęglania można szybko skrzynię załatwić.
-
Prośba o analizę logów
Gruszkę można sprawdzić strzykawką i wężykiem, jeśli nie przepuszcza ciśnienia to zdemontować ją i podczyścić z korozji i nasmarować. Drożność dolotu i wydechu da się ocenić tylko czyszcząc cały dolot i wywalając katalizator Jak chcesz zlogować turbo bezpośrednio z grodzi do gruszki to tylko do 3 tyś obrotów, wtedy wyjdzie czy podciśnienie jest dobre i czy turbo poprawnie działa. Moim zdaniem nie ma sensu podłączać się pod N75 z grodzi bo nie sprawdzisz czy turbo jest sprawne Co do RSW to znajdziesz wskazówki w temacie z czyszczenia nastawnika. Jeśli chodzi o zmianę dawki to trzeba odkręcić śruby te niżej nie od samego dekla tylko od całego nastawnika.
-
Prośba o analizę logów
Ciahciah na co zwrócić uwagę w logu 4, na 3 i 4 kolumnę aby wartości były bliskie sobie?
-
[B5 ADR] Ciężko biegi wchodzą
No to masz sprzęgło i docisk do wymiany. Jak biegi na zapalonym silniku nie wchodzą a na zgaszonym wchodzą to sprzęgło nie rozłączą skrzyni.
-
Dziwne dżwięki, czy to napinacz paska klinowego?? Filmik
Wygląda mi to na kompresor klimy lub coś w rozrządzie bo ewidentnie robi się głośniej jak w stronę rozrządu przesuwasz kamerkę. Napinacz paska wielorowkowego zdaje się działać poprawnie, nie skacze i nie hałasuje.
-
Po wymianie turbiny to samo
Jeżeli zakupione przez Ciebie turbo było sprawne i nie miało przesadnych luzów a teraz (załóżmy) ma to oznacza że albo ma słabe smarowanie albo po pałowaniu/upalaniu silnika od razu go gasisz? Sprawdź czy ma luzy i czy olej znika, najłatwiej sprawdzić czy w dolot. Zamulenie i turbo dziura mogą występować jak się kierownice w turbo zacinają. Nie napisałeś jakiego silnika dotyczy problem?
-
Telepanie auta przy prędkości od 110km/h
A sprawdzałeś koła czy dokręcone i czy któraś opona nie jest uszkodzona albo źle wyważona?
-
Zrobione logi 1,9 tdi AFN prośba o analizę.
Jest jeszcze katalizator? Turbo trochę słabo wstaje i przepływka zaniża. Spróbuj ja przeczyścić delikatnie w jakimś odtłuszczaczu.
-
Prośba o analizę logów
Nie dużo ale zaniża wskazania w wyższych partiach obrotów, wyczyść ją tylko delikatnie w benzynie.
-
Prośba o analizę logów
No właśnie przewpływomierz przycina dawkę paliwa, kiedy filtr powietrza wymieniany był?
-
Błędy problem z Airbagiem
Jeśli drugi sterownik ma ten błąd 65535 to jest tak samo uszkodzony jak twój, Jeżeli masz trzy napinacze pasów z tyłu to powinieneś mieć kodowanie sterownika 01106, jeśli dwa to 01104.
-
Prośba o analizę logów dwóch TDI
W AVF turbo przeładowuje a w AWX nie doładowuje. Przepływki działają poprawnie.
-
Geometria kół.
jeśli wahacze nie stukają to to wstrzymaj się z wymianą, jeśli tnie opony i ściąga to cała geometria do zrobienia jest.
-
filtr oleju a jego stopień napełnienia
Jeżeli filtr nie napełnił się (wystarczy kilka sekund) po odpaleniu silnika to masz problem z kanałami olejowymi i najprawdopodobniej z ciśnieniem na pompie oleju.
-
TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
Czy dobrze rozumiem w tym filmiku z S4 jest mowa o trzech torsenach, dwa torseny z przodu i jeden z tłu w moście?