Treść opublikowana przez Tobike
-
Odmrażacz do szyb - stosujecie?
Ciepła woda o temp. 40st. w butelce po napoju, tylko przy silnym mrozie trzeba ściągaczka usunąć wszystko.
-
Kasowanie inspekcji olejowej
Jeżeli vagiem zmienisz interwał na 10 000km to po skasowaniu z palca taki interwał będzie obowiązywał (kropka).
-
Problem z ogrzewaniem AHU nagrzewnica
Zbiorniczek jest najwyżej w układzie nie ma potrzeby go podnosić. Jaka jest temperatura płynu po nagrzaniu silnika na zegarach? Zbiorniczek jest wyposażony w króciec przelewowy i powinien się nagrzewać w nim płyn. Jeśli obieg płynu jest zaburzony to może być taki efekt jak Ty masz. Do sprawdzenia termostat, pompa czy nie ukręcił się wirnik, wężyk przelewowy czy jest drożny.
-
[B6 TDI PD] Turbo późno wstaje
Tak jak kolega wyżej napisał uwalony czujnik ciśnienia albo brudny bo one się chyba nie uszkadzają
-
Problem z Odpalaniem
Sprawdzałeś opory na łożyskach przy wymianie szczotek? Jeżeli nie klika przy próbie odpalenia to bendix do czyszczenia lub wymiany.
-
Prowadnice zacisków A4 B5 - smarować czy nie?
Jeżeli dostałeś do zestawu naprawczego tubkę smaru to producent przewidział smarowanie. Moim zdaniem powinno się smarować tylko pozostaje kwestia smaru i jego jakości. Z czasem smar się starzeje i trzeba będzie za jakiś czas zajrzeć do prowadnic.
-
Prowadnice zacisków A4 B5 - smarować czy nie?
To już podziel się wiedzą i napisz co kolega poradził?
-
Przewody elastyczne hamulcowe ( przód )
Dopisz do listy jeszcze ATE albo LUCAS w zależności od zacisku to były oryginały.
-
Podczas logowania cos strzelilo DUŻO dymu czarnego zero mocy
Nie zajrzałeś pod maskę po wystrzale? nie gubi płynów, przewody dolotowe powietrza są na swoich miejscach?
-
[Jak rozebrać skrzynię 6 biegową?]
Skrzynia jest sklejona i skręcona śrubami, trzeba odkręcić śruby i ją rozpołowić.
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
To daj znać jak już będzie sprawdź mi jeszcze sprężyny do golfa na przód ale od motoru 1,4
-
Prośba o ocenę logów 003, 011 Afn
Sprawdź N75 i podciśnienia w układzie.
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Marcin dostałeś PW?
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Cześć Potrzebuję wycenę części: A4B5 AFN 99r: - olej LM Diesel Synthoil 5W40 5L lub Synthoil High Tech 5W40 5L - płukankę LM2662 - filtr oleju MAN - filtr powietrza MAN - filtr kabinowy węglowy Golf III ABU 93r hatchback: - amortyzatory tył - gumy górnego mocowania tył - tuleje belki tył - odboje i osłony tył - łożyska mcpersona - amortyzatory przód - odboje i osłony przód - sworznie i tuleje przód - olej LM 10W40 5L - płukankę - filtr oleju MAN - filtr powietrza MAN - filtr kabinowy
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
Wymiana plecionki 1.9tdi
Nie ma takiej potrzeby bo turbina lepiej brzmi z puszką
-
Wymiana plecionki 1.9tdi
Drugą plecionkę wstawiłem na złączki skręcane bo chciałem mieć ją demontowalną. Za turbiną jest plecionka i kat, za katalizatorem jest flansza i do niej przykręcona rura która idzie do pierwszego tłumika. Ja zostawiłem u siebie pustą puszkę po kacie i przeglądy przechodzi wzorowo.
- Śiwy dym
-
Wymiana plecionki 1.9tdi
Ja zamontowałem niedawno drugą plecionkę przed pierwszym tłumikiem i układ wydechowy się uspokoił, mój strasznie drgał i się telepał. Jeśli masz katalizator to przy tej okazji się go pozbądź. Co do złącza elastycznego to czym dłuższe tym lepiej, 55/100 powinno wejść optymalnie. Co do firmy to proponuję Bosala.
-
Wieszaki układu wydechowego
Wychodzi na to że jednak nie. Złącze elastyczna dodałem przed pierwszym tłumikiem a nie katalizatorem. Oryginalna plecionkę mam przed puszka katalizatora.
-
Wieszaki układu wydechowego
Napisałem wcześniej że pozbyłem się drgań przez wstawienie plecionki 150 mm w miejsce pierwszej złączki przed pierwszym tłumikiem. Dospawałem do niej rurę po parę cm i skręciłem dwoma złączkami bo chciałem żeby była demontowalna.
-
Odma - separator oleju
Jeśli wycieka na zewnątrz przewodów to można zastosować opaski zaciskowe (skracane). Mam ten separator z mojego silnika. Często pieką przewód przy misce olejowej u mnie też się pokruszył.
-
Wieszaki układu wydechowego
Wieszaki są 3 z bosala to koszt 30-40zł. Gumy w dwóch wieszakach są takie same ale różnią się aluminiowym uchwytem, trzecia guma jest w kształcie litery Y ją się montuje na profilu blaszanym.
-
Odma - separator oleju
A w jakim celu chcesz go zamontować? Miałem go seryjnie w AFN i niestety nie zatrzymuje on oleju przed wessaniem przez turbo. Ja skonstruowałem samodzielnie separator z aluminiowego bidonu rowerowego.
-
Klimatronik - tryb auto.
Zwiększ temperaturę na maxa to zmniejszy się siła nawiewu.