Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tobike

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tobike

  1. Ciepła woda o temp. 40st. w butelce po napoju, tylko przy silnym mrozie trzeba ściągaczka usunąć wszystko.
  2. Jeżeli vagiem zmienisz interwał na 10 000km to po skasowaniu z palca taki interwał będzie obowiązywał (kropka).
  3. Zbiorniczek jest najwyżej w układzie nie ma potrzeby go podnosić. Jaka jest temperatura płynu po nagrzaniu silnika na zegarach? Zbiorniczek jest wyposażony w króciec przelewowy i powinien się nagrzewać w nim płyn. Jeśli obieg płynu jest zaburzony to może być taki efekt jak Ty masz. Do sprawdzenia termostat, pompa czy nie ukręcił się wirnik, wężyk przelewowy czy jest drożny.
  4. Tak jak kolega wyżej napisał uwalony czujnik ciśnienia albo brudny bo one się chyba nie uszkadzają
  5. Tobike odpowiedział(a) na BEpower07 temat w Audi A4 B5
    Sprawdzałeś opory na łożyskach przy wymianie szczotek? Jeżeli nie klika przy próbie odpalenia to bendix do czyszczenia lub wymiany.
  6. Jeżeli dostałeś do zestawu naprawczego tubkę smaru to producent przewidział smarowanie. Moim zdaniem powinno się smarować tylko pozostaje kwestia smaru i jego jakości. Z czasem smar się starzeje i trzeba będzie za jakiś czas zajrzeć do prowadnic.
  7. To już podziel się wiedzą i napisz co kolega poradził?
  8. Dopisz do listy jeszcze ATE albo LUCAS w zależności od zacisku to były oryginały.
  9. Nie zajrzałeś pod maskę po wystrzale? nie gubi płynów, przewody dolotowe powietrza są na swoich miejscach?
  10. Skrzynia jest sklejona i skręcona śrubami, trzeba odkręcić śruby i ją rozpołowić.
  11. To daj znać jak już będzie sprawdź mi jeszcze sprężyny do golfa na przód ale od motoru 1,4
  12. Sprawdź N75 i podciśnienia w układzie.
  13. Cześć Potrzebuję wycenę części: A4B5 AFN 99r: - olej LM Diesel Synthoil 5W40 5L lub Synthoil High Tech 5W40 5L - płukankę LM2662 - filtr oleju MAN - filtr powietrza MAN - filtr kabinowy węglowy Golf III ABU 93r hatchback: - amortyzatory tył - gumy górnego mocowania tył - tuleje belki tył - odboje i osłony tył - łożyska mcpersona - amortyzatory przód - odboje i osłony przód - sworznie i tuleje przód - olej LM 10W40 5L - płukankę - filtr oleju MAN - filtr powietrza MAN - filtr kabinowy
  14. Tobike odpowiedział(a) na zaba84 temat w Audi A4 B6/B7
    Nie ma takiej potrzeby bo turbina lepiej brzmi z puszką
  15. Tobike odpowiedział(a) na zaba84 temat w Audi A4 B6/B7
    Drugą plecionkę wstawiłem na złączki skręcane bo chciałem mieć ją demontowalną. Za turbiną jest plecionka i kat, za katalizatorem jest flansza i do niej przykręcona rura która idzie do pierwszego tłumika. Ja zostawiłem u siebie pustą puszkę po kacie i przeglądy przechodzi wzorowo.
  16. Tobike odpowiedział(a) na krzych_87 temat w 1.9TDI
    Siwy dym zazwyczaj w dieslu nie oznacza żadnego problemu, ale wszystko zależy od jego ilości. Stało się to nagle? w jakich sytuacjach się pojawia?
  17. Tobike odpowiedział(a) na zaba84 temat w Audi A4 B6/B7
    Ja zamontowałem niedawno drugą plecionkę przed pierwszym tłumikiem i układ wydechowy się uspokoił, mój strasznie drgał i się telepał. Jeśli masz katalizator to przy tej okazji się go pozbądź. Co do złącza elastycznego to czym dłuższe tym lepiej, 55/100 powinno wejść optymalnie. Co do firmy to proponuję Bosala.
  18. Wychodzi na to że jednak nie. Złącze elastyczna dodałem przed pierwszym tłumikiem a nie katalizatorem. Oryginalna plecionkę mam przed puszka katalizatora.
  19. Napisałem wcześniej że pozbyłem się drgań przez wstawienie plecionki 150 mm w miejsce pierwszej złączki przed pierwszym tłumikiem. Dospawałem do niej rurę po parę cm i skręciłem dwoma złączkami bo chciałem żeby była demontowalna.
  20. Tobike odpowiedział(a) na davvcio temat w 1.9TDI
    Jeśli wycieka na zewnątrz przewodów to można zastosować opaski zaciskowe (skracane). Mam ten separator z mojego silnika. Często pieką przewód przy misce olejowej u mnie też się pokruszył.
  21. Wieszaki są 3 z bosala to koszt 30-40zł. Gumy w dwóch wieszakach są takie same ale różnią się aluminiowym uchwytem, trzecia guma jest w kształcie litery Y ją się montuje na profilu blaszanym.
  22. Tobike odpowiedział(a) na davvcio temat w 1.9TDI
    A w jakim celu chcesz go zamontować? Miałem go seryjnie w AFN i niestety nie zatrzymuje on oleju przed wessaniem przez turbo. Ja skonstruowałem samodzielnie separator z aluminiowego bidonu rowerowego.
  23. Tobike odpowiedział(a) na karaluch8 temat w Audi A4 B5
    Zwiększ temperaturę na maxa to zmniejszy się siła nawiewu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.