Treść opublikowana przez Tobike
-
Szum na biegu jałowym po wymianie sprzęgła, dwumasy, docisku.
Jeżeli po wciśnięciu sprzęgła ustaje szum to znaczy że skrzynia hałasuje. Zresztą piszesz że chodzi głośniej, a po wciśnięciu sprzęgła wałek główny jest rozłączany i zatrzymuje się.
-
AFN podczas jazdy zaczął szarpac i zgasł
Zwalaj przód i sprawdź rozrząd. Jeżeli on będzie ok no to sprawdzenie kompresji.
-
Posypał się silnik ? Pomocyyy
Próbowałeś tylko w jedną stronę kręcić czy w obie? Jeśli w obie i nić nie drgnie to zawory spotkały się z tłokami, po ściągnięciu głowicy zobaczysz co i jak.
-
problem z ubywajacym olejem
Chemia jak najbardziej pomaga w pozbyciu się zanieczyszczeń ale czy można jeździć na tej płukance? Tak podejrzewam że jak już się pierścienie odblokują to muszą się jeszcze dotrzeć do gładzi cylindra.
-
Głośna praca AVJ zaraz po odpaleniu
Zmierz na początek ciśnienie oleju na zimnym i na w pełni rozgrzanym.
-
problem z ubywajacym olejem
Oprócz samej odmy To się bada organoleptycznie. Sprawdzasz czy w przewodach odmy nie ma przypadkiem oleju i czy opary mają przejście. Zawór sprawdza się dmuchając w niego, jak jest przejście w jedną stronę to jest sprawny.
-
problem z ubywajacym olejem
Przed wymianą oleju zrób płukankę silnika. Odme sprawdź pod względem drożności i zawór odmy który odpowiada za wypuszczanie ciśnienia czy nie jest otwarty cały czas.
-
Nowy napinacz rozrzadu znowu hałasuje
Sprawdzałeś ciśnienie oleju na wyższych obrotach? Może tu kuleje pompa oleju. Smok czyściłeś w misce?
-
Regeneracja - skrzynia biegów GBA 1.9tdi 130 km 2003r. AVF
Zapytaj ile oleju wlali do skrzyni bo ostatni bieg jest zazwyczaj na górze skrzyni i jak jest mało oleju to jest źle smarowany i zaczyna piszczeć. Jeśli biegi nie wchodzą ani na zgaszonym ani odpalonym silniku to problem jest ze sterowaniem zmianą biegów.
-
Test portu OK,interfejs nie znaleziony
Napisał ze zmieniał porty w systemie. Jaką masz ustawioną prędkość transmisji w ustawieniach portu?
-
B7 BFB 1.8t 163km ładowanie po odpaleniu
13,8 do 14,4 V jest uznawane za poprawne ale moim zdaniem poniżej 14V to za mało aby poprawnie ładować akumulator. Ja bym zajrzał, to tylko kilka śrubek a może już się szczotki kończą.
-
Luźny stworzeń w jarzmie
A ten drugi porusza się swobodnie bez luzów?
-
Sprężarka klimy zatarta po miesiącu od wymiany.
Olej krąży wraz z czynnikiem po całym układzie dlatego napisałem to wyżej.
-
Sprężarka klimy zatarta po miesiącu od wymiany.
Jeśli w układzie nie było nic oleju to mechanik chyba zawalił sprawę. Sprawdź czy gdzieś w osuszaczu i przewodach nie zostało troszkę oleju.
-
B7 BFB 1.8t 163km ładowanie po odpaleniu
Normalnie do 14,4 V. Trzeba sprawdzić szczotki i regulator napięcia.
-
Kierunkowskaz - nie działa - podejrzane skrzypienie
Albo przełącznik nie styka albo włącznik awaryjnych. Zlokalizuj ten dźwięk w desce.
-
Nie wracający do poprzedniej pozycji zacisk ręcznego
Zacisk hamulcowy.
-
Duże spalanie oleju 700 km 1 litr
Zapewne nie jest to wina oleju jeśli jeździł na 5W40. Te silniki po prostu biorą olej i poprzedni właściciel musiał to zataić przed Tobą.
-
Brzęczenie po wymianie sprzęgła
Jeżeli ucisza się po wciśnięciu sprzęgła to połączenie łożysko docisk klekocze lub łożysko na głównym wale skrzyni. baca czemu połączyłeś docisk i łożysko innych firm, to zamierzone działanie?
-
Regeneracja/naprawa haka
Walnij młotkiem przez drewienko w cycek, z wyczuciem oczywiście.
-
Regeneracja/naprawa haka
Wygląda że w dobrym stanie jest hak. Tak ten cycek powinien się schować i trzeba przekręcić pokrętło z kluczykiem w prawo do oporu aż zaskoczy blokada.
-
Regeneracja/naprawa haka
Kluczyk odblokowuje tylko pokrętło do ściągania haka. Po wciśnięciu haka w belkę blokada powinna się zwolnić i pokrętło przeskoczyć w pozycję w której hak nie wypada z belki (zatrzasnąć się). Pokaż zdjęcie haka.
-
Końcówka drążka kierowniczego
Jeżeli był wymieniany drążek kierowniczy to trzeba go odkręcić od końcówki i w tym czasie najczęściej ulega uszkodzeniu to połączenie gumowe w końcówce.
-
Końcówka drążka kierowniczego
Wyrobiły się gumy w końcówkach, miałeś jakieś prace w zawieszeniu przed wystąpieniem tej usterki?
-
Regeneracja/naprawa haka
Temperatura może pomóc, ale z tym gotowaniem oleju to radzę ostrożnie