Treść opublikowana przez Tobike
-
Końcówka drążka kierowniczego
Jeśli na gwincie to może nie jest zakontrowana końcówka. Końcówki LM mają element z gwintem zalany gumą i czasem ta guma puszcza i robi się luz między gwintem a końcówką drążka.
-
Regeneracja/naprawa haka
Musiała się dostać wilgoć w ten element zabezpieczający, proponuję psikać w niego i próbować go rozruszać bo innej opcji raczej nie ma. Jak uda się go rozruszać to przedmuchaj go sprężonym powietrzem i nasmaruj gęstym olejem.
-
Cholerne stukanie
Chodziło mi o górne przeguby, ale po obejrzeniu filmu wydaje mi się że to przeguby zewnętrzne lub wewnętrzne. Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Czerwonek :)
Przód o 50 % przyciemniłeś? Jeśli tak to niebiescy zabierają za to dowód rejestracyjny, poza tym w nocy średnio z widocznością będzie.
-
[B5 AHU] Wymiana napinacza paska wielorowkowego FOTOSTORY
Może się przyda dla zainteresowanych. Mój napinacz piszczał po uruchomieniu zimnego silnika. Po zdjęciu paska rolka chodziła cicho, więc postanowiłem zdemontować napinacz i go nasmarować. Po zdemontowaniu napinacza odkręciłem rolkę (gwint lewy) i obie części do benzyny. Z rolki ściągnąłem uszczelnienia łożyska i po dokładnym umyciu nasmarowałem nowym smarem (nie miała luzów i łożysko gładko się kręciło). Napinacz również dobrze wymyty i tu uwaga do napinacza i na sprężynę dałem oleju przekładniowego (praktycznie zalałem cały napinacz olejem). Po chwili nadmiar wydmuchałem sprężonym powietrzem i wytarłem go dokładnie. Po montażu w końcu nastała cisza.
-
Zapisywanie trasy
Zatankuj do pełna pod korek i po dojechaniu na miejsce ponowne tankowanie pod korek jedyny dokładny pomiar.
-
Cholerne stukanie
Górne przeguby były sprawdzane?
-
Yatour nie działa
Na przewodzie masowym powinno być oczko do przykręcenia do karoserii. Wejdź na stronę producenta lub sklepu i tam są zdjęcia wiązki. Rozumiem że kupiłeś używany zestaw tak?
-
Problem z rozładowywaniem akumulatora? a może rozrusznik?
Mówiąc inaczej jedna cela dostała zwarcia i jest to nie do naprawienia = śmietnik.
-
dziwne odgłosy podczas skręcania
Maglownicę by było słychać kręcąc kierą na postoju. Jeżeli to jest podczas jazdy to przeguby lub łożyska musisz sprawdzić.
-
Problem z rozładowywaniem akumulatora? a może rozrusznik?
Urwała się jedna cela i brakuje 2V.
-
Zepsuty zamek bagażnika
Przy wyciąganiu bębenka włóż do niego kluczyk to nie wypadną zapadki. Tak da się dostosować zapadki w zamku pod kluczyk. Rozbierz najpierw ten co masz, bębenek trzeba dobrze wyczyścić i nasmarować.
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
W B5 użyłem kompresora i ropownicy do czyszczenia parownika. tak jak koledzy radzą zastosować jakiś środek na bazie alkoholu i pod ciśnieniem wypłukać cały syf z parownika i przy okazji odetkać odpływ skroplin.
-
Przyciemnienie tylnych szyb - proszę o poradę
Przepuszczalność przednich szyb musi być nie mniejsza niż 70% czyli około 30% procent można przyciemnić.
-
Wymiana krzeseł
Trzeba zmienić kodowanie w sterowniku na takie bez poduszek bocznych i powinno być ok.
-
Gdzie Tanie Oc ?
Faktycznie umknęło mi to. Jak ja przejmowałem zniżki od ojca to miałem powyżej 25 lat.
-
Gdzie Tanie Oc ?
Niech współwłaściciel ubezpieczy auto i już masz po temacie będziesz miał wszystkie zniżki, a ty czekaj do tych 25 lat i przejmiesz wszystkie zniżki od współwłaściciela.
-
Prośba o sprawdzenie logów 1.9 tdi 110km AFN - brak mocy
W logach z pierwszego postu w 003 i 008 widać że przepływka zaniża wskazania i obcina paliwa trochę. Masz zaślepiony EGR? trzeba by sprawdzić czy się domyka.
-
pęknięta głowica BFB - założona nowa i telepie na wolnych, pomocy!
Nagar rozpuść ropą i nie szlifuj papierem. Blok najlepiej jakąś blaszką lub nożykiem do tapet zeskrobać tylko osady i pozostałości uszczelki, jak po tym będziesz chciał wyrównać powierzchnię to tylko drobny papier wodny (1000, 1500). W kanały wetknij jakiś materiał (np. tkaninę, szmatę)
-
Pęknięty wsad zamka drzwi
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/337749-czyszczenie-garazu-glosniki-raczki-pod-elekt-wkladka-zamka/
-
Pęknięty wsad zamka drzwi
To jedyna sensowna opcja naprawy, tak że spokojnie możesz wymieniać.
-
Rowki na nowej tarczy.
Ja też mam tarcze TRW może to wina tarcz ale wydaje mi się że w klocku trafił się jakiś twardy spiek i on rysuje tarcze.
-
Rowki na nowej tarczy.
Mam to samo z tyłu na kolockach TRW, myślę że to za twarda mieszanka klocka.
-
Czym uszczelnić garaż blaszany
Styropian i pianka to bardzo dobry pomysł i nie jest tak kosztowny. Mam garaż ocieplony w ten sposób i zdaje to egzamin. Jedyny problem to utleniający się styropian po kilku latach zaczyna brudzić po dotknięciu. A propo uszczelnienia to powinieneś zrobić jakąś wentylację bo wilgoć w zamkniętym blaszaku grozi szybką korozją i nie mówię tylko o blaszaku tylko o wszystkim co jest wewnątrz. Taki sam patent zastosuj na ścianach i drzwiach daje to całkiem dobry efekt ociepleniowy powyżej 5st nawet
-
Kasowanie inspekcji olejowej
A - przycisk z prawej strony B - przycisk z lewej strony 1. Wyłączyć zapłon 2. Przy wciśniętym przycisku A WŁĄCZYĆ zapłon - na wyświetlaczu pojawi się: "service OEL" 3. Przycisk B pociągnąć do siebie i przytrzymać aż napis "service OEL" zmieni się na "service ---" 4. Przez ponowne naciśnięcie przycisku A - na wyświetlaczu pojawi się: "service INSP" 5. Przycisk B pociągnąć do siebie i przytrzymać aż napis "service INSP" zmieni się na "service ---"