Treść opublikowana przez benyA4
-
Śruba zaworu wysokiego ciśnienia
ciezka sprawa bo sprawe utrudnia króciec od wody . Jedyna opcja to zdemontowac króciec , wtedy bedzie lepsze podejscie do sruby . Moze uda ci sie rozwiercic łeb albo zlapac jakimiś szczypcami.
-
Rurka bagnetu - silnik ALT 2.0
1. Jak masz za duze rece to popros zone albo dziewczyne niestety ale jedyna opcja wyciagniecie to obok alternatora . Jes to wykonalne bo sam to robilem, trzeba tylko uwazac zeby nic nie wpadlo do srodka metalowej rurki. 2. ceny z ASo 14- odma 06B103211J - 178zl 15- oring N90467301 - 13,50zl 16- sprezyna 037121142A - 4,80zl Koniecznie wymien ta rurke ( odme) , ciagnie ci tam lewe powietrze przez co silnik moze zle pracowac. Niestety wymiana odmy jest jeszcze trudniejsza niz rurki bagnetu. Trzeba to zrobic przez ten sam otwor a element o wiele bardziej skaplikowany. Na forum znajdziesz sporo instrukcji i porad jak wymienic odme w ALT.
-
Zacina się tylna wycieraczka
to ci pomoże http://www.a4club.pl/index.php?topic=26729.0
-
Przepływomierz
nie czysci sie ze wzgledu na instrument pomiarowy. Przeczytaj to powiem szczerze ze jak mialem vw bore to zabieg ten troche pomogl w audi tylko pogorszyl sprawe http://samnaprawiam.com/poradniki-2647-czyszczenie-przeplywomierza-bosch-bmw.html
-
Przepływomierz
Przeplywek tego typu sie nie czyści , jeśli zabrudzona jest płytka pomiarowa to nic z tym nie zrobisz. Nie kupuje sie urzywek ,jak już to inwestujesz w regenerowany . Trochę to kosztuje ale przynajmniej masz pewniaka.
-
[B6 ALT] Odma(rura odpowietrzająca) - wymiana, budowa
lewe powietrze moze byc przyczyna wielu dolegliwosci , najprosciej bedzie wymienic rura i sie wszystko wyjasni. Vag ci nie pokaze lewego powietrza jak juz to po czasie wywali blad zwiazany z nieprawidlowa mieszanka.
-
kontrolka check nieprawidlowe spalanie na cylindrze pierwszym
wystarczylo poszukac http://a4-klub.pl/index.php?/topic/286550-logi-dynamiczne/
-
kontrolka check nieprawidlowe spalanie na cylindrze pierwszym
zrob logi dynamiczne albo podmien przeplywke i bedziesz wiedzial.
-
POduszka silnika
no wlasnie za miske tylko wlozylem dosc szeroki drewniany klocek zeby czegos nie powyginac.. Ja odkrecilem tylko te sruby mocujace poduszke i podnioslem. Troche poszarpalem i wyszla.
-
Co to za część?
Grozi uszkodzeniem zbiornika paliwa. Zbiornik musi byc odpowietrzany. Do wymiany zrob jak radzi kolega Magicbattle . Poluzuj korek wlewu paliwa.
-
POduszka silnika
Poduszka strona lewa 8E0199379AD cena ASO 414zl poduszka strona prawa 8E0199382L cena ASO -414zl Poduszke z lewej strony wymienialem sam. Wystarczy odkrecic sruby mocujace i lewarkiem podniesc silnik. Z dolu jest calkiem niezle dojscie.
-
kontrolka check nieprawidlowe spalanie na cylindrze pierwszym
17545 / P1137 / 004407 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System zbyt bogaty Ewentualne objawy Światło wskaźnika usterki (MIL) aktywnych Możliwe przyczyny Masa przepływu powietrza (MAF) Czujnik uszkodzony Regulator ciśnienia paliwa uszkodzony Wtryskiwacz (e) paliwa uszkodzony Kontrola czujnika tlenu uszkodzony Czujnik tlenu uszkodzony Par paliwa (EVAP) system uszkodzony Możliwe rozwiązania Sprawdź przepływu masy powietrza (MAF) Sprawdź Regulator ciśnienia paliwa Sprawdzić Wtryskiwacz paliwa Sprawdź Kontrola czujnika tlenu Sprawdź czujnik (s) Tlen Sprawdź par paliwa (EVAP) system
-
kontrolka check nieprawidlowe spalanie na cylindrze pierwszym
przepustnica miala by wplyw na wszystkie cylindry, poza tym przepustnica sama sie adaptuje wystarczy przekrecic kluczyk nic nie robic i poczekac chwile .
-
kontrolka check nieprawidlowe spalanie na cylindrze pierwszym
slabo szukasz jaki numer bledu ci sie pojawia???? moze to wynikac z uszkodzonej cewki, swiecy, zaworu, przepustnicy, instalacji elektrycznej, instalacji paliwowej itd.
-
17887 Brake Boost Vacuum + kilka innych błędów
uklad podcisnienia jest dosc maly zdjecie masz wyzej wiec ja sprawdzil bym calosc chyba ze ten wezyk to naprawde slabe ogniwo. hamulce pracuja normalnie ?
-
17887 Brake Boost Vacuum + kilka innych błędów
zgniata go podcisnienie , moze masz gdzies zapchany uklad.
-
Czujnik termostatu
czujnik sprawdza prawidlowosc dzialania termostatu, Prawdopodobnie informacje o temperaturze zczytuje tez komputer i dostosowuje do tego prace silnika. Wymiana tylko z calym termostatem ktory niestety nie jest tani.
-
wariator! co o tym sądzicie?
Jakos nie potrzebowalem dodatkowej reklamy. Jak cos piszcie na PW lub dzwoncie na numer z aukcji.
-
wariator! co o tym sądzicie?
no popatrz wysledziles moja aukcje a jak bys sie bardziej postaral to na forum jest juz sporo watkow dotyczacych wariatora. Jak chcesz poznac szczegoly to napisz pw . http://a4-klub.pl/index.php?/topic/129655-b6-alt-dziwny-dzwiek-po-odpaleniu-na-zimnym-silniku/
-
[B6 ALT] Odma(rura odpowietrzająca) - wymiana, budowa
nie ma co porownywac tych silnikow , łaczy je tylko pojemnosc i nic wiecej. Nie tlko audi ma problem z olejem ale i toyota czy bmw , nie sadzisz chyba ze wszedzie to problem zlego odpowietrzenia silnika.
-
[B6 ALT] Odma(rura odpowietrzająca) - wymiana, budowa
mylisz sie kolego juz w kolejnej generacji czyli 2.0FSI juz to ulepszyli. Opisalem to w tym watku., http://a4-klub.pl/index.php?/topic/259988-pokrywa-zaworow-odma-alt-awa/#entry3755969
-
[B6 ALT] Odma(rura odpowietrzająca) - wymiana, budowa
kilo79 problem jest tylko z podlaczeniem dolotu ?? odma , pokrywa zaworow i podcisnienie pasuja ?? ciekawe spostrzeżenie z tym wyjsciem do dolotu.
-
[B6 ALT] Odma(rura odpowietrzająca) - wymiana, budowa
z darmowej Etki wcisnij CarProg2 http://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Zwykla tasma izolacyjna sie rozwali, klej w wysokiej temperaturze sie rozpusci. Do takich polaczen najlepiej użyć tasmy samowulkanizujacej. W wysokiej temperaturze zwulkanizuje sie i stworzy trwale polaczenie. Co niektórzy zakaldali tez rurki termokurczliwe, najlepiej te energetyczne (gruba scianka i klej w srodku)
-
Wyciek oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
najlepsze koszulki termokurczliwe sa do kabli energetycznych, maja grube scianki a do tego od srodka klej ktory aktywuje sie gdy podgrzewasz koszulke. Dzieki temu masz grube solidne polaczenie a do tego uszczelnione klejem.