Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

benyA4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez benyA4

  1. [/color]Tak to wina mikrowylacznika w zamku maski. Nalezy wymontowac zamek i wymienic mikrowylacznik lub tylko go przeczyscic. Otwarcie i zamkniecie maski kasuje blad oil min. Temat omawiany ze 100 razy na forum, wystarczylo troche poszukac.
  2. Wydaje mi sie ze nie ma takiego adaptera.
  3. Oslona termiczna filtra powietrza , wystepuje we wszystkich typach tylko ma inny kształt.
  4. o ktore klapki ci chodzi ?? ---------- Post dopisany at 09:47 ---------- Poprzedni post napisany at 09:34 ---------- pozycja numer 2 na pierwszym zdjeciu to rozdzielacz paliwa
  5. benyA4 odpowiedział(a) na black338 temat w 2.0
    Kolego wstaw normalne logi a nie jakiegos matrixa.
  6. benyA4 odpowiedział(a) na black338 temat w 2.0
    Dokladnie odkrecasz tylko ta jedna srubke , przechylasz i wychodzi .
  7. W 2.0 ALT sa tylko jedne klapki , ale widze ze ty masz silnik 2.0 FSI wiec tam moze byc juz inne rozwiazanie . Podaj jaki masz model silnika to sie sprawdzi w etce.
  8. wyglada na dzióre w membranie albo gdzies na wezyku. Po takiej przygazowce dzwignia powinna opasc na sam dół a u ciebie ledwo ja szarpie. Rozłóż gruszke i sprawdz membrane. Gruszka wcisnieta jest na zatrzask.
  9. benyA4 odpowiedział(a) na crookers20 temat w 2.0
    Pewnie ten gosciu robi tez inne rzeczy na goracym silniku i nie zwraca uwagi na oparzenia. W serwisie zawsze leja olej do zimnego silnika i sprawdzaja na zimnym.
  10. aaa czyli on jeszcze za woda:) szkoda myslalem ze bedzie mozna go sprawdzic na miejscu.
  11. a cala reszta ci zostala silnik 1.8 T itd?
  12. po oslone kabli jedz do ASO zaplacisz mniej niz na allegro . Oslona termiczna filtra powietrza niestety nie wiem jaki ma numer ale napewno ktorys z kolegow na forum ma taka na sprzedaz. (napisz ogloszenie w dziale "kupie")
  13. Sa to przewody od napinacza pasow. W razie wypadku pasy automatycznie napinaja sie i dociskaja cie do fotela. Jest to jednorazowy system po jednej aktywacji trzeba wymienic pas z napinaczem. ---------- Post dopisany at 17:24 ---------- Poprzedni post napisany at 17:23 ---------- Sa to przewody od napinacza pasow. W razie wypadku pasy automatycznie napinaja sie i dociskaja cie do fotela. Jest to jednorazowy system po jednej aktywacji trzeba wymienic pas z napinaczem.
  14. benyA4 odpowiedział(a) na crookers20 temat w 2.0
    Bo olej nie splywa jak woda po sciankach i dobrze. Ma chronic te wszystkie czesci przed przegrzaniem i zatarciem. Ja zawsze sprawdzam olej rano bo wtedy jak splynie to mam pewnosc ile tak naprawde jest go w silniku.
  15. Tak jak widac na rysunku wyzej kierownica zmienia dlugosc dolotu. Tak jesli bedzie uszkodzona moga byc bledy mieszanki.
  16. benyA4 odpowiedział(a) na mike22285 temat w Audi A4 B6/B7
    Wentylatorami steruje komputer do ktorego podlaczone sa wszystkie czujniki temperatury. Tak naprawde uszkodzenie ktoregokolwiek z czujnikow powoduje wlaczenie wentylatorow. Modul najlepiej sprawdzic odlaczajac kazdy czujnik pokolei. Ten za silnikiem, ten na dole chlodnicy , oraz ten od klimatyzacji. Jesli wentylatory zalacza sie to moduł jest sprawny.
  17. Słabo naciagniety pasek to raczej nie , bo tam jest napinacz sprezynowy . Sprawdz w jakim stanie jest pasek moze juz sie troche wykruszyl i dlatego sie slizga przy rozruchu. Uszkodzony bendiks raczej zgrzyta a nie piszczy. (zgrzyt pochodzi od zebatki kola zamachowego i zebatki rozrusznika )
  18. Walek wydechowy napedzany jest paskiem rozrzadu z walu, walek ssacy napedzany jest lancuchem z walka wydechowego. Wariator tylko zmienia faze czyli opoznia lub przyspiesza otwieranie zaworow na walku ssacym w stosunku do wydechowego. Komputer steruje dawka paliwa i powietrza za pomoca wtrysku i przepustnicy im jest wiecej tej mieszanki tym sila wybuchu w cylindrze jest wieksza i silnika nabiera obrotow. Zawory tylko wpuszczaja mieszanke i wypuszczaja spaliny.
  19. Zawor ten steruje tylko cisnieniem oleju na wariator , nie podaje oleju na panewki czy walki. Gdyby tak bylo po jego odlaczeniu silnik by sie zatarl. ---------- Post dopisany at 07:47 ---------- Poprzedni post napisany at 07:45 ---------- Silnik tez nie podnosi sobie sam obrotow gdy ma slabe cisnienie oleju. Wtedy wszyscy co maja problem z cisnieniem non stop jezdzili by na wysokich (nie mysle tu tylko o naszych silnikach )
  20. benyA4 odpowiedział(a) na mike22285 temat w Audi A4 B6/B7
    Temperatura pracy ALT to okolo 110 stopni wiec za bardzo tym bym sie nie przejmowal. Jesli nie bedzie odpowiedniego cisnienia w ukladzie to plyn zacznie sie gotowaC juz przy 100 i go wywali. Zegary maja duza tolerancje, dopiero gdy temperatura przekroczy normalna temperature pracy silnika to wtedy wskazowka powedruje odrazu na czerwone pole. Jesli chcesz zalaczyc wentylatory wystarczy ze odlaczysz czujnik temperatury w chlodnicy lub ten z tylu silnika, komputer wykryje usterke i profilaktycznie zalaczy wentylatory.
  21. Pewnie bendriks nie odbija. Wyciagnij rozrusznik , sprawdz tulejki czy nie sa wybite i czy sa nasmarowane.
  22. Pare czesci z przodu jak IC , nie wiem czy wtedy beda chlodnice klimy i silnika pasowaly. Czy tez musza byc z 1.8 T
  23. Sciagniecie miski i czyszczenie smoka w 2.0 rowna sie wyciagnieciu calego silnika. Zwrociles uwage na stary olej przy wymianie, nie bylo jakiegos brudu, opilkow ??
  24. a co tu ogladac , sciagasz dzwignie na dół i kierownica jest caly czas otwarta. Mi jednak sie wydaje ze skoro ktos to zaprojektowal by pracowalo zgodnie z obrotami silnika to powinno tak dzialac a nie na stale otwarte. Moze inne czesci tez posklejamy albo pospawamy ?
  25. benyA4 odpowiedział(a) na daniooo77 temat w 2.0
    IFI :: Free services wcisnij carprog2 , jest to Etka online więc lepszych informacji nigdzie nie znajdziesz.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.