Treść opublikowana przez Bartollo
-
[1.6 AHL(chyba)] Czujnik temperatury zewnętrznej w 1.6
Do przedlifta z fisem dużo roboty nie ma żadnych czujników w misce (czujnik w podstawie filtra oleju) czujnik sprysków jest zintegrowany jest z pompką ale można dać odpowiedni pin do masy i jest git wszystko jest opisane w temacie o fisie polecam zapoznać sie z tym tematem
-
[1.6 AHL(chyba)] Czujnik temperatury zewnętrznej w 1.6
To zainwestuj juz w licznik z pełnym fisem
-
proszę o ocene log 11 dynamiczny i statyczny
W 1z/ahu/agr zaworki n75 i n18 nie są zamienne miejscami.
-
Brzęczyk włączonych świateł
W każdej jest. Zapala Ci sie lampka w podsufitce po otworzeniu drzwi kierowcy?
-
Fotele z a4b6 do a4b5
Kumpel wpakował fotele z b6 do golfa 4 wiec wszystko sie da fakt faktem cały stelaż z golfa został tak przerobiony aby całe poszycie pasowało z b6. Troche mu z tym zeszło ale siedziało sie w nich nie gorzej niż w fabrycznych z b6
-
Uszczelka górnej miski olejowej-walek wyrównoważający
To aluminium wiec podjedź do tokarza niech ściągnie z powierzchni stykowych misek 0.1mm moze są krzywe.
-
Brak prądu ?
Po obciążeniem minimum 13.6-13.8 V sprawdź na wyjściu alternatora ile masz może traci na klemach.
-
budowa buggy 1.9 tdi 110km
Trzeba dać do elektromechanika aby wywalił go ze sterownika mozesz spróbować wyłączyć go kablem vag K+can commander. Lub kupic na allegro emulator immo podpinane pod OBD.
-
budowa buggy 1.9 tdi 110km
Podciśnienia jakie potrzebujesz to wszystkie które sa od sterowania turbina a co do immo to najlepiej ubić go w sterowniku.
-
po wymianie rozrządu nie ma mocy i głośno chodzi.
Dziwne ze przy siekniętym rozrządzie dobrze ustawił sie kąt wtrysku.
-
Grzeje na postoju
Raczej żadne klima ma zabezpieczenia żeby rozłaczało sprezarkę gdy ciśnienie w układzie jest zbyt wysokie.
-
po wymianie rozrządu nie ma mocy i głośno chodzi.
Kup viakena za 30zl i wszystko ogarniesz
-
po wymianie rozrządu nie ma mocy i głośno chodzi.
Najlepiej to zrobić komplet logów, następnie wrzucić je na forum.
-
Piszczy po wlaczeniu klimatyzacji
Nie kółko od wisco a napinacz wtedy był krzywy przez zatarte sprzęgiełko teraz wszystko jest równe i lata jak trzeba oczywiscie poza klimą a w zasadzie tym dźwiękiem bo klima chłodzi jak należy
-
Piszczy po wlaczeniu klimatyzacji
Panowie filmik jest mój gościu robił mi serwis klimy aby usunąć problem pomogła wymiana kołka i sprzęgiełka przez rok byl spokój lecz problem powrócił dalem do w/w gościa nie dawno aby znów to sprawdził powiedział ze zrobi to (na forum szukałem juz sprężarki ) po odebraniu auta była cisza (2 dni) i problem powrócił. Postanowiłem popsikać po kółku wd-40 i odziwo dźwięk ucichł. I teraz nie wiem czy wymieniać łożysko w kółku i pasę czy znów całe kółko z sprzęgiełkiem ?
-
po wymianie rozrządu nie ma mocy i głośno chodzi.
Kąt wtrysku na 49-51 w zablokowanych nastawach. Lecz zapłon nie ma wpływu na brak podciśnienia na gruszce turbo.
-
Nie działa klima, ciepłe przewody, brak błędów
Sorry kolego za wprowadzeniem blad zaworek na chłodnicy (skraplaczu) jest w b5 w b6 są chyba na podszybiu (chodź pewien nie jestem)
-
błąd airbag - tylko skąd i czemu?
I co pokazał ?
-
jak Sprawdzić czy jest czynnik chłodzący ?
Przedlifty miały jeden. Jak z zaworka nic nie leci to czynnik poszedł w powietrze.
-
jak Sprawdzić czy jest czynnik chłodzący ?
Na początek uzupełnij profil bo nie wiadomo o jaki rocznik sie rozchodzi bez czynnika sprezarkanie włączy sie nawet na sekundę. W przedliftach jest jeden korek na skraplaczu. Sprawdź bledy w menu serwisowym na panelu klimatronika. Szczelności nie sprawdzisz sam potrzebny jest do tego środek świecący w uv i lampa która emituje takie światło. ewentualnie mozesz odkręcić czarny korek na chłodnicy klimy i nacisnąć zaworek i tam powinno syknąć cisnienie czynnika.
-
mikro styki w bagazniku
Weź miernik przełącz na pomiar przejścia (lub na omomierz) zepnij miernik z wlacznikiem w szereg i przy zwolnionym mikrostyczniku opor powinien być nieskończony zaś przy nacisnietym opór powinien wynieść 000/001ohm. Jesli tak nie będzie mikrostycznik umarł. Następnie weź kawałek przewodu i zewrzyj styki w kostce i powinienes usłyszeć jak siłownik rusza blokadą rygla jesli stycznik bedzie miał wskazany opór a po zmostkowaniu kostki nie usłyszysz siłownika sprawdź czy na jednym pinie jest masa (stycznik zamyka obwód masowy-plusa tam brak) jesli bedzie to szukaj przerwy w kablach w przelotce (gumowa rurka powiedz klapą a budą )
-
Nie zawsze otwiera auto z pilota.
Zobaczcie koledzy czy nie macie zimnych lutów na płycie pompki i w jakim stanie jest grafitowy wirnik.
-
Nie działa klima, ciepłe przewody, brak błędów
Odkrec korek na chłodnicy Klimy i wciśnij zaworek,jesli syknie ciśnienie to czynnik jest i umarłoco innego.
-
Od czego jest ta wtyczka ?
Z klimą ma tylko tyle wspólnego ze jak temperatura jest poniżej 5*C to sprężarka sie nie załaczy.
-
Od czego jest ta wtyczka ?
Czujnik odpowiada za prace klimatyzacji i za wskazania temp zewnętrznej na liczniku (jesli masz taką opcję tj termometr lup pełnego fisa i w kanale 55 menu serwisowego klimatronika ) przykręcony jest do pasa przedniego pod chłodnicą na jedną śrubkę m6