Treść opublikowana przez Bartollo
-
a4 b5 1.9 afn palenie paska wielorowkowego
Czyli problem jest z kompresorem. Moze sie zaciera.
-
a4 b5 1.9 afn palenie paska wielorowkowego
Jak kompresor moze sie kręcić bez paska skoro to on go napędza obróć ręką kółko sprężarki i rolką napinacza czy to sie luźno obraca. Jesli nie to pasek moment spali i sie zerwie
-
błąd airbag - tylko skąd i czemu?
Kup kabel kkl usb i z lapkiem robisz pełną diagnozę. Bez vaga to wróżenie z fusów nawet jak byś znalazł przyczynę to i tak błąd trzeba skasować vagiem.
-
KOPCI PO WYMIANIE PIERSCIENI
Litr na tysiąc km ? Zdecydowanie cos jest nie tak zwłaszcza po takim przelocie. Twarde pierścienie ? Pierwsze słyszę. Pierścienie z założenia są twarde ale o jakichś innych specjalnych twardszych od seri nie słyszałem.
-
Grzeje na postoju
Wentylator chodzi ? Sprężarka sie załącza ? Jakies bledy klimatronika w menu serwisowym ?
-
Bierze olej jak Honda Civic :)
Moze uszkodzili uszczelniacze zaworowe przy ich wbijaniu. Rano kopci na niebiesko ?
-
Dekory odpadły od temperatury
Wystarczy kupić najtańszy klej do wklejania szyby czołowej albo podjechać tam gdzie wstawiają szyby moze im zostały resztki kleju bo całej tuby nie wykorzystasz i sie zmarnuje.
-
nie chłodzi a wszystko działa
Sprzegiełko kreci sie razem z kółkiem ? Wiatrak chodzi ? Jeśli tak to albo zabita jest dysza rozprezna lub osuszacz juz wymięka.
-
Dekory odpadły od temperatury
Przyklej na klej do szyb. Ja przykleiłem w drzwiach pasażera zaraz po kupnie i do dzis się trzyma
- Sprzedawca roku :)
-
Drgania na wolnych obrotach
Pany mam mała zagwozdkę gdy zaswieca sie "żyd" czyt. Rezerwa mój afn ma drgawki tzn drży buda i lewarek zatankuje i objaw ustaje. Dwumas ok sprawdzałem przy okazji zmiany sprzęgła. Plecionka ok zmieniana. Dawka 3.2mg kąt 48-51 filtr paliwa zmieniony po zimie. Nastawnik zasyfiony? Zero szarpnięć czy innych dziwnych akcji podczas jazdy.
-
Gwiżdżąca Turbina w 1z (AFF)
Do wymiany czujnika temp paliwa trzeba ściągnąć tylko pokrywkę nastawnika odkręcić 2 torxy i czujniczek masz w ręce
-
Gwiżdżąca Turbina w 1z (AFF)
Walnięty czujnik temp paliwa (pod pokrywką nastawnika ) bądź z jego obwodem. Za wysoka dawka (powinna być 3.2mg ) i kąt wtrysku do regulacji (51-55 w zablokowanych nastawach ) i problem jest jak kolega wspomniał z napięciem na Czujniku RSW.
-
Rozbite RS6
Ja o takim marze a ziomek od tak se je rozjebał i to jeszcze na jeździe próbnej i gdzieś czytałem ze to ziomek z serwis.
-
Problem z licznikiem.
Ściąg vcds 1.0 lite + witaminka i masz pełną wersje.
-
Słabe przyspieszenie 1.9 TDI
Mozesz wymienić uszczelke pod ściekiem olejowym. Lewych gwintów brak,a nakrętki to tok jak wspomniałeś m8 ( ja zakładałem te pokryte miedzią )
-
prośba o analizę logów AFN
Dawkę ustaw na około 3.2mg.
-
prośba o analizę logów AFN
To nie te popuszczasz tą 5cio katną i 3 na torxa ale te niżej i wtedy stukasz nastawnik
-
Gwiżdżąca Turbina w 1z (AFF)
Lepiej jest go zaślepić fizycznie tzn blaszką.
-
[Audi A4 B5]nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu którychkolwiek drzwi
Jak raz działa raz nie to wychodzi ze masz zimne luty na płycie pompki.
-
prośba o analizę logów AFN
A na pewno popuszczasz dobre śruby od nastawnika ? Bo niemożliwe ze dawka poprzez ruszenie nastawnikiem sie nie zmienia. Moze luzujesz śruby od pokrywki
-
[Audi A4 B5]nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu którychkolwiek drzwi
A centralny Ci chodzi ? U mnie ostatnio brakło centralnego i oświetlenia wnętrza po otworzeniu drzwi,winnym okazały sie pęknięte luty w pompce centralnego. Sprawdź i dla pewności przelutuj wszystkie podejrzanie wyglądające luty.
-
Gwiżdżąca Turbina w 1z (AFF)
Egr nie ma nic do ciśnienia doładowania wiec mozesz zostawić zaślepiony.
-
prośba o analizę logów AFN
Przestaw pompę o ząbek lub popuść rurki wtrysków przy pompie to powinna przesunąć sie wiecej. Dawkę regulujesz nastawnikiem czy w adaptacjach ?
-
Słabe przyspieszenie 1.9 TDI
Geometria Ci się przycina najpierw ładuje max po chwili łapie laga i zbija ciśnienie. Wyciągaj turbo i czyść