Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bartollo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bartollo

  1. Bartollo odpowiedział(a) na Maciekkk1531 temat w Audi A4 B5
    Ta górna klapa jest po to aby przymykała sie wraz ze wzrostem prędkości a dzieje sie to po to aby powietrze nie było wtłaczane na sile w kanał a przez to słychać szum powietrza w kabinie. U mnie czasem sie blokuje (15.7 na serwisowym) i wtedy przy ok 120km/h szumi powietrze jak bym miał okno uchylone. Ale klimatronik idealnie wachluje prędkością nawiewu.
  2. Jak sie zatarł złapało pewnie na panewkach wiec po wymianie panewek i szlifie wału powinien chodzić dalej,dostało zapewne również turbo. Aby ocenić czy lepiej silnik czy remont trzeba by było michę zrzucić i oceniać na czym stanął. A niw da rady zagadać z żadzącymi Aso audi aby pomogli w tej sytuacji gdyż auto bylo u nich serwisowane do końca ? Moze cos się uda załatwić tzn jakąś zniżkę na nowy silnik
  3. A jak kolega n75 sprawdził ? podmieniany czy rozbierany ?
  4. U mnie na orlenie przy DK5 4.23zł na stacji przy Intermarche 4.11zł
  5. Z profilu wynika ze kolega ma 1z wiec turbo z WG i tam sztanga nie będzie chodzić jak w VNT
  6. Bartollo odpowiedział(a) na merquto temat w Audi A4 B5
    Weź w łapę miernik i zmierz jakie masz napięcie na wtyczce zarówki.
  7. Bartollo odpowiedział(a) na Bartollo temat w 1.9TDI
    Czujnik w tdi ma zakres od 0.7-1.05bara wazne ze teraz kontrolka się nie zapala a nie oszczędza tej b5
  8. Bartollo odpowiedział(a) na Bartollo temat w 1.9TDI
    Na panewkach nawet politury nie zdarło. Tak na gorącym. Olej mobil1 10w40. Teraz juz lata od wymiany pompy i kontrolka się nie zapala. Wiec nic więcej nie robi.
  9. Bartollo odpowiedział(a) na Bartollo temat w 1.9TDI
    Panewki na wałku pośrednim sprawdziliśmy są ok wymieniliśmy pompę oleju i ciśnienie troszkę podskoczyło tj; na wolnych 1bar przy 2 tys- 1.8bara.
  10. Koledze chodziło chyba o wymianę wahaczy i po tym zabiegu ustawienie zbieżności bez ruszania drążków czy końcówek.
  11. Bartollo opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Witam kolegów Walczę z kumplem z jego a4 a konkretniej z słabym ciśnieniem oleju i kontrolką na desce. Pomiary cisnienia oleju wyszły następująco przy 90* płynu na wolnych 0,7bara przy 2 tyś 1,4bara gdzie u mnie na wolnych jest 1,5bara a przy 2tyś -2,5bara zwaliliśmy miche po pompie oleju nic nie widać,zawór wygląda ok (nie zacięty)smok czysty, panewki eleganckie (główne i korbowodowe) i jest dylemat czy wymieniać pompę czy nie (da się ją jakoś sprawdzić ?? ) a może wyciągać wałek napędu pompy vacum i pompy olejowej ? tylko pytanie czy wychodzi w stronę przodu czy w stronę skrzyni ?? (bo od strony skrzyni na bloku widać wbity brok ) Poza małym ciśnieniem oleju i kontrolką na desce auto chodzi super ma moc,dynamikę i nic nie klepie w silniku, Miał ktoś podobny przypadek ?
  12. Korony. Najlepiej za granicą u wietnamców jakies 500m za granicą po prawej stronie chata oswietlona światełkami choinkowymi rozumieją po polsku maja najlepszy kurs. A i do trutnova trzymaj się ograniczeń bo knedelki lubią tam czesto stać z suszarką
  13. Po drodze w kamiennej odwiedź podziemia Arado polecam fajna atrakcja a co do safari to idzie się dogadać po polsku
  14. Tnij na Lubawkę żadnej płatnej drogi byłem tam kilka razy mam tam tylko 50km
  15. Bartollo odpowiedział(a) na Glecik temat w 1.9TDI
    Mam waz z rolniczego u siebie juz półtora roku i ma sie dobrze qaz który kupiłem jest wężem ciśnieniowym wiec jest wzmocniony
  16. Bartollo odpowiedział(a) na Glecik temat w 1.9TDI
    Idź do sklepu ze sprzętem rolniczym i kup waż olejoodporny docinasz i pasuje jak ulał tylko nie pamietam jaką on ma srednice.
  17. Panowie orientuje sie ktoś jaki jest koszt wymiany szyby czołowej w b5 w jeleniej i gdzie najlepiej to zrobić pozdro.
  18. U mnie pomogło zamienienie miejscami przewodów żółtego z czerwonym. Tez mam radio pioneera jesli masz stale napięcie na jednym i drugim bez kluczyka to moze ci sie stacyjka zawiesila. Mam czasem to samo tzn wyciąga kluczyk radio gra puknę lekko w stacyjke i sie wyłacza.
  19. U mnie poszły przy użyciu młotka i przecinaka a u kumpla niestety bez spawania sie nie obeszło
  20. Ewentualnie mozesz kostki fabryczne przerobić na konektory połączyć wszystko i zaizolować.
  21. Bartollo odpowiedział(a) na Audikomaniak temat w Audi A4 B5
    Bledy klimatronika są ? Moze cos nie działa jak należy i przez za duże ciśnienie sprężarka jest wyłączana a po powrocie ciśnienia do normy sprężarka znów sie włącza. Lub za mało czynnika.
  22. Wtyczka do klocków idzie razem z przewodem do abs'u wiec aby wymienić tą wtyczkę trzeba kupić czujnik abs.
  23. Obudowa filtra pyłkowego do uszczelnienia. I rynienka na filtrze do sprawdzenia.
  24. Dyskutowałem kiedyś na forum z kilkoma osobami o zaworkach N75 i doszliśmy do wniosku iż zaworki n75 z PD nie zawsze dobrze sterują geometrią w VP i w drugą stronę to samo. A co do wydmuchania uszczelki to czysty zbieg okoliczności.
  25. Post nr 12531

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.