Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przem8

  1. Dokładnie, warto to zrobić dla świętego spokoju, zwłaszcza jeśli samochód był sprowadzony z zagranicy. Pierwszy raz o tym problemie dowiedziałem się od handlarza w Radomiu aby co jakiś czas czyścić smoka, a na pewno od razu po zakupie. Pewnie miał jakieś nieprzyjemności, bo ktoś zatarł silnik niedługo po zakupie
  2. Nie, jeździj na longlajfach i potem płacz, że nagar w silniku i coś się zatarło. Te silniki mają taką bolączkę i olej się wymienia co 10tys max, a jak lubisz cisnąć to co 8tys. Dwa 1.8t zaraz po zakupie miały u mnie zawalony smok, jeden jeździł na aralu 5w30, a drugi na mobilu 5w40 w trybie LL. Jakoś filtrów oleju nie wymyślili do tak długich interwałów...
  3. Zależy jak się trafi, jednemu tani chińczyk trochę posłuży, a innemu będzie napieprzać zaraz po założeniu. Zakładałem maxgeara za 420zł i odpukać jest dobrze od ponad 3 lat (czasem na zimnym chwile go słychać ale to już norma). Niektórzy polecają autologa. Każdy sprzedawca będzie zachwalać swój towar, a po zakupie już Ty się będziesz martwić. Ori na pewno nie kupię, raz - mnie nie stać i dwa - jest to ekonomicznie nieuzasadnione jak dla mnie. Kup cokolwiek innego prócz podrób z allegro
  4. Każdy szanujący się warsztat demontuje kolektor aby wykonać optymalne nawierty i uniknąć dostania się opiłków do silnika. Poza tym poprawny kierunek montażu butli, żeby nie była do jazdy na wstecznym, bo wtedy wcześnie będzie przerzucać na benzynę przy pełnym obciążeniu. Wtryski najlepiej montować pojedynczo na jak najkrótszych wężykach i generalnie musi mieć to ręce i nogi jak się otworzy maskę. Proponuję jeszcze pełnowymiarowy wlew gazu pod klapką jest to mega praktyczne. Szukaj jakiegoś sprawdzonego warsztatu i nie patrz tylko i wyłącznie na cenę, bo można się przejechać.
  5. Lubryfikację zaleca się stosować w silnikach marek japońskich i fordach, gdzie zawory narażone są na szybsze wypalenie na lpg. Ale czy to rzeczywiście działa tego nie wiem i nie znam nikogo kto to stosuje lub stosował. Prawidłowa ustawiona instalacja w naszych motorach nic złego im nie zrobi.
  6. Chodzi Ci zapewne o lubryfikację. W tych silnikach nie ma takiej potrzeby
  7. Ja osobiście mogę polecić stag 4 qbox, reduktor ac r01 i wtryski ac w03 montowane pojedynczo, co nie jest bez znaczenia. Jest to chyba jeden z najbardziej rozpowszechnionych zestawów, który sprawuje się znakomicie i ma dobrą cenę do jakości. Prócz prawidłowego montażu ważne jest strojenie i czy ten Twój gazownik dobrze ogarnia 1.8t? bo dla niektórych to niesamowite wyzwanie
  8. przem8 odpowiedział(a) na jacjacek temat w Audi A4 B5
    Napisałem to bardziej w stronę żartu więc się niepotrzebnie nie spinaj
  9. przem8 odpowiedział(a) na jacjacek temat w Audi A4 B5
    Mogą być 225/45. Jeśli obecne opony są już stare to guma stwardniała i nie klei jak trzeba. Tu najwięcej zależy od ogumienia. Dołóż quattro to będziesz miał problem z głowy
  10. przem8 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    U mnie przy identycznych objawach termostat był do wymiany i miałem wsadzony kompletny za ponad 200zł do silnika AVJ. Czemu tankujesz 98 jak do tego silnika przewidziana jest 95? Program był robiony pod 98?
  11. To jeszcze stare dobre 1.8t tylko ma zmienione oznaczenie na CFMA. Można mieć w miarę świeże rocznikowo auto z dobrym silnikiem.
  12. przem8 odpowiedział(a) na jacjacek temat w Audi A4 B5
    Może lepsze opony, jaki ich bieżnik i w ogóle jaki model? Na mokrym przy mniejszej mocy są problemy z trakcją. Mocną ośką nie poszaleje w takich warunkach
  13. przem8 odpowiedział(a) na gacyek temat w 1.8T
    Sam program do 20-30KM jeśli wszystko z motorem i osprzętem ok. Większe moce to już w hybrydę trzeba inwestować. BEX już jest dość wysilony i trudno o większe przyrosty małym kosztem.
  14. Wygląda przyzwoicie, a całość psuje ten wieśniacki napis dunlop. Nie było jakiś przygód blacharskich, bo bezwypadkowych to tam się nie opłaca kupować Koło 17k powinieneś wziąć.
  15. Ja tam słyszę normalny klekot diesla i świst turbiny
  16. Nic, a na 10tys w granicach 400-500 ml Jazda normalna i co jakiś czas się przegoni pajęczyny z wydechu W drugim avj podobne zużycie
  17. A tam nie jest czasem 8D0 413 031 BG, bo ze zdjęcia trochę niewyraźnie widać ale tam końcówka jest z dwóch oznaczeń? Jeśli tak to może być coś takiego http://e-autoparts.pl/amortyzator-p-11984.html lub http://e-autoparts.pl/amortyzator-monroe-reflex-p-427613.html
  18. przem8 odpowiedział(a) na gacyek temat w 1.8T
    Około 20-30 KM
  19. Generalnie do tego silnika leja motula albo liqui moly 5w40. Ja stosuje ten drugi od kilku lat i jest gitara. Silnik generalnie nie jest zaprojektowany pod 5w50 a leja go niektórzy po to aby ograniczyć pobór oleju
  20. Czemu się uparles na ten 5w50? Dobry 5w40 w zupełności wystarczy nawet jak katujesz auto. Wymiany max co 10tys i bedzie dobrze. Zacznij od plukanki i obowiazkowo czyszczenie smoka dla świętego spokoju.
  21. Nawet powinieneś. Pewnie trafił Ci się znowu wadliwy banan.
  22. przem8 odpowiedział(a) na Igor Słowiński temat w 1.8
    Ja bym nie ryzykował chyba, że lubisz powroty na lawecie
  23. Kat albo klapka WG ale tego bez demontażu turbo raczej się nie sprawdzi
  24. Błąd od pompy SAI, zapewne jest gdzieś nieszczelność w jej orurowaniu i stąd masz ten dziwny dźwięk na zimnym silniku, bo wtedy się załącza ta suszara, ewentualnie za to obcieranie winę może ponosić napinacz łańcuszka, bo obroty pompy SAI raczej się nie zwiększają z obrotami silnika...
  25. Ja u Ciebie nie słyszę specjalnie jakiś niepokojących dźwięków chyba, że na żywo to lepiej słychać. Jedynie co jakiś czas słychać takie cpykanie jak ze stygnącego wydechu

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.