Treść opublikowana przez przem8
-
1.8T APU nie chce odpalić
Przerabiałem problem zawieszania się obrotów i braku reakcji na gaz w samochodzie innej marki i była to wina przepustnicy tylko, że odpalał bez problemu. Ale może to będzie jakiś trop
-
1.8T APU nie chce odpalić
Na kompie wywala jakieś błędy? Może to czujnik położenia wału. Rozrusznik ładnie kręci...
-
Spadek Ciśnienia oleju A4 b6 1.8 T
A jakie ciśnienie oleju na biegu jałowym przy zimnym i ciepłym silniku? Bo to ważne. Może masz taki nagar w silniku, że znowu zawaliło Ci smoka, a zdarzały się takie przypadki. Przy kontrolce ciśnienia oleju trzeba było kategorycznie wstrzymać jazdę, bo teraz może wyjść sporo problemów. Warto zobaczyć jak tam napinacz łańcuszka, bo mógł dostać po d*pie jak chodził na sucho. Miałem podobną historię i zmusiłem handlarza do zwrotu hajsu za czyszczenie smoka. Jakbym nie był już blisko domu to skończyło by się anulowaniem transakcji.
-
Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
Z tego wszystkiego to wtryski bym zmienił na sprawdzone barracudy lub ac-w03 montowane pojedynczo. Jeśli zdejmują kolektor do wiercenia i wszystko ze sztuką jest zrobione to cenę można zaakceptować...
-
Spadek Ciśnienia oleju A4 b6 1.8 T AVJ CHIP
Można sprawdzić zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju lub sam filtr oleju zmienić. Najtańsze co można sprawdzić na ten moment. Jeśli robiłeś tylko program to jakoś dużo KM jak na seryjne turbo K03 i wtryski (chyba, że zmieniałeś). Dziwne jest to, że tak szybko po programie taka usterka się przytrafiła. Zrób logi jak ogarniesz to ciśnienie oleju. W tych okolicach mogłeś oddać do kogoś innego, polecanego
-
Nie działają wentylatory
U mnie ostatnio też nie działały wentylatory i jeszcze raz na spokojnie sprawdziłem bezpieczniki i od wentylatorów był upalony...
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Zmień mechanika albo przynajmniej nie słuchaj takich rad. Duży przebieg, serio? Jeśli masz prawdziwy to dopiero półmetek dla tego motoru, a takie prehistoryczne wywody, że trzeba zmieniać gęstości oleju z uwagi na przebieg to głupota. Jak nie masz ubytków 1l na 1000km to nic nie zmieniaj, a to że po kilku ładnych latach starzeją się i puszczają uszczelnienia to norma i trzeba się z tym pogodzić
-
1,8 T AUM
W granicach 200 KM. Seryjnie są większe wtryski i turbo k03s
-
1.8T BFB Bierze olej
Możliwe, że zapieczone pierścienie ale remontu bym nie robił póki co, bo wskazania są ładne. Jesteś pewien, że turbo troche nie pije?
-
1.8T ANB - stuku, puku idą koszta, portfel otwórz się na oścież
Najlepiej jakbyś zaprowadził do kogoś ogarniętego w diagnostyce i silnikach 1.8t, bo samemu i na odległosć przez forum raczej nic nie zdziałasz. Może jest ktoś na forum z Twoich rejonów lub poleci kogoś kto mógłby to ogarnąć... Na początek zmień cewki miejscami i sprawdź czy wypadanie zapłonów pójdzie za cewkami.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
- Jakie macie przebiegi w swoich 1.8t ?
Nie muszę ale jak Tobie się trafił przekręcony licznik to nie musisz wszystkim wmawiać, że też tak mają- Jakie macie przebiegi w swoich 1.8t ?
Od razu wszystkie mają po 2 miliony i biorą 1l oleju przy odpalaniu. To nie diesle, że mogą mieć nachulane niewiadomo ile i nie każdy musi być skręcony. Mając stos faktur z serwisu z przebiegami oraz tuv'y to też mam skręcony licznik, bo kupiłem samochód od handlarza? Już nie popadajmy w skrajności. U mnie 235tys. co by nie robić offtopu.- Do czego służy ten przycisk z literka A
Zatrzymujesz się przykładowo na światłach, zaciąga Ci się hamulec ręczny (automatycznie), stopy swobodnie trzymasz sobie na dywaniku, zapala się zielone i w momencie dotknięcia pedału gazu sam się zwalnia i sobie jedziesz NIe musisz po prostu trzymać cały czas nogi na hamulcu w korkach i wzniesieniach.- Nie może zapalić na gazie po niefortunnym zgaszeniu - PILNE
Zawsze odpala się na benzynie dopiero po chwili przerzuca na gaz nawet na rozgrzanym silniku. Zeby odpalić na samym gazie to jest procedura awaryjna ale mniejsza o to Może to kwestia doregulowania instalki lub coś z elektrozaworem, bo powinien bez problemu odpalać.- Do czego służy ten przycisk z literka A
Asystent hamulca ręcznego. Sam się załącza po zatrzymaniu i zwalnia po dodaniu gazu. Występował chyba tylko z automatem- CIśnienie na tłokach 1.8T
10-13 bar więc jest dobrze i równo- 2.0 ALT + LPG
Tak, robiąc swapa np. na 1.8t A tak na poważnie to za dużo nie zdziałasz w wolnossącym silniku.- Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
Cena dość niska. Demontują kolektor do nawiercania pod wtryskiwacze? Każdy gazownik będzie chwalił swoje, a stag świetnie się sprawdza i nie ma co kombinować, bo dużo osób ma i poleca. Sam mam qboxa i jest ok.- Jazda na gazie a spadek poziomu paliwa
W mieście to może i dużo palą ale w trasie w 10l się spokojnie można zmieścić. Mam silnik po programie i więcej jak 13l jeszcze nie zjadło- Jazda na gazie a spadek poziomu paliwa
Bardzo dobry- Dlugosc wycieraczek
530 do roku produkcji 2001, a po 2002 550mm- Olej czy dwumasa?
Zacznij od tego co najtańsze czyli zmiany oleju, najlepiej na ori- Przybywający olej .
U mnie też jak kiedyś sprawdzałem to jednego dnia było w połowie, a znów kiedy indziej maksimum. Możliwe, że czasem nie puszcza zaworek zwrotny i cały olej nie wraca do misy. Kiedyś czytałem coś takiego ale nie jestem pewien czy tak to działa. Olej sprawdzałeś zawsze po dłuższym postoju czy chwile po jeździe?- [B6 AWX] Nie wkręca się na obroty.
Sprawdz czy nie ma nieszczelnosci w dolocie. Moze jakis wąż spadł albo pękł przy turbinie - Jakie macie przebiegi w swoich 1.8t ?