Treść opublikowana przez przem8
-
Płukanka silnika, czy trzeba to zrobić?
Kup liqui moly, a nie kombinujesz z jakimiś wynalazkami. Wydasz w granicach 35zł i masz sprawdzony produkt.
-
Miejsce montażu sterownika Qbox Stag
W A3 qbox się mieści w podszybiu bez problemu to w A4 tym bardziej. Trochę spartańsko to wszystko wygląda u Ciebie. AC-R 150 spokojnie obsłuży serię i jeszcze trochę zapasu będzie
-
Klekocze jak diesel
Sprawdź ten smok. Jak ciśnienie trzyma na ciepłym to napinacz z łańcuszkiem do wymiany
-
Duże zużycie oleju
Zrób próbę olejową i ewentualnie można spróbować zbadać skład spalin. Wychodzi, że go spala. Nie masz okopconej końcówki wydechu?
-
Płukanka silnika, czy trzeba to zrobić?
Zrób tą plukanke i zalej dobry olej. Jak systematycznie wymieniasz olej syntetyczny to nie ma prawa Ci sie zaden nagar tworzyć. Jak chcesz to porzadnie to zrób plukanke, wyczyść miske olejowa i smok, pokrywe zaworów i górę silnika w miarę możliwości
-
Napinacz łańcucha 1.8T jak rozpoznać
Jeśli masz zmienne fazy rozrządu to będziesz miał czarną cewke przy napinaczu do której podpięta jest kostka. Patrząc po roczniku to będziesz miał ten z wtyczką raczej.
-
Duże zużycie oleju
Ściągnij wąż co idzie do intercoolera i sprawdź czy nie pływa w oleju.
-
Duże zużycie oleju
Jak nie ma wycieków to musi go spalać innej możliwości nie ma. Na pewno dokładnie sprawdziłeś czy gdzieś nie ma wycieku, masz osłonę pod silnikiem?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Wirnik nie ale łożysko od pompy chyba można słyszeć. Dużo osób się skarży na halasujace pompy nawet te nowo założone. Jakby wszystko było sprawne to by była cisza i nie rozchodzi mi się o rodzaj wirnika tylko o samą jakość osprzętu, który może się okazać wadliwy świeżo po montażu.
-
Wycieki oleju po wymianie sprzęgła
To co pisze książka nie zawsze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Wymieniłem rozrząd 10tys. temu na komplet iny i pompa byla z plastikowym wirnikiem i najprawdopodobniej będę ją wymieniać, bo mi rzezi na wolnych obrotach. Krew człowieka zalewa, niewiadomo co kupować żeby trochę dłużej bezproblemowo pojeździć.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
I nie zapomnij o łańcuszku od razu Kiedyś jak wymieniałem napinacz to w okolicznych sklepach mieli tylko toprana i maxgear, a potrzebowałem na już. Kupiłem tego drugiego, bo był droższy więc ślepo wierzyłem, że lepszy. Minęło sporo czasu od wymiany i odpukać działa. Zorientuj się wcześniej co oferują w warsztacie albo sam sobie zamów.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Było pisane już kilka razy...autolog, swag, febi i chyba vaico. Byle nie chinole z alledrogo. Ostatnio było kilka opinii o swagu, że cieknie niedługo po montażu. Jak znajdziesz tunera co Ci wyłączy zmienne fazy to kup ori bez fazatora
-
Czyszczenie miski olejowej i smoka- czy konieczne ??
Scenariusz zawsze był ten sam - w czasie jazdy, dobrze rozgrzany silnik i czerwona kontrolka ciśnienia oleju+nieznośny brzęczyk w trakcie przyspieszania. W pierwszym aucie olejarka zapaliła mi się wracając od mechanika po "pakiecie startowym" (tydzień po zakupie). Twierdził, że to wina czujnika i wszystko poza tym ok. Wymieniłem czujnik ale znowu było to samo ale tym razem z niepokojącymi, głośnymi odgłosami z silnika. Po prostu już góra pracowała na sucho. Był tylko czyszczony smok i nic więcej, a auto śmiga 4 rok od tego wydarzenia. Chociaż według mnie trochę napinacz łańcuszka przez to dostał po tyłku i parę miesięcy później był wymieniany. W drugim przypadku olejarka zapaliła mi się w dniu zakupu samochodu, 50 km od domu. Będąc bogatszy o wcześniejsze doświadczenie jak i zdobytą wiedzę przez ten czas o tych silnikach, wiedziałem już co robić i dalszą drogę zakończyłem holowaniem. Handlarz po burzliwej wymianie zdań zwrócił mi za naprawę. W obu przypadkach był tylko czyszczony smok, sprawdzone ciśnienie oleju i wszystko wróciło do normy. Po tym wszystkim kilka częstszych wymian oleju z płukankami i tyle
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Też będę wymieniać uszczelkę pod napinaczem i zostawiam ori ten co jest. Póki nie hałasuje i nie ma błędów to nie mam zamiaru wymieniać
-
Czyszczenie miski olejowej i smoka- czy konieczne ??
Nie mierzyłem, bo już szkoda było na to czasu, dopiero po wszystkim. Jeszcze nie zdążyłem pomyśleć o zmianie oleju, a już ciśnienie oleju mnie zatrzymało
-
Czyszczenie miski olejowej i smoka- czy konieczne ??
W dwóch 1.8t zrzucałem miskę. Przypadek nr 1 przebieg 172tys, smok zabity na amen. Świeżo kupiony szwajcar, oczywiście longlajf. Pod pokrywą zaworów też syf. Przypadek nr 2 przebieg 222 tys, smok w połowie zapchany czarnym nagarem. Świeżo kupiony niemiec, też longlajf. Pod pokrywą zaworów mniejszy syf. Jeśli góra silnika i pokrywa zaworów jest czarna od nagaru to smok będzie w podobnym stanie. Osobiście przy kolejnej wymianie zrzuciłbym miskę, a po moich przygodach z czerwoną olejarką w czasie jazdy i myślą przytarcia silnika w jednym z wyżej wymienionych przypadków w każdym 1.8t zaraz po kupnie bym to zrobił, nie patrząc na przebieg.
-
Czyszczenie miski olejowej i smoka- czy konieczne ??
A jak wyglądają ścianki pokrywy zaworów po odkreceniu korka wlewu oleju? Jeśli nie widać nagaru to raczej na dole silnika powinno być podobnie. Na to nie ma reguły ale jak chcesz spać spokojnie to warto to zrobić.
-
Jakie świece do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Gdzieś kiedyś czytałem, że są bardziej zimne przeznaczone do większych mocy
-
Audi a4 b6 1.8t + LPG problem z odpaleniem
Było założyć DP i wyłączyć drugą sonde u tunera. Koszty przypuszczam, że wyszłyby te same co jest wart ten wątpliwej jakości zamiennik
-
Błąd 16804 wycięcie kata
Zamiast kata wstaw downpipe i wyłącz drugą sonde. Nic się nie stanie i lepiej z dołu się będzie zbierać
-
czuć uderzenia na wolnych obrotach
Może dwumas się kończy
-
dziwna praca silnika pod obciążeniem przy temp. poniżej 15 stopni na zewnątrz [a4 b6 1.8t bfb]
Podpinałeś pod vaga, jakieś błędy? Tak to można wróżyć...
-
[1.8 AGR] Kontrolka ciśnienia oleju na wybojach
A słychać napinacz z łańcuszkiem czy to tylko wymysł mechanika? Ciśnienie oleju ma wpływ na pracę napinacza więc może zacząć od sprawdzenia ciśnienia oleju tak jak pisałem Ci wcześniej. To, że wymienisz napinacz to problem z ciśnieniem oleju nie ustąpi, o ile rzeczywiście występuje, i nowy napinacz dostanie po d*pie. Wymieniasz napinacz z łańcuszkiem wraz z kompletem uszczelek pod napinacz i pokrywę zaworów. Dodatkowo można wymienić uszczelniacze wałków rozrządu. Napinacz masz z wtyczką? Sprzedawane są komplety ze wszystkim co potrzeba tylko niekoniecznie renomowanych, polecanych firm
-
Chip A4 B5 1.8t AWT 2001, silnik po remoncie
Sondę i przy okazji SAI najlepiej wyciąć programowo przy robieniu chipa.