Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przem8

  1. Kup liqui moly, a nie kombinujesz z jakimiś wynalazkami. Wydasz w granicach 35zł i masz sprawdzony produkt.
  2. W A3 qbox się mieści w podszybiu bez problemu to w A4 tym bardziej. Trochę spartańsko to wszystko wygląda u Ciebie. AC-R 150 spokojnie obsłuży serię i jeszcze trochę zapasu będzie
  3. przem8 odpowiedział(a) na Audikomaniak temat w 1.8T
    Sprawdź ten smok. Jak ciśnienie trzyma na ciepłym to napinacz z łańcuszkiem do wymiany
  4. przem8 odpowiedział(a) na kkrzysiekk555 temat w 1.8T
    Zrób próbę olejową i ewentualnie można spróbować zbadać skład spalin. Wychodzi, że go spala. Nie masz okopconej końcówki wydechu?
  5. Zrób tą plukanke i zalej dobry olej. Jak systematycznie wymieniasz olej syntetyczny to nie ma prawa Ci sie zaden nagar tworzyć. Jak chcesz to porzadnie to zrób plukanke, wyczyść miske olejowa i smok, pokrywe zaworów i górę silnika w miarę możliwości
  6. Jeśli masz zmienne fazy rozrządu to będziesz miał czarną cewke przy napinaczu do której podpięta jest kostka. Patrząc po roczniku to będziesz miał ten z wtyczką raczej.
  7. przem8 odpowiedział(a) na kkrzysiekk555 temat w 1.8T
    Ściągnij wąż co idzie do intercoolera i sprawdź czy nie pływa w oleju.
  8. przem8 odpowiedział(a) na kkrzysiekk555 temat w 1.8T
    Jak nie ma wycieków to musi go spalać innej możliwości nie ma. Na pewno dokładnie sprawdziłeś czy gdzieś nie ma wycieku, masz osłonę pod silnikiem?
  9. Wirnik nie ale łożysko od pompy chyba można słyszeć. Dużo osób się skarży na halasujace pompy nawet te nowo założone. Jakby wszystko było sprawne to by była cisza i nie rozchodzi mi się o rodzaj wirnika tylko o samą jakość osprzętu, który może się okazać wadliwy świeżo po montażu.
  10. przem8 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8
    To co pisze książka nie zawsze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości
  11. Wymieniłem rozrząd 10tys. temu na komplet iny i pompa byla z plastikowym wirnikiem i najprawdopodobniej będę ją wymieniać, bo mi rzezi na wolnych obrotach. Krew człowieka zalewa, niewiadomo co kupować żeby trochę dłużej bezproblemowo pojeździć.
  12. I nie zapomnij o łańcuszku od razu Kiedyś jak wymieniałem napinacz to w okolicznych sklepach mieli tylko toprana i maxgear, a potrzebowałem na już. Kupiłem tego drugiego, bo był droższy więc ślepo wierzyłem, że lepszy. Minęło sporo czasu od wymiany i odpukać działa. Zorientuj się wcześniej co oferują w warsztacie albo sam sobie zamów.
  13. Było pisane już kilka razy...autolog, swag, febi i chyba vaico. Byle nie chinole z alledrogo. Ostatnio było kilka opinii o swagu, że cieknie niedługo po montażu. Jak znajdziesz tunera co Ci wyłączy zmienne fazy to kup ori bez fazatora
  14. Scenariusz zawsze był ten sam - w czasie jazdy, dobrze rozgrzany silnik i czerwona kontrolka ciśnienia oleju+nieznośny brzęczyk w trakcie przyspieszania. W pierwszym aucie olejarka zapaliła mi się wracając od mechanika po "pakiecie startowym" (tydzień po zakupie). Twierdził, że to wina czujnika i wszystko poza tym ok. Wymieniłem czujnik ale znowu było to samo ale tym razem z niepokojącymi, głośnymi odgłosami z silnika. Po prostu już góra pracowała na sucho. Był tylko czyszczony smok i nic więcej, a auto śmiga 4 rok od tego wydarzenia. Chociaż według mnie trochę napinacz łańcuszka przez to dostał po tyłku i parę miesięcy później był wymieniany. W drugim przypadku olejarka zapaliła mi się w dniu zakupu samochodu, 50 km od domu. Będąc bogatszy o wcześniejsze doświadczenie jak i zdobytą wiedzę przez ten czas o tych silnikach, wiedziałem już co robić i dalszą drogę zakończyłem holowaniem. Handlarz po burzliwej wymianie zdań zwrócił mi za naprawę. W obu przypadkach był tylko czyszczony smok, sprawdzone ciśnienie oleju i wszystko wróciło do normy. Po tym wszystkim kilka częstszych wymian oleju z płukankami i tyle
  15. Też będę wymieniać uszczelkę pod napinaczem i zostawiam ori ten co jest. Póki nie hałasuje i nie ma błędów to nie mam zamiaru wymieniać
  16. Nie mierzyłem, bo już szkoda było na to czasu, dopiero po wszystkim. Jeszcze nie zdążyłem pomyśleć o zmianie oleju, a już ciśnienie oleju mnie zatrzymało
  17. W dwóch 1.8t zrzucałem miskę. Przypadek nr 1 przebieg 172tys, smok zabity na amen. Świeżo kupiony szwajcar, oczywiście longlajf. Pod pokrywą zaworów też syf. Przypadek nr 2 przebieg 222 tys, smok w połowie zapchany czarnym nagarem. Świeżo kupiony niemiec, też longlajf. Pod pokrywą zaworów mniejszy syf. Jeśli góra silnika i pokrywa zaworów jest czarna od nagaru to smok będzie w podobnym stanie. Osobiście przy kolejnej wymianie zrzuciłbym miskę, a po moich przygodach z czerwoną olejarką w czasie jazdy i myślą przytarcia silnika w jednym z wyżej wymienionych przypadków w każdym 1.8t zaraz po kupnie bym to zrobił, nie patrząc na przebieg.
  18. A jak wyglądają ścianki pokrywy zaworów po odkreceniu korka wlewu oleju? Jeśli nie widać nagaru to raczej na dole silnika powinno być podobnie. Na to nie ma reguły ale jak chcesz spać spokojnie to warto to zrobić.
  19. Gdzieś kiedyś czytałem, że są bardziej zimne przeznaczone do większych mocy
  20. Było założyć DP i wyłączyć drugą sonde u tunera. Koszty przypuszczam, że wyszłyby te same co jest wart ten wątpliwej jakości zamiennik
  21. Zamiast kata wstaw downpipe i wyłącz drugą sonde. Nic się nie stanie i lepiej z dołu się będzie zbierać
  22. Może dwumas się kończy
  23. Podpinałeś pod vaga, jakieś błędy? Tak to można wróżyć...
  24. A słychać napinacz z łańcuszkiem czy to tylko wymysł mechanika? Ciśnienie oleju ma wpływ na pracę napinacza więc może zacząć od sprawdzenia ciśnienia oleju tak jak pisałem Ci wcześniej. To, że wymienisz napinacz to problem z ciśnieniem oleju nie ustąpi, o ile rzeczywiście występuje, i nowy napinacz dostanie po d*pie. Wymieniasz napinacz z łańcuszkiem wraz z kompletem uszczelek pod napinacz i pokrywę zaworów. Dodatkowo można wymienić uszczelniacze wałków rozrządu. Napinacz masz z wtyczką? Sprzedawane są komplety ze wszystkim co potrzeba tylko niekoniecznie renomowanych, polecanych firm
  25. Sondę i przy okazji SAI najlepiej wyciąć programowo przy robieniu chipa.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.