Treść opublikowana przez przem8
-
PRZEPŁYWKA
Robi się ubogo jak brakuje przepływu ale z tego co pamiętam to miałeś problem z pętleniem wtryskiwaczy. Zrobiłeś cos w tym kierunku? Ogarnij jedno, a nie szukasz dziury w całym
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Radzę wyczyścić smok olejowy i zmierzyć ciśnienie oleju jesli tego nie robiłeś jeszcze, bo to podstawa w 1,8t żeby się cieszyć bezawaryjną jazdą. Jak chcesz pytać po co, to poszukaj. poczytaj i się dowiesz Co do oleju to 5w40, a marka to już wedle uznania. Każdy chwali swoje. Ja dłuższy czas użytkowałem Liqui moly SHT 5w40, teraz ravenol 5w40. Grunt żeby spełniał normę vw 502 i wymieniać olej co 10 tys. Poza tym temat jest na tyle obszerny i zgromadzone tu informacje powinny wystarczająco Ci pomóc w podjęciu decyzji.
-
Wypadania zaplonu na PB gdzie szukac przyczyn?
Na gazie to porażka...
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Dokładnie taki. Na tą markę natknąłem się przypadkiem i mnie zaciekawiła, bo niby full syntetyk, a cena bardzo niska Co do opinii to był bardzo polecany na forum skody do silników 1.8T i tfsi. Po przejściu z LM nie zauważyłem żadnej różnicy prócz ceny. Szukałem tańszej alternatywy właśnie dla LM, bo miałem wymieniać olej co 3-4 miesiące ale plany się pozmieniały i teraz zamiast 30tys. przelotu nie wiem czy do 10tys dobiję przez rok Marka ponoć dobrze znana wśród użytkowników bmw, głównie jeśli chodzi o oleje do skrzyń biegów. I nie zależy mi na reklamie tego produktu, jeśli komuś by przyszły takie myśli do głowy Po prostu chciałem się podzielić opinią na temat oleju innej marki niż dotychczas, a nie zauważyłem żeby się przewijał w jakimś wątku na forum.
-
[B5 1.9 TDI AFN] Wyciek płynu chłodniczego
Jak jest niewielki wyciek to czasem ciężko dostrzec bo woda zdąży odparować. Sprawdź dokładnie, może jakiś krociec lub przewód puszcza, ewentualnie pompa wody jak taka niewiadoma z tym rozrzadem.
-
[B5 1.9 TDI AFN] Wyciek płynu chłodniczego
Może jest duże ciśnienie w układzie przez wywaloną uszczelkę i wywala płyn zbiorniczkiem wyrównawczym? A tak poza tym to pogratulować wcześniejszemu właścicielowi pomysłowości, oleju pewnie też nie wymieniał, bo po co jak można dolać
-
[B6 TDI PD] Pryskanie oleju z bagnetu
Dużym ciśnieniem w skrzyni korbowej. Odma niedrożna?
-
Dymi po odpaleniu i chwilowo nierówno pracuje
To jest Combi zawór od układu SAI, a to zupełnie co innego Jest to błędnie nazywane przez większość egr'em
-
Dymi po odpaleniu i chwilowo nierówno pracuje
W 1.8t nie ma egr
-
Dane przeplywki proszę o pomoc
Dla silnika 163KM przyjmuje się około 130. Jeśli wyeliminowałeś nieszczelności to możesz jej zrobić kąpiel w IPA, tylko nie czyść mechanicznie, może pomoże i odwlecze kupno nowej lub jak masz możliwość to podmień na taką samą w celu sprawdzenia.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ostatnio testuje ravenol vst 5w40. Olej o wiele tańszy od LM sht 5w40, a jakościowo ten sam poziom albo i lepszy.
-
Wybór bieżników
Pierwszy incydent miałem 4 lata temu i były to 3 miesięczne opony patrząc po dacie produkcji, a przez ten czas wątpie żeby wydarzyła się jakaś rewolucja co do ich jakości, skoro wszystko teraz ma być EKO. Jakość nalewek nigdy nie będzie porównywalna z oryginałem, bo jest to niemożliwe. Mogą wyglądać jak oryginały i tyle też będą mieć z nimi wspólnego. Twoje życie, twój wybór
-
olej w 2.0 ALT
Chyba koledze chodziło o to czy jest sens wymieniać w ogóle olej przy baaaaaaaaardzo dużych dolewkach w ciągu powiedzmy tych 10tys. Wymieniać, a jeśli zużycie jest już na tyle duże to nie inwestować w jakieś drogie oleje i jeździć póki nie padnie albo rozwiązać problem
-
Wybór bieżników
Kolega ma nalewki z drugiego linka i są strasznie głośne. Odgłos przypomina zużyte łożyska i słychać go z bardzo dużej odległości że nadjeżdża Na śniegu spisują się bardzo dobrze ale to koniec ich plusów. Na mokrym po dwóch sezonach strasznie śliskie. Osobiście polecam budżetowe zimówki typu dayton lub goodride sw608. Testowałem oba modele przez kilka lat i jak na swoją cenę są rewelacyjne. Jeśli to ma być rozmiar 15'' to komplet można już ogarnąć za 600zł i nie boisz się, że nalewka Ci pęknie lub odklei się bieżnik. Przeżyłem dwie eksplozje nalewki marki profil (zimówki i letniej) i ledwo uszedłem z życiem więc jak dla mnie takie opony to nieporozumienie.
-
Luzy na kierownicy Pomocy. W czym jest problem?
Zapewne przekładnia kierownicza, ewentualnie krzyżak.
-
Zestaw do czyszczenia i woskowania (czarny lakier)
QD, czyli quick detailer np. ADBL QD1. Stosujesz po dokładnym, ręcznym myciu, zazwyczaj raz w miesiącu. Jeśli lakier był woskowany to wzmocni powłokę i dłużej utrzyma się na lakierze. Po woskowaniu samochód należy myć ręcznie szamponem o neutralnym ph. Mycie na bezdotyku tylko wodą chyba, że efektem chcesz się cieszyć nie dłużej jak miesiąc Stosowałem wosk collinite 476 i nie jest zły, prócz tego, że przyciąga kurz jak głupi i nie chce się skończyć. Drugi raz bym go nie kupił
-
1.8t Avj Logi
Jak jeszcze oryginalna przepływka to może trochę zaniżać ale norma to okolice 130 właśnie. Standardowo sprawdź szczelność i zawór dv. Reszta po logach wydaje się OK ale grupę 115+118 mógłbyś powtórzyć od tych 1,5 tys obrotów
-
Wybór zawieszenia
Przecież jest cały, rozległy temat o wahaczach więc po co jeszcze jeden? Jak Cie stać to lemforder, a jak nie to rts - tańsze o połowę i sprawdzone. Jakie tarcze założyłeś? Chyba ktoś Cie nieźle w konia robi
-
Logi 1.8t AUM
Sprawdzałeś szczelność? Przepływu trochę mało i ubogo
-
Ubywający płyn chłodniczy, a poprawna kompresja
Pierwsze co to sprawdź króciec z tyłu głowicy, bo on zazwyczaj pęka i obudowę termostatu.
-
1.8T BFB Bierze olej
A co się niby stanie? Przecież poziomu max nie przekracza, a w instrukcji napisane jest, żeby właśnie nie wskazywało powyżej poziomu maksymalnego! Pole zakropkowane to poziom oleju OPTYMALNY i tyle w temacie Tutaj silnik był zalewany naftą więc płukanka nic pomoże....
-
1.8T BFB Bierze olej
Od górnego zakropkowanego przedziału do max wchodzi ok. 200ml , a więc idąc tym tropem, zakropkowane pole obejmuje jakieś 0,6l
-
MAF Przepływomierz prośba o analizę logów 2.0 ALT
Skoro napięcie sondy waha się prawie od 0 do ponad 4V zamiast 1,5 to coś jest nie halo z sondą i w tym kierunku trzeba iść.
-
MAF Przepływomierz prośba o analizę logów 2.0 ALT
Błąd wywala bodajże przy korektach rzędu 25%.
-
MAF Przepływomierz prośba o analizę logów 2.0 ALT
Zasada jest taka, że przed każdym logowaniem kasujemy błędy nawet jak ich nie ma. Ale w grupie 33 masz znowu ubogo od 3,5 tys... Zobaczyłem specjalnie do innych logów zdrowego alt i tam przepływka pokazywała tyle samo przy tych obrotach Chyba trzeba przyjrzeć się tej sondzie