Treść opublikowana przez przem8
-
Jakie objawy padającej turbiny?
Zrób log dynamiczny 115+118. Błąd pewnie masz od pompy SAI (powietrza wtórnego).
-
Rozrząd
Może rolka napinacza wadliwa albo coś się poluzowało? Jeśli to z kompletu ina to bardzo prawdopodobne. U kolegi zaraz po założeniu krzywo prowadził się pasek właśnie przez rolkę, a u mnie hałasuje pasek na jałowych. Po zgłębieniu tematu o zestawie INA więcej tego badziewia nie zamontuję
-
Kupno felg zimowych, opon - dylemat + pytanie.
Połowa obciążenia po 2,3 , a przy pełnym po 2,8
-
Kupno felg zimowych, opon - dylemat + pytanie.
Na 16 na pewno lepiej będzie samochód wyglądać, bo 15 to straszny balon ale za to opony tańsze i za 800zł spokojnie kupujesz markowe gumy Ciśnienie opon masz na wlepce.
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Po logach to ten przepływomierz nie żyje. Jeśli wszystko szczelne to do wymiany.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Nie ma sensu, tym bardziej do seryjnych/niepomodzonych silników. Poza tym te silniki nie są zaprojektowane pod oleje 5w50 jak i 10w60. Do takiej jazdy w zupełności wystarcza 5w40, a jak się upala to po prostu częściej trzeba wymieniać olej
-
logi- hybryda k03s
Grupa 33 i korekty prawie do +16
-
Czy napinacz pada?
Przerabiałem taki sam dźwięk, pojawił się kilka miesięcy po wymianie napinacza, potem zniknął i znowu czasem się pojawi (tylko na zimnym po długim postoju). Na 100% pochodzi od napinacza. Jak trwa to chwilę to nie ma się czym przejmować. Sprawdź ciśnienie oleju i możesz zajrzeć pod pokrywę jak to wygląda. Padnięty napinacz wcale nie musi wywalać błędu
-
A4 B6 SEDAN 2001R. 1.8T QUATTRO 190KM (AVJ, MAPA BEX)
Popieram przedmówcę Dodatkowo niefabryczne radio kłuje w oczy, może jakaś ładniejsza felga i zmień te wieś-lampy...
-
logi- hybryda k03s
Jest bardzo ubogo w średnim zakresie obrotów, jak z ciśnieniem paliwa? Jakie zmiany prócz tej hybrydy?
-
Alternatywna metoda czyszczenia smoka i miski olejowej.
Nie ma żadnych półśrodków w tej kwestii. U kolegi na zdjęciu to pikuś w porównaniu do tego co było u mnie, praktycznie cały smok zalepiony twardym nagarem. Odżałuj te 400-500 zł i będziesz miał z głowy czyszczenie michy z wymianą oleju. Jeśli zapala się kontrolka ciśnienia oleju to smok jest już nieźle zabity mułem. Przerabiane 2 razy
-
Plukanie silnika czy warto?
Płukanka i czyszczenie smoka olejowego wskazane jak nieznana dokładna historia auta. Ja bym został przy 5w40 lub 0w40, a jak ostro jeździsz to wymieniać co 6-max 8tys km. Te silniki podatne są na tzw. oil sludge i tak się kończą wymiany oleju w tych silnikach co 15tys, nie mówiąc już o serwisach Longlife.
-
1.8 T BEX - Brak mocy na hamowni - prośba o ocenę logów
Czy 98?, bo na pb 98 powinien jeździć bex. Turbo wygląda ok, przepływomierz coś szaleje, grupa 20 wygląda bardzo nieciekawie. Standardowo do sprawdzenia szczelność dolotu, ciśnienie paliwa. Świece kiedy zmieniane? W 1.8t nie ma egr tylko zawór kombinowany, a błąd jest od pomy SAI (powietrza wtórnego). Nieprawidłowy przepływ, czyli do przejrzenia układ sai.
-
Ciśnienie paliwa AVJ
Pompa do wymiany. Bedzie samochód słabszy zwłaszcza na wyższych obrotach. Zrób komplet logów dynamicznych to zobaczymy co go tam jeszcze boli
-
Sprawdzi ktoś co do wymiany albo sprawdzenia
Przepływomierz do wymiany, chyba że masz sporą dziurę w dolocie. Sonda do sprawdzenia. Dodatkowo masz ubogą mieszankę ale to przez kiepski przepływ. Błąd 18010 to przez odłączony lub rozładowany akumulator w przeszłości. Ściągnij sobie pełna wersję vaga z forum Błędy sporadyczne, po jakim czasie się pojawiają?
-
Losowe wypadanie zapłonow
Raczej o 2, 5, 6 ale sprawdzenie całego układu odpowietrzenia skrzyni korbowej nie zaszkodzi Jak sprawdzane były te cewki?
-
Ciśnienie paliwa AVJ
i pod obciążeniem też 4
-
Losowe wypadanie zapłonow
Elementy odmy sprawdzałeś? To kolanko, trójnik i zaworek? Jak możesz to zrób logi dynamiczne. Jaki masz kod silnika, bo sprawa raczej nie dotyczy auta z profilu?
-
Wtryski bosch
Te wtryski obsłużą 220-230 kuni na regulatorze 4bar. Po zmianie trzeba korekty w sofcie zrobić ale zapewne będziesz zwiększać moc więc tuner się wszystkim zajmie. Co chciałbyś więcej wiedzieć na ich temat? Jakiś specjalnych specyfikacji nie posiadam i nie widziałem
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
W moim przypadku wymiana napinacza.
-
Wtryski bosch
Wtryski od bexa, czyli 320.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Płukanka, miska w dół i czyszczenie smoka, a potem lej 5w40. Marka to już wedle uznania i wymiana max co 10tys, a jak lubisz szaleć to i częściej Wszystko już zostało napisane na ten temat i więcej się już nie da
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Niezły ten rabat musiał być jak średni koszt napinacza z wtyczką to 2,5 tys Sprawdź kolego ciśnienie oleju na ciepłym, ewentualnie zapchane sitko w napinaczu i na wolnych nie ma ciśnienia lub pompa oleju niedomaga. Jak ciśnienie ok to zostaje napinacz. U mnie terkotało właśnie w zakresie 1,4-1,6 obr i łańcuszek tarł o głowicę.
-
Pasek Rozrządu
Ale ogólnie przyjęte jest, że 5 lat to taki czas po którym zmieniasz rozrząd nawet jak przejechał 10 tys Pasek się starzeje i traci swoje właściwości. Przejrzyj dokładnie książkę, powinien być gdzieś wpis jeśli była wymiana i historia była prowadzona do końca.
-
Ciśnienie w oponach
Przecież masz we wlepce 2,5/2,4 i załadowany 2,6/2,8 więc jeśli masz po 2,5 to się nic nie stanie