Treść opublikowana przez przem8
-
Zawieszenie 1BA, wylany tył
Amorki na pewno, bo są takie same we wszystkich wersjach a4 z 1be ale co do sprężyn to nie jestem pewien, bo są różne kategorie wagowe i pytanie czy to ma bardzo duże znaczenie?
-
Zawieszenie 1BA, wylany tył
1be będzie wystarczające i nie stracisz na komforcie.
-
[A4 B7 1.8t BFB] - Problem z mocą w mojej A4 jakie grupy logowac i jak prawidłowo zrobic logi
Jeśli chodzi o turbo to przeładowuje dość mocno w pewnym zakresie obrotów (stąd może te spadki mocy), na benzynie jest dość ubogo. Co do przepływki to ciężko ocenić bo ani razu nie pociągnąłeś chociaż do tych 6 tys. ale po odczytach na PB raczej mieści się w normie.
-
Nierówna praca silnika ,biały dym
Po pierwsze to zmień mechanika, bo zbankrutujesz przy tej liście rzeczy do wymiany, a rozebranie przodu dla wprawionej osoby to nie jest problem Rozrząd Ty chcesz wymienić czy też mechanik sobie zażyczył ?
-
1.8T AWT Błąd 16395 - bank1 Camshaft A Retard Setpoint not Reached - migająca kontrolka oleju
Takie terkotanie po dłuższym postoju to raczej normalka i dopuszcza to nawet producent Możliwości są takie, że albo słabe ciśnienie oleju (zapchany smok, padająca pompa oleju) lub napinacz. Zmierzyć ciśnienie oleju, zdjąc pokrywę zaworów i obadać jak się ma napinacz. Jeśli pod pokrywą zaworów jest syf to i to samo zapewne będzie na dole silnika więc micha w dół i czyszczenie, jeśli kiedyś tego nie robiłeś Napinacz pod użyciem większej siły nie powinien się uginać.
-
Analiza logow 1.8t
Przed każdym logiem trzeba kasować błędy nawet jak ich nie ma.
-
Analiza logow 1.8t
Jest ubogo. Do sprawdzenia ciśnienie paliwa.
-
1.8T AWT Błąd 16395 - bank1 Camshaft A Retard Setpoint not Reached - migająca kontrolka oleju
Jak wymieniać napinacz to z łańcuszkiem. Sprawdź najpierw ciśnienie oleju na zimnym i ciepłym silniku ale pewnie to wina napinacza...
-
[B6 AVJ] Spadek mocy i spore spalanie
Najlepiej założyć ori filtr, bo te zamienniki zazwyczaj szybko i często padają. Najpierw trzeba doprowadzić Pb do ładu, a potem zabierać się za strojenie lpg, zwłaszcza, że myślisz o modach. Sprawdź to ciśnienie paliwa póki co.
-
[B6 AVJ] Spadek mocy i spore spalanie
Podpinasz się manometrem do listwy wtryskowej. Ma pokazywać 4 bary podczas jazdy aż do odcinki
-
[B6 AVJ] Spadek mocy i spore spalanie
Na gazie i Pb jest ubogo. Turbo przeładowuje w zakresie 2,1-3 tys. Chyba należałoby zacząć od sprawdzenia ciśnienia paliwa.
-
B6 1.8T - prośba o pomoc z błędami 16891 i 17544
Kolego poczytaj sobie jak robimy logi, bo wklejanie screenów nie ma sensu Grupę 32 możesz sprawdzić po kilkudziesięciu km od ostatniego kasowania błędów i będzie to wtedy miarodajne.
-
B6 1.8T - prośba o pomoc z błędami 16891 i 17544
Jakie masz korekty w grupie 32? Jak na PB było ok to wychodzi, że gaz do regulacji. Jaki zestaw masz zamontowany?
-
Laserowe / profesjonalne ustawienie geometrii kół
Nie ten dział. A poza tym najpierw należałoby przejrzeć całe zawieszenie pod kątem luzów, bo w przeciwnym razie ustawianie geometrii jest bez sensu. Sprawdź w dziale serwisy samochodowe i może w Twoim województwie już coś ktoś polecił
-
Zmiana oleju - pomocy !
Turbo z czasem też się zużywa, a jednym z objawów może być spalanie oleju. Objawiać się to może np. nadmierną ilością oleju w układzie dolotowym. Jeśli zaprowadzisz auto do dobrego warsztatu to na pewno wszystko sprawdzą i wydadzą werdykt. Chyba miałaś świadomość, że kupujesz auto z grupy podwyższonego ryzyka, a niewątpliwie takim jest audi z tym silnikiem
-
Zmiana oleju - pomocy !
Jeśli te silniki biorą już znaczne ilości oleju, a nie ma wycieków ani nie spala go turbina to jego remont będzie raczej nieunikniony. Audi w kulki sobie poleciało z tymi motorami lekko mówiąc i chyba dopiero po 2011/12 są poprawione. Jeśli zamierzasz zżyć się dłużej z samochodem to lepiej rozwiązać problem jak najszybciej Producent się zabezpiecza takimi normami zużycia ale dopuszczalne to można przyjąć 1l ale na 10tys co najwyżej
-
Zmiana oleju - pomocy !
To i tak mało jeszcze spala jak na te silniki. Możesz zmienić na 5w40 ale czy aż tak bardzo pomoże to ciężko powiedzieć i tylko nie castrol... Jaki masz przebieg? Proponuje zakupić bagnet i dokładnie kontrolować stan oleju. Zapewne prędzej czy później skończy się remontem silnika z uwagi na wadę pierścieniową w tych silnikach...
-
Przepływomierz
Odpinałem ostatnio sprawny w wolnossącym 2.0 w alhambrze i silnik zaczął nierówno pracować więc różnie to bywa
-
1.8T BFB 16804 - test kata - ok. Czy można temu wierzyc?
A to cykanie nie pochodzi od zaworka odpowiedzialnego za pochłanianie oparów paliwa, który jest koło puszki z filtrem powietrza?
-
1.8T Wypadanie zapłonów (Nierówna praca silnika)
Logi w benzynie robimy do odcinki i najlepiej parami jak CI pisałem. Z tych logów to wychodzi, że turbo nie pompuje. Do sprawdzenia zawór n75, bo wygląda jakby nie pracował. Przepływkę ciężko ocenić, bo za mało obrotów
-
1.8T Wypadanie zapłonów (Nierówna praca silnika)
To, że regulowałeś lpg to nie znaczy, że jest to dobrze zrobione Ile dałeś za ten przepływomierz?
-
1.8T Wypadanie zapłonów (Nierówna praca silnika)
Tak nie wyglądają logi. Poczytaj jak je się robi i zrób dynamiczne na PB parami 2+33, 3+20 i 115+118. Część błędów jest sporadycznych więc skasuj i sprawdź czy się pojawią. Problem może leżeć m.in w źle wyregulowanym lpg ale bez zrobienia prawidłowych logów nikt Ci tu nic nie wywróży
-
1.8T BFB 16804 - test kata - ok. Czy można temu wierzyc?
Błąd wywali jeśli korekty przekroczą 25%. Do 10% są dopuszczalne ale to i tak za dużo. Jakby było w granicach 5% to można by się jeszcze nie czepiać
-
Jakie świece do Audi A4 B6/B7 1.8T?
25-30 niuta, w takim zakresie
-
Głośne dobijanie amortyzatorów po ich wymianie na nowe
A może nowy amortyzator stuka? Wahacze skręcane na opuszczonym aucie?