Treść opublikowana przez przem8
-
Proszę o zerknięcie na logi 1.8T BEX Q
Ja sobie radziłem obcęgami, czasem trochę brutalnie ale nie ma się co pieścić
-
1.8T BFB Proszę o analizę logów
Pompuje tyle ile ma zadane i tu nie ma się czego czepić.
-
Proszę o zerknięcie na logi 1.8T BEX Q
Ale olej nie napędza turbiny tylko ją smaruje
-
LOGI do sprawdzenia
Samochód po programie. Logi na PB?
-
1.8T BFB Logi - chyba coś jest nie tak...
Sprawdź zawór dv
-
Prośba o ocene logow 1.8t bfb
Ubogo w całym zakresie obrotów. Na gazie można zrobić 2+33 żeby zobaczyć jak wystrojony.
-
b6 bfb pytania .
Inna skrzynia albo licznik oszukuje:-P
-
b6 bfb pytania .
Najlepiej na hamowni albo z logów orientacyjnie po przepływie. Seria ma coś koło 130-135 g/s. Pod 200 kuni to pasowałoby założyć wtryski np. od bexa, dobry program i powinno być. AVJ w quattro leciałem 225 i było praktycznie odcięcie więc śmiało 220-230 powinno lecieć
-
Przepływomierz
Jeśli jest sprawny przepływomierz to po odpięciu auto zdecydowanie gorzej będzie pracować. Wywala jakieś błędy na vagu?
-
A4 B7 BFB wymiana rozrządu - ocena pracy silnika.
Zapewne wina paska rozrządu. Tutaj mój przypadek i to, co na ten temat udało mi się ustalić
-
AHL - wymiana rozrządu w pojedynkę
Rozrządu na oko sie nie ocenia i powinno się wymieniać co 60 tys. lub 5 lat w zależności co szybciej nastąpi.
-
Audi 1.8t na hamowni brak mocy.
To nie to. Zawór DV najlepiej widać od spodu auta jak na filmiku
-
Audi 1.8t na hamowni brak mocy.
Turbo bardzo późno wstaje i ubogo na wyższych obrotach ale to może przez sonde i stąd też wywala jej błąd albo pompa paliwa niedomaga. W samej benzynie to masz?
-
Logi 1.8T BFB Quattro - nie czuć doładowania
Powtórz na benzynie, a jak jest upalnie to niestety auto słabnie na seryjnym icku.
-
Poprawione logi prośba o ocene : Logi 002+033,003+020,115+118
Pisałeś na PW, że masz nieoryginalną przepływkę i kombinowane kable przy niej więc doprowadź to do porządku Jeśli na prawdę masz takie kombinacje to logi są aż za dobre Seria to nie jest jakiś szatan i bez problemu objedzie to większość samochodów co ma 150 kuni z uwagi na masę audi...
-
olej w intercooler
Turbo zapewne puszcza olej po fachowej regeneracji
- Częsta awaria rozrządu
-
[B6 BEX] Zgasł na światłach
Nie słyszałeś wcześniej objawów padającego napinacza? Miałem pisać o tym ale mało prawdopodobne mi się to wydawało ślizgi się rozsypały może?
-
Częsta awaria rozrządu
Jakby zapchany był smok to co najwyżej byś miał kontrolke od ciśnienia oleju. Sprawdź vagiem synchronizacje i możliwe, że coś się wyjaśni. Próbowałeś reklamować ori napinacz czy tak po prostu ponad 2 koła poszło w p...du?
-
Częsta awaria rozrządu
Jakie konkretnie wartości ciśnienia na zimnym i ciepłym silniku, bo to że poprawne wg mechanika to dużo nie mówi? Jaki napinacz zakładałeś, bo jak chinol to możesz mieć odpowiedź dlaczego. Sprawdź, a raczej wymień zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju. Wszystko to jest szeroko opisane w odpowiednim dziale i nic nowego się tu nie da odkryć.
-
[B6 BEX] Zgasł na światłach
Raczej? Patrzyłeś pod obudowę rozrządu czy na jakiej podstawie to stwierdziłeś? Jak kręci luźno to raczej pasek powiedział papa...
-
Dymi po odpaleniu i chwilowo nierówno pracuje
A nie puszcza Ci czasem przewód doprowadzający płyn do turbo? Jak wiadomo płyn chłodniczy po odparowaniu zostawia biały nalot. Zrób przynajmniej log 115+118 to będzie widać jak się turbo zachowuje.
-
Poprawione logi prośba o ocene : Logi 002+033,003+020,115+118
Logi z pierwszego linka do tych 4600 obr/min wyglądają raczej ok, a potem odpuściłeś... Powtórz logi parami do odcięcia 002+033, 003+020, 115+118
-
Brak mocy, odcina turbinę przy 4000-4500 obr/min
A numery tej używanej przypływki są takie same jak oryginalnej? Na jakiej podstawie stwierdziłeś, że była ona w b. dobrym stanie?
-
Jakie logi zrobić aby zdiagnozować problem z moim BFB?
002+033, 003+020, 115+118 naprawdę tak ciężko poszukać na forum? W pierwszym lepszym temacie o diagnostyce są załączone komplety potrzebnych logów.