Treść opublikowana przez przem8
-
Dwumasa 1.8T BEX
A to nie jest tak, że w skrzyni 6-biegowej jest 240, a w innym przypadku 228?
-
A4 B6 1.8 T quattro przy odpaleniu od czasu do czasu dymi ...
Śmierdziało spalanym olejem, czy taki słodkawy zapach? Możliwości jest dużo od turbo, przez uszczelniacze po uszczelkę pod głowicą. Jakieś ubytki płynów zauważyłeś?
-
Zalewa silnik Wypadaniem zapłonów
Logi się wrzuca na vaglog.pl tylko, że ostatnio coś szwankuje ta strona...
-
1.8t Prawidłowa temperatura płynu chłodzącego
To jest szukanie problemów na siłę. Oddaj auto do mechanika i chętnie Cie skasuje za wymianę uszczelki. Jak nic innego się nie dzieje prócz tych "urojonych" problemów to daj sobie spokój kolego
-
Za dużo silnik łykną oleju przy wymianie
Całkiem normalne. Po płukance w avj wlewałem nawet 4,7l pod max
-
Tykanie z nieznajomej mi częsci i falowanie obrotów
Ten zaworek ma tak tykać i to normalne ( bo chyba w jego okolicach nagrywałeś?). Szukaj innych przyczyn z tymi obrotami. Możesz zacząć od elementów odmy i czyszczenia przepustnicy, a najlepiej podłącz vaga, zobacz czy są jakieś błędy i zrób komplet logów statycznych i dynamicznych jak chcesz się więcej dowiedzieć o sprawności motoru
-
Tykanie z nieznajomej mi częsci i falowanie obrotów
Widać też zaworek n80 z węglem aktywnym i on ma tykać, bo wtedy działa.
-
Zamienność dwumasu w 1.8T BEX
Do avj/bfb wszystko pasuje łącznie z dwumasem od awx więc zapewne do bex również ale niech ktoś potwierdzi jeszcze
-
Zamienność dwumasu w 1.8T BEX
Dwumasy wcale nie są wieczne w 1.8t, a jak auto ma grubo ponad 200 tys to już lepiej wymienić komplet niż za pół roku znowu drzeć skrzynię. Kiedyś zmieniałem komplet sprzęgła w avj z Q przy oryginalnych 195 tys i dwumas był spalony. U siebie w wakacje zmieniłem na sztywne koło i dwumasa miała spore luzy, ale tarcza dojechana już całkiem - 240 tys. przebiegu. Nie spotkałem się, żeby ktoś po zmianie sprzęgła na np. awx narzekał. Jest to raczej sprawdzone rozwiązanie. Jak zmieniałem na jednomas to też dużo krzykaczy mówiło, że źle i nie wiadomo co się stanie. Odpowiem tyle - gówno prawda W dieslu może jest jakiś dyskomfort ale nie w benzynie.
- 1.8T Bex
- 1.8T Bex
-
1.8t Prawidłowa temperatura płynu chłodzącego
Zazwyczaj po odkręceniu korka na mocno rozgrzanym silniku wywali trochę płynu, nawet w serwisówce napisane jest żeby odkręcać ostrożnie korek zbiorniczka jeśli temp. spadnie poniżej 90. Jakieś inne objawy, przegrzewa się, ubywa płynu czy co? Audi ma akurat bardzo dobre ogrzewanie więc nie dziwota, że parzy
-
Zaniżona zewn temperatura na fisie
Sprawdź w menu climatronica czy na kanale 1 nie ma jakiegoś błędu. Tutaj link jak w to wejśc jakbyś nie wiedział
-
1.8t syczenie i para przy rozgrzanym silniku i zgaszonym zagrzanym.
Z tyłu głowicy jest króciec, który lubi pękać więc sprawdź. To na zdjęciach to element odmy i to nie ma nic wspólnego z płynem.
- 1.8T Bex
-
1.8T Bex
Wywala jeszcze jakiś błąd? Nie pamiętam dokładnie ale norma to chyba do -6. Jeśli jesteś świeżo po kupnie to proponuję zmierzyć ciśnienie oleju, profilaktyczne czyszczenie smoka olejowego i pasuje zrobić komplet logów dynamicznych 2+33, 3+20 i 115+118.
-
Analiza logów 1.8 T BFB
Zarówno na lpg jak i PB masz ubogo w grupie 33 (korekta krótkoterminowa) i na tej podstawie to sądzę Korekta długoterminowa jest miarodajna po kilkudziesięciu km. Jak pisał Łukasz brakuje przepływu więc przez to masz ubogo i trzeba sprawdzić szczelność, a jak wszystko będzie w porządku to przepływka do wymiany.
-
Analiza logów 1.8 T BFB
Jest bardzo ubogo, z turbo nie najgorzej na PB. Standardowo do sprawdzenia szczelność, odmy itp...
-
Wgniecenie w masce - Łódź
Jeśli ori lakier na masce to duże prawdopodobieństwo, że nie pęknie przy wyciąganiu. Szukaj speca od wyciągania wgnieceń bez lakierowania. Na błotniku miałem z 5 razy taką wgniotę jakby po kopniaku i co prawda kosztowało to 250 zł ale wszystko odbyło się bez lakierowania, szpachlowania itp.
-
Czy to turbo?
Jakbyś się czegoś wcześniej dowiedział to daj znać dla potomnych
-
Wstawienie downpipe do 1.8T
Będzie wywalać błąd. Są emulatory ale z różnymi efektami działają, najlepiej wyłączyć w ecu. Na przeglądzie wątpie żeby ktoś to zauważył. Wszystko jest juz opisane na forum... Ponoć wstawianie dp to wywalanie pieniędzy w błoto, bo zostawienie pustego wkładu daje taki sam efekt ale zapewne zaraz napiszą, że sieje herezje
-
Wypadania zaplonu na PB gdzie szukac przyczyn?
Pisałeś o uszczelce pod głowicą więc zapewne tutaj należy szukać przyczyny jak już wszystko inne wydaje się sprawne. To dość poważny defekt i dalsza taka jazda na pewno nie polepszy kondycji silnika. Pokaż te logi teraz
-
PRZEPŁYWKA
Może się mylę ale czasy wtrysku nie zależą bezpośrednio od przepływomierza tylko od sprawności pompy, wydajności wtryskiwaczy, ewentualnie jakaś nieszczelność może wydłużać ich czasy. Na samej PB korekty długoterminowe powinny oscylować bliżej 0.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Przypuszczam, że zanim kupiłeś to samochód za granicą jeździł na serwisie longlife więc dla świętego spokoju warto to zrobić. Można zrobić płukankę (sama płukanka na przytkany smok nic nie pomoże) i potem micha w dół oraz czyszczonko Przy zdjęciu miski w a4 trzeba opuszczać sanki itp. więc jeśli czujesz się na siłach to zrobiłbym to jak należy, zwłaszcza przy zmianie lepkości
-
Czy to turbo?
To chyba będzie kończące się turbo. To samo mam w innym 1.8t tylko, że dźwięk znika szybciej, bo po kilku przegazówkach. Wolniejszym czasem sprawdzę luzy na wirniku