Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.

Treść opublikowana przez przem8

  1. przem8 odpowiedział(a) na kamildeejay temat w Audi A4 B6/B7
    A to nie jest tak, że w skrzyni 6-biegowej jest 240, a w innym przypadku 228?
  2. Śmierdziało spalanym olejem, czy taki słodkawy zapach? Możliwości jest dużo od turbo, przez uszczelniacze po uszczelkę pod głowicą. Jakieś ubytki płynów zauważyłeś?
  3. Logi się wrzuca na vaglog.pl tylko, że ostatnio coś szwankuje ta strona...
  4. To jest szukanie problemów na siłę. Oddaj auto do mechanika i chętnie Cie skasuje za wymianę uszczelki. Jak nic innego się nie dzieje prócz tych "urojonych" problemów to daj sobie spokój kolego
  5. Całkiem normalne. Po płukance w avj wlewałem nawet 4,7l pod max
  6. Ten zaworek ma tak tykać i to normalne ( bo chyba w jego okolicach nagrywałeś?). Szukaj innych przyczyn z tymi obrotami. Możesz zacząć od elementów odmy i czyszczenia przepustnicy, a najlepiej podłącz vaga, zobacz czy są jakieś błędy i zrób komplet logów statycznych i dynamicznych jak chcesz się więcej dowiedzieć o sprawności motoru
  7. Widać też zaworek n80 z węglem aktywnym i on ma tykać, bo wtedy działa.
  8. przem8 odpowiedział(a) na bmajk temat w 1.8T
    Do avj/bfb wszystko pasuje łącznie z dwumasem od awx więc zapewne do bex również ale niech ktoś potwierdzi jeszcze
  9. przem8 odpowiedział(a) na bmajk temat w 1.8T
    Dwumasy wcale nie są wieczne w 1.8t, a jak auto ma grubo ponad 200 tys to już lepiej wymienić komplet niż za pół roku znowu drzeć skrzynię. Kiedyś zmieniałem komplet sprzęgła w avj z Q przy oryginalnych 195 tys i dwumas był spalony. U siebie w wakacje zmieniłem na sztywne koło i dwumasa miała spore luzy, ale tarcza dojechana już całkiem - 240 tys. przebiegu. Nie spotkałem się, żeby ktoś po zmianie sprzęgła na np. awx narzekał. Jest to raczej sprawdzone rozwiązanie. Jak zmieniałem na jednomas to też dużo krzykaczy mówiło, że źle i nie wiadomo co się stanie. Odpowiem tyle - gówno prawda W dieslu może jest jakiś dyskomfort ale nie w benzynie.
  10. przem8 odpowiedział(a) na Wojtek95 temat w 1.8T
    bex powinien jeździć na 98. Wymieniałeś świece?
  11. przem8 odpowiedział(a) na Wojtek95 temat w 1.8T
    Sporo stuków w grupie 20, a reszta dobrze. Na jakim paliwie jeździsz, 98?
  12. Zazwyczaj po odkręceniu korka na mocno rozgrzanym silniku wywali trochę płynu, nawet w serwisówce napisane jest żeby odkręcać ostrożnie korek zbiorniczka jeśli temp. spadnie poniżej 90. Jakieś inne objawy, przegrzewa się, ubywa płynu czy co? Audi ma akurat bardzo dobre ogrzewanie więc nie dziwota, że parzy
  13. Sprawdź w menu climatronica czy na kanale 1 nie ma jakiegoś błędu. Tutaj link jak w to wejśc jakbyś nie wiedział
  14. Z tyłu głowicy jest króciec, który lubi pękać więc sprawdź. To na zdjęciach to element odmy i to nie ma nic wspólnego z płynem.
  15. przem8 odpowiedział(a) na Wojtek95 temat w 1.8T
    Przed wymianą rozrządu było ok? Jakiegoś wielkiego dramatu nie ma po tych logach jak na opisywane objawy
  16. przem8 odpowiedział(a) na Wojtek95 temat w 1.8T
    Wywala jeszcze jakiś błąd? Nie pamiętam dokładnie ale norma to chyba do -6. Jeśli jesteś świeżo po kupnie to proponuję zmierzyć ciśnienie oleju, profilaktyczne czyszczenie smoka olejowego i pasuje zrobić komplet logów dynamicznych 2+33, 3+20 i 115+118.
  17. przem8 odpowiedział(a) na rafal4b temat w 1.8T
    Zarówno na lpg jak i PB masz ubogo w grupie 33 (korekta krótkoterminowa) i na tej podstawie to sądzę Korekta długoterminowa jest miarodajna po kilkudziesięciu km. Jak pisał Łukasz brakuje przepływu więc przez to masz ubogo i trzeba sprawdzić szczelność, a jak wszystko będzie w porządku to przepływka do wymiany.
  18. przem8 odpowiedział(a) na rafal4b temat w 1.8T
    Jest bardzo ubogo, z turbo nie najgorzej na PB. Standardowo do sprawdzenia szczelność, odmy itp...
  19. Jeśli ori lakier na masce to duże prawdopodobieństwo, że nie pęknie przy wyciąganiu. Szukaj speca od wyciągania wgnieceń bez lakierowania. Na błotniku miałem z 5 razy taką wgniotę jakby po kopniaku i co prawda kosztowało to 250 zł ale wszystko odbyło się bez lakierowania, szpachlowania itp.
  20. przem8 odpowiedział(a) na Besiek1337 temat w 1.8T
    Jakbyś się czegoś wcześniej dowiedział to daj znać dla potomnych
  21. Będzie wywalać błąd. Są emulatory ale z różnymi efektami działają, najlepiej wyłączyć w ecu. Na przeglądzie wątpie żeby ktoś to zauważył. Wszystko jest juz opisane na forum... Ponoć wstawianie dp to wywalanie pieniędzy w błoto, bo zostawienie pustego wkładu daje taki sam efekt ale zapewne zaraz napiszą, że sieje herezje
  22. Pisałeś o uszczelce pod głowicą więc zapewne tutaj należy szukać przyczyny jak już wszystko inne wydaje się sprawne. To dość poważny defekt i dalsza taka jazda na pewno nie polepszy kondycji silnika. Pokaż te logi teraz
  23. przem8 odpowiedział(a) na lukasz890318 temat w 1.8T
    Może się mylę ale czasy wtrysku nie zależą bezpośrednio od przepływomierza tylko od sprawności pompy, wydajności wtryskiwaczy, ewentualnie jakaś nieszczelność może wydłużać ich czasy. Na samej PB korekty długoterminowe powinny oscylować bliżej 0.
  24. Przypuszczam, że zanim kupiłeś to samochód za granicą jeździł na serwisie longlife więc dla świętego spokoju warto to zrobić. Można zrobić płukankę (sama płukanka na przytkany smok nic nie pomoże) i potem micha w dół oraz czyszczonko Przy zdjęciu miski w a4 trzeba opuszczać sanki itp. więc jeśli czujesz się na siłach to zrobiłbym to jak należy, zwłaszcza przy zmianie lepkości
  25. przem8 odpowiedział(a) na Besiek1337 temat w 1.8T
    To chyba będzie kończące się turbo. To samo mam w innym 1.8t tylko, że dźwięk znika szybciej, bo po kilku przegazówkach. Wolniejszym czasem sprawdzę luzy na wirniku

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.