Treść opublikowana przez przem8
-
Zawieszenie oryginalne 1BE oznaczenia
Przód wygląda jak w seryjnym 1ba. Możesz podać jakie masz oznaczenia amorków i sprężyn z przodu?
-
Silnik wkręca się na obroty a auto nie przyspiesza tak jak powinno
Skoro obroty rosną, a prędkość nie bardzo to ewidentny przykład ślizgającego się sprzęgła i masz to na 1 i 2 biegu. Spróbuj ruszyć z 2 na zaciągniętym ręcznym. Jeśli nie zgaśnie to sprzęgło śmietnik. Ewentualnie na tym 2 biegu przy 30km/h wciśnij gaz do oporu i jeśli w pewnym momencie nagle wzrosną obroty, a prędkość nie to też wiadomo, że się ślizga. Rozpoznać ślizgające się sprzęgło to raczej nie filozofia
-
Zarysowany zderzak - dużo będzie zabawy?
Zaprawka uszkodzonego miejsca i w 200zł się zamknie robota.
-
Zawieszenie oryginalne 1BE oznaczenia
U siebie w b6 ori amory miałem sachsy czerwone o oznaczeniu 558 299 , które zostały zastąpione przez 558 297 i jako nowe kupisz już tylko z takim oznaczeniem. Co do sprężyn to nie pomogę ale są niższe od 1ba chyba o 20 - 30mm, gdzieś jest cały temat o tym Czy w b7 są zupełnie inne oznaczenia i czymś więcej się to różni to nie wiem. Z przodu też powinno wchodzić na 2-3 palce, zależy kto jakie ma
-
dymienie audi a4 b6 1.8t avj Benzyna
Zmień mechanika i niech ten audi się nie tyka
-
Instalacja LPG za słaba do mocy w aucie
Kupujesz kabel za 50zł, ściągasz z forum program za free i nie jesteś od nikogo uzależniony Reduktor masz zapewne ten słabszy na 150 KM i wtryskiwacze też pewnie nie wyrabiają jak auto po programie. Powinien Ci założyć ac r01 (czerwony) do 250 kuni i wtryskiwacze pojedyncze ac w03 lub barracudy 130. Wszystko zasilane na fi8 i by jeździło. Po programie masz pewnie około 190 kuni, bo więcej to ciężko uzyskać bez większej dłubaniny w bfb
-
Instalacja LPG za słaba do mocy w aucie
Na hamownie możesz jechać ale zrobienie i ocena podstawowych logów dynamicznych na pewno więcej Ci powiedzą o kondycji samochodu i ewentualnych niedomaganiach Zrób parami 2+33, 3+20 i 115+118, wrzuć na forum do oceny. A jakie masz to lpg założone, podzespoły itp. ?
-
Instalacja LPG za słaba do mocy w aucie
Jeśli już to 1.1 bara może mieć. Zrób log dynamiczny 2+33 i 115+118 na PB i się zobaczy jakie doładowanie i mniej więcej moc po przepływie
-
Slabe cisnienie paliwa
Najlepiej to podpiąć manometr pod listwę i sprawdzić czy trzyma 4 bary podczas jazdy
-
Bierze olej czasem dyni na biało
Może to zwykła para wodna, zwłaszcza w jesienną pogodę Ile oleju ubywa? Sprawdzałeś wycieki? Te silniki lubią sobie łyknąć trochę oliwy
-
1.8T BFB - prośba o analizę logów dynamicznych
Turbo ok, przepływ trochę słaby i duże spalanie stukowe. Dzieje się coś z autem? Wymieniałeś świece, cewki?
-
[B7 BFB] Niepokojąca praca silnika - wideo
A ja bym zaczął od sprawdzenia ciśnienia oleju na gorącym silniku i wyczyścił smok olejowy. Kupiłeś pewnie samochód co jeździł na LL i kupa nagaru się zebrała. No chyba, że to uczyniłeś to zwracam honor
-
1.8T BEX Słaby wynik pomiaru na hamowni
Zrób komplet logów dynamicznych, bo wróżbitą nikt tu nie jest :P
-
Audi szarpie na PB i LPG
Sprawdź jeszcze kable i cewke zaplonowa. Nie masz błędu od wypadania zapłonu?
-
Audi szarpie na PB i LPG
Wymienił filterki od gazu? Ten olej to zapewne wina uszczelki pod pokrywą zaworów
-
błędy sond+ wałek rozrzadu
Możliwe, że błąd pochodzi od napinacza łańcucha rozrządu, ustawienie rozrządu do sprawdzenia.
-
1.8T ANB Stuki na gorącym silniku oraz klapa WG?
Te odgłosy i stuki masz na zimnym i ciepłym? Wszystkie te objawy pasują do napinacza/łańcuszka rozrządu. Sprawdź ciśnienie oleju, zdejmij pokrywę zaworów i sprawdź czy są ślady od łańcuszka i czy napinacz ugina się przy próbie wciśnięcia. Jeśli nie czyściłeś smoka to lepiej to uczynić, nawet profilaktycznie
- Wyciek
-
Klekot pod pokrywą zaworów
Jeśli wciska się w taki sposób to nie jest sprawny
-
Terkotanie na ciepłym w Audi A4 B5 1.8T
Tak o febi
-
Terkotanie na ciepłym w Audi A4 B5 1.8T
Z zamienników można polecić autolog, febi i swag. Te marki przewijają się wśród użytkowników. Byle nie pseudo ori z alledrogo Kiedyś montowałem maxgear za 420zł i hula do tej pory ale na drugi raz dołożyłbym do czegoś lepszego
-
Czym doczyścić brudzące części?
Może spróbuj ciepłą wodą z ludwikiem albo środkiem typu APC w mocniejszym stężeniu, a później wilgotną szmatką żeby smug nie było.
-
1.8T AEB- analiza logów
Zrób jeszcze 003+025, 002+013.
-
Wyrzucanie płynu przy otwartym zbiorniku
Jeśli jeździsz na krótkich odcinkach to ta maź jest normalna na bagnecie, w odmie i ewentualnie korku wlewu oleju ale jakakolwiek maź na korku zbiorniczka wyrównawczego jest niedopuszczalna.
- Wyciek