Treść opublikowana przez przem8
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Jestem po wymianie 4 wahaczy na RTS (górny tylny L+P i po dolnym prostym). Sporo osób pisało, że po wymianie na RTS'a trochę ciężej kręci się kierownicą ale u mnie to nie występuje, chyba że zmieniłoby się to jeszcze po wymianie bananów Jak na razie wrażenia bardzo dobre, cena co najmniej 2x niższa od lemfordera. Zobaczymy ile przeżyją
-
Pasek Rozrządu
Jak był zmieniany rozrząd, a przypuszczam, że przez tyle lat powinien, to co Ci to da jeśli było robione na zamiennikach? 150 06B 109 119 F lub 06B 109 119F ze znakami vw audi - takie oznaczenia powinny być na pasku jeśli miałby być oryginalny zestaw.
-
Napinacz-AVJ problem
Zrób log dynamiczny 90+93 i będzie widać czy zmienne fazy działają prawidłowo. Spróbuj też odpiąć wtyczkę i zobacz czy coś się zmieni
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
https://log.malonetuning.com vaglog nie działa już dłuższy czas... :/
-
Felgi do 1.8t 163km
Podejdą spokojnie. Nowe masz na myśli kolejne używane tylko w lepszym stanie? Może pokusić się o odnowienie samemu niż kupować kolejne albo założyć kołpaki i rdzy nie będzie widać
-
1.8T ANB Logi + sprawdzenie.
Brakuje przepływu. Sprawdź szczelność. Mógłbyś zrobić jeszcze 3+20 i powtórzyć 2+33 i pociągnij do tych 6200 obr/min Masz jeszcze katalizator?
-
wypadanie zapłonu 1.8T
Jak samochód po programie to będą dłuższe czasy wtrysku, a z turbo nie jest najgorzej przy tak zadanym doładowaniu.
-
Napinacz-AVJ problem
A znaki na rozrządzie na pasku się zgadzają? Jakie wartości masz na vagu w grupie 93? Jeśli wszystkie znaki są ok to może być wina napinacza.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Na napinaczu maxgear nie ma żadnych oznaczeń, nawet startych, i jest zapakowane w zwykłe pudełko bez żadnego logo itp. Przynajmniej tak było jak ja kupowałem.
-
Stuki spod pokrywy zaworów 1.8 T AVJ
Robiąc logi grup 90 i 93 można sprawdzić czy i jak działają zmienne fazy oraz ustawienie rozrządu. Objawów zużytego napinacza jak i łańcuszka jest dużo i ciężko wszystko wrzucać do jednego worka ale kojarzy mi się inny filmik z takimi stukami i to był właśnie napinacz. Może stukać ten tłoczek na sprężynie albo łańcuch o obudowę. Spróbuj odpiąć wtyczkę od fazatora i sprawdź czy coś się zmieni Jak to się mówi, tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi
-
Stuki spod pokrywy zaworów 1.8 T AVJ
Nasuwa się jedna myśl - napinacz.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
W zagłębiach internetu wyczytałem, że wartości nawet -15 i +10 są graniczne z którymi daje sobie radę sterownik. Dotyczyło to silników v6 i v8 ale widać podobnie jest w niektórych 1.8t . Mam pytanie, czy jazda na takim rozrządzie (-14) niesie ze sobą jakieś poważne konsekwencje prócz ewentualnie pogorszonych osiągów (choć raczej niewyczuwalnych) ? Czasu nie cofnę, a możliwe, że tak jest od prawie 4 lat, bo wtedy był zmieniany rozrząd, a z rok później napinacz z łańcuchem
-
Szarpie przy przyspieszaniu od okolo 3tys.
Przyczyn może być dużo więc pierwsze co to diagnostyka. Trochę w złym dziale napisałeś i pasowałoby przenieść temat
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Jakiej firmy ten napinacz, bo po cenie to raczej zwykly chinczyk? Pasowaloby jeszcze smok olejowy przeczyscić. Myślę, że w granicach 800zl powinieneś się zmieścić.
-
Szarpie przy przyspieszaniu od okolo 3tys.
- Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Dobrze wiedzieć, bo nie mogłem uzyskać konkretnej, pewnej odpowiedzi- Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Ponoć akceptowalne wartości są do -6/+6. Jakiś czas temu sprawdzałem u siebie też w avj i było -14. Napinacz z łańcuszkiem wymieniany dość dawno ale nie kontrolowałem wtedy, bo nie miałem vaga Błędów nie ma i jakoś to jeździ, a 14 to może wartość graniczna, pozbawiona błędu?- wypadanie zapłonu 1.8T
Sprawdź ciśnienie paliwa podczas jazdy, ma być 4 bary przy pełnym bucie.- a4b6 1.8t bex szarpanie + błąd
Nie słucham, bo nie lubię jego paplaniny. Nagle wszyscy użytkownicy 1.8t bez kata i z dp przeżyją szok- a4b6 1.8t bex szarpanie + błąd
Słuchaj mechanika to zimą będziesz w sandałach chodził. Po pierwsze druga sonda jest bezużyteczna, bo informuje Cię o sprawności kata. Po drugie 1.8t bez kata lepiej się zachowuje, bo turbo wcześniej wstaje itp. i co to za brednie o tym strojeniu pod katalizator? Jeśli nie masz vaga to może ktoś Ci pomoże z forum w okolicy albo kup kabel za 50zł ze strony viaken.pl i porgram ściągasz z forum. Odczytasz błędy, zrobisz logi dynamiczne odpowiednich grup i będziesz miał auto zdiagnozowane jak trzeba I daj spokój z tym wstawianiem katalizatora- a4b6 1.8t bex szarpanie + błąd
To już lepiej przy okazji program zrobić, bo koszt podobny Te emulatory nie zawsze się sprawdzają ale zawsze to jakiś półśrodek...- a4b6 1.8t bex szarpanie + błąd
Wygląda jakbyś nie miał pełnej wersji vaga Jak nie masz kata to trzeba wyłączyć drugą sondę w sofcie. Tu jest błąd od pierwszej sondy, a reszty nie można odczytać.- Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Błąd sporadyczny więc obserwuj czy powraca. Możliwe, że rozciągnięty łańcuch. Jakie masz wartości w grupie 93? Jakieś inne odgłosy przy schodzeniu obrotów lub przy dodawaniu gazu?- wypadanie zapłonu 1.8T
Na benzynie masz strasznie ubogo. Sprawdź ciśnienie paliwa i pewnie pompa do wymiany. Na gazie za to go przelewa. Turbo ok, przepływka raczej też. Robiłeś chipa może, bo wygląda na jakieś 210-220 KM?- wypadanie zapłonu 1.8T
Wrzuć to na https://malonetuning.com - Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ