Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przem8

  1. Jestem po wymianie 4 wahaczy na RTS (górny tylny L+P i po dolnym prostym). Sporo osób pisało, że po wymianie na RTS'a trochę ciężej kręci się kierownicą ale u mnie to nie występuje, chyba że zmieniłoby się to jeszcze po wymianie bananów Jak na razie wrażenia bardzo dobre, cena co najmniej 2x niższa od lemfordera. Zobaczymy ile przeżyją
  2. przem8 odpowiedział(a) na nieniedzielny temat w 1.8T
    Jak był zmieniany rozrząd, a przypuszczam, że przez tyle lat powinien, to co Ci to da jeśli było robione na zamiennikach? 150 06B 109 119 F lub 06B 109 119F ze znakami vw audi - takie oznaczenia powinny być na pasku jeśli miałby być oryginalny zestaw.
  3. przem8 odpowiedział(a) na Beszóstka temat w 1.8T
    Zrób log dynamiczny 90+93 i będzie widać czy zmienne fazy działają prawidłowo. Spróbuj też odpiąć wtyczkę i zobacz czy coś się zmieni
  4. https://log.malonetuning.com vaglog nie działa już dłuższy czas... :/
  5. Podejdą spokojnie. Nowe masz na myśli kolejne używane tylko w lepszym stanie? Może pokusić się o odnowienie samemu niż kupować kolejne albo założyć kołpaki i rdzy nie będzie widać
  6. przem8 odpowiedział(a) na Dastek temat w 1.8T
    Brakuje przepływu. Sprawdź szczelność. Mógłbyś zrobić jeszcze 3+20 i powtórzyć 2+33 i pociągnij do tych 6200 obr/min Masz jeszcze katalizator?
  7. przem8 odpowiedział(a) na ziomek435 temat w 1.8T
    Jak samochód po programie to będą dłuższe czasy wtrysku, a z turbo nie jest najgorzej przy tak zadanym doładowaniu.
  8. przem8 odpowiedział(a) na Beszóstka temat w 1.8T
    A znaki na rozrządzie na pasku się zgadzają? Jakie wartości masz na vagu w grupie 93? Jeśli wszystkie znaki są ok to może być wina napinacza.
  9. Na napinaczu maxgear nie ma żadnych oznaczeń, nawet startych, i jest zapakowane w zwykłe pudełko bez żadnego logo itp. Przynajmniej tak było jak ja kupowałem.
  10. Robiąc logi grup 90 i 93 można sprawdzić czy i jak działają zmienne fazy oraz ustawienie rozrządu. Objawów zużytego napinacza jak i łańcuszka jest dużo i ciężko wszystko wrzucać do jednego worka ale kojarzy mi się inny filmik z takimi stukami i to był właśnie napinacz. Może stukać ten tłoczek na sprężynie albo łańcuch o obudowę. Spróbuj odpiąć wtyczkę od fazatora i sprawdź czy coś się zmieni Jak to się mówi, tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi
  11. Nasuwa się jedna myśl - napinacz.
  12. W zagłębiach internetu wyczytałem, że wartości nawet -15 i +10 są graniczne z którymi daje sobie radę sterownik. Dotyczyło to silników v6 i v8 ale widać podobnie jest w niektórych 1.8t . Mam pytanie, czy jazda na takim rozrządzie (-14) niesie ze sobą jakieś poważne konsekwencje prócz ewentualnie pogorszonych osiągów (choć raczej niewyczuwalnych) ? Czasu nie cofnę, a możliwe, że tak jest od prawie 4 lat, bo wtedy był zmieniany rozrząd, a z rok później napinacz z łańcuchem
  13. Przyczyn może być dużo więc pierwsze co to diagnostyka. Trochę w złym dziale napisałeś i pasowałoby przenieść temat
  14. Jakiej firmy ten napinacz, bo po cenie to raczej zwykly chinczyk? Pasowaloby jeszcze smok olejowy przeczyscić. Myślę, że w granicach 800zl powinieneś się zmieścić.
  15. Dobrze wiedzieć, bo nie mogłem uzyskać konkretnej, pewnej odpowiedzi
  16. Ponoć akceptowalne wartości są do -6/+6. Jakiś czas temu sprawdzałem u siebie też w avj i było -14. Napinacz z łańcuszkiem wymieniany dość dawno ale nie kontrolowałem wtedy, bo nie miałem vaga Błędów nie ma i jakoś to jeździ, a 14 to może wartość graniczna, pozbawiona błędu?
  17. przem8 odpowiedział(a) na ziomek435 temat w 1.8T
    Sprawdź ciśnienie paliwa podczas jazdy, ma być 4 bary przy pełnym bucie.
  18. Nie słucham, bo nie lubię jego paplaniny. Nagle wszyscy użytkownicy 1.8t bez kata i z dp przeżyją szok
  19. Słuchaj mechanika to zimą będziesz w sandałach chodził. Po pierwsze druga sonda jest bezużyteczna, bo informuje Cię o sprawności kata. Po drugie 1.8t bez kata lepiej się zachowuje, bo turbo wcześniej wstaje itp. i co to za brednie o tym strojeniu pod katalizator? Jeśli nie masz vaga to może ktoś Ci pomoże z forum w okolicy albo kup kabel za 50zł ze strony viaken.pl i porgram ściągasz z forum. Odczytasz błędy, zrobisz logi dynamiczne odpowiednich grup i będziesz miał auto zdiagnozowane jak trzeba I daj spokój z tym wstawianiem katalizatora
  20. To już lepiej przy okazji program zrobić, bo koszt podobny Te emulatory nie zawsze się sprawdzają ale zawsze to jakiś półśrodek...
  21. Wygląda jakbyś nie miał pełnej wersji vaga Jak nie masz kata to trzeba wyłączyć drugą sondę w sofcie. Tu jest błąd od pierwszej sondy, a reszty nie można odczytać.
  22. Błąd sporadyczny więc obserwuj czy powraca. Możliwe, że rozciągnięty łańcuch. Jakie masz wartości w grupie 93? Jakieś inne odgłosy przy schodzeniu obrotów lub przy dodawaniu gazu?
  23. przem8 odpowiedział(a) na ziomek435 temat w 1.8T
    Na benzynie masz strasznie ubogo. Sprawdź ciśnienie paliwa i pewnie pompa do wymiany. Na gazie za to go przelewa. Turbo ok, przepływka raczej też. Robiłeś chipa może, bo wygląda na jakieś 210-220 KM?
  24. przem8 odpowiedział(a) na ziomek435 temat w 1.8T
    Wrzuć to na https://malonetuning.com

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.