Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przem8

  1. przem8 odpowiedział(a) na Endriu12394 temat w 1.8T
    Jeśli chodzi Ci o czujnik położenia wałka to jego wymianę na razie bym odpuścił i sprawdził te rzeczy o których napisałem. Według tego źródła http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16395/P0011/000017 nie ma mowy o tym czujniku. Czujnik wałka masz pod pokrywą paska rozrządu jak coś.
  2. przem8 odpowiedział(a) na Endriu12394 temat w 1.8T
    Możliwe, że sam nastawnik wali błędem. Możesz sprawdzić też wartość w grupie 93 na vagu. Jaki napinacz założyłeś? Jesteś na polskim forum więc też nazywaj tematy jak należy.
  3. przem8 odpowiedział(a) na aiwer temat w 1.8T
    30 km to mało będzie żeby się tego pozbyć Ściągnij przewód odmy z tyłu pokrywy zaworów i zobacz czy nie jest zabita tą mazią. Jeśli jest tego dużo to pasuje cały układ odpowietrzenia skrzyni korbowej wyczyścić. Przy większych mrozach ten syf może zamarznąć i dopiero narobić bigosu. Ta maź to niestety norma jak się pokonuje krótkie odcinki i silnik jest niedogrzany.
  4. przem8 odpowiedział(a) na Marian00017 temat w 1.8T
    To wypadanie jest tylko na jałowych czy w czasie jazdy również? Odma w porządku? Chyba będziesz musiał jeszcze raz głowicę zrzucać. Skoro robiłeś remont to chyba jakąś gwarancję na to dostałeś? Czy to firma krzak była?
  5. przem8 odpowiedział(a) na patis33 temat w 1.8T
    Zapewne chodziło o uszczelkę pod napinaczem łańcuszka, a nie paska Sprawdź vagiem wartość w bloku 93. Mechanik przy wymianie uszczelki mógł przestawić rozrząd. Sprawdź jeszcze wtyczkę od nastawnika przy napinaczu czy jest dobrze wpięta.
  6. Jakbyś zrobił logi dynamiczne grup 2+33 3+20 i 115+118 to można by coś wywróżyć, a na pewno stwierdzić jak działa i ładuje turbo. Tylko do tego trzeba mieć kabel i vag'a.
  7. przem8 odpowiedział(a) na Horton temat w Audi A4 B5
    Brawo Ty Wróć do serii, porób logi żeby zdiagnozować auto i jeśli wszystko będzie ok to dopiero bierz się za modzenie.
  8. Co do napinacza bez wtyczki to jest wszystko opisane w odpowiednim temacie. Kilka osób zrobilo taką zamianę i nie narzekają. Co do oleju to od kilku miesięcy jeżdżę na ravenolu 5w40 i jest elegancko i tanio jak na taką jakość. Napinacz jeszcze rzadziej się odzywa niż na wcześniejszym liqui moly sht.
  9. Wymieniałem niedawno na takie sachsy i w sumie nie odczułem różnicy w porównaniu do fabrycznych.
  10. Wejdą 15-tki do a4b6 1.8t w Q, bo sam mam takie na zimę. W bex może jest większy zacisk i tylko 16''.
  11. przem8 odpowiedział(a) na chupachups temat w 1.8T
    Masz vaga? Jeśli nie to nic nie zdziałasz. Wpisz sobie w wyszukiwarce "diagnostyka 1.8t" i na forum vw jest ładnie opisane jak diagnozować sondy i katalizator ale do tego niezbędne jest oprogramowanie. Skasuj błąd i pojeździj na benzynie. Jeśli błąd nie wróci to masz winowajcę - lpg
  12. przem8 odpowiedział(a) na nomad89 temat w 1.8T
    Kupujesz używane koło zamachowe od podłużnego silnika (np. od audi 80 około 100-150zł), komplet nowych śrub z aso do zamachu, bo do jednomasu są krótsze (około 80zł z przysyłką) i kompletne sprzęgło jakieś 400-450zł. Są tematy z przeróbką na jednomas więc też poszukaj jak jesteś zainteresowany i tam powinno być wszystko dokładnie opisane U mnie też nie było go słychać ale miał już większe luzy. Ale jak robić to już komplet zwłaszcza, że u mnie auto po chipie więc lżej by nie miało
  13. przem8 odpowiedział(a) na nomad89 temat w 1.8T
    Kilku forumowiczów sprzedaje części to napisz do nich na PW i Ci doradzą oraz dobrze wycenią. Info o nich w odpowiednim dziale. Co do sprzęgła to wszystko okaże się po rozebraniu czy dwumas jeszcze nadaje się do jazdy (raczej wątpię, bo przebieg swoje już zrobił ). Jeśli byłby do wymiany to przerobiłbym na Twoim miejscu na jednomas. Od lipca sam jeżdżę na takim zestawie i tysiak został w kieszeni, a różnic brak
  14. Założyłeś wszystko od zawieszenia 1BA? Jeśli tak to nie dziwne, że stoi wysoko jak na kobyłkach i jeszcze na 18 Albo zmień same sprężyny na niższe albo koła na 16 to będzie jakoś normalnie wyglądać.
  15. przem8 odpowiedział(a) na luki1980x temat w 1.8T
    A o co chodzi, skoro wiesz co masz zamówić?
  16. Jedź na czyszczenie wtrysków gazowych.
  17. Najlepiej jakby odczytać błędy vagiem, dodatkowo porobić podstawowe logi dynamiczne i coś więcej byłoby wiadomo. Więc albo kupujesz kabel za około 50zł i ściągasz program, jest link na forum, lub ktoś życzliwy z okolicy zechce Ci pomóc
  18. Uboga mieszanka, pewnie gaz do regulacji. Da się w tym czymś sprawdzić korekty długoterminowe? Najlepiej jakbyś miał vcds'a, porobił logi i auto byłoby zdiagnozowane jak trzeba
  19. przem8 odpowiedział(a) na xam123 temat w Audi A4 B6/B7
    Najprawdopodobniej czujnik stopu przy pedale hamulca. Jeśli przy kontrolce esp po puszczeniu pedału hamulca nadal świeci stop to na 100% wina tego czujnika
  20. Prócz tego, że przepływomierz trochę mało mierzy to jest OK. To nie są wypadania zapłonów, a norma w grupie 20 jest do 6 więc jest gitara. Lpg to porażka ale to już wiesz chyba od dawna. Jak wszystko masz szczelne to może należałoby pomysleć nad nową przepływką, ewentualnie tą przeczyścić ale to już na własne ryzyko.
  21. przem8 odpowiedział(a) na pablo 21 temat w 1.8T
    Na samym forum jest mnóstwo informacji ale wybacz nie wyręczę Cię. Jest opcja "szukaj" oraz obszerny dział o 1.8t i tam jest encyklopedia wiedzy. Prócz tego wpisz w google i wyskoczy Ci mnóstwo linków na dany temat Na 99% masz zabity nagarem smok olejowy przez wymiany oleju w trybie longlife czyli co 30tys. km. Odstaw do mechanika, niech pomierzy ciśnienie oleju (na zimnym i ciepłym silniku), wyczyści michę ze smokiem i pokrywą zaworów, potem znowu kontrolnie niech zmierzy ciśnienie oleju. Lej dobry syntetyk 5w40 + markowy filtr oleju, wymieniaj max co 10 tys. i ciesz się jazdą. Pozdrawiam
  22. przem8 odpowiedział(a) na tomek899 temat w 1.8T
    Też mogą być. Po wymianie aku wszystko normalnie działa, co najwyżej kod do radia musiałem wpisać
  23. Na miejscu Twojego znajomego wyśmiałbym tego kolesia i tyle. Jaki zwrot i w ogóle jaka naprawa na jego koszt? Poza tym po coś jest ten zapis w umowie, który przytoczyłeś i zabezpiecza sprzedającego przed podobnymi akcjami.
  24. przem8 odpowiedział(a) na pablo 21 temat w 1.8T
    Proponuję nie jeździć póki co takim autem. Przerabiałem 2 razy i nic strasznego. Długo masz ten samochód? Podejrzewam, że smok nie był nigdy czyszczony więc czas na to Problem tzw. oil sludge w tych silnikach jest dotkliwy i proponuję zgłębić wiedzę na ten temat
  25. przem8 odpowiedział(a) na tomek899 temat w 1.8T
    Jest cały temat o świecach więc po co kolejny? Zakładasz ngk pfr6q v-line. Co do aku to teraz jest loteria, bo i renomowanym producentom trafiają się wtopy. Osobiście z tańszych użytkowałem parę lat toplę, five star i zero problemów. Od roku mam bosha s5 i działa, bo co tu po roku można więcej ocenić.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.