Treść opublikowana przez przem8
-
Need some help here :F
Jeśli chodzi Ci o czujnik położenia wałka to jego wymianę na razie bym odpuścił i sprawdził te rzeczy o których napisałem. Według tego źródła http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16395/P0011/000017 nie ma mowy o tym czujniku. Czujnik wałka masz pod pokrywą paska rozrządu jak coś.
-
Need some help here :F
Możliwe, że sam nastawnik wali błędem. Możesz sprawdzić też wartość w grupie 93 na vagu. Jaki napinacz założyłeś? Jesteś na polskim forum więc też nazywaj tematy jak należy.
-
Maź na bagnecie
30 km to mało będzie żeby się tego pozbyć Ściągnij przewód odmy z tyłu pokrywy zaworów i zobacz czy nie jest zabita tą mazią. Jeśli jest tego dużo to pasuje cały układ odpowietrzenia skrzyni korbowej wyczyścić. Przy większych mrozach ten syf może zamarznąć i dopiero narobić bigosu. Ta maź to niestety norma jak się pokonuje krótkie odcinki i silnik jest niedogrzany.
-
Wypadanie zapłonu 1,8t
To wypadanie jest tylko na jałowych czy w czasie jazdy również? Odma w porządku? Chyba będziesz musiał jeszcze raz głowicę zrzucać. Skoro robiłeś remont to chyba jakąś gwarancję na to dostałeś? Czy to firma krzak była?
-
1.8 t bład silnik p0012
Zapewne chodziło o uszczelkę pod napinaczem łańcuszka, a nie paska Sprawdź vagiem wartość w bloku 93. Mechanik przy wymianie uszczelki mógł przestawić rozrząd. Sprawdź jeszcze wtyczkę od nastawnika przy napinaczu czy jest dobrze wpięta.
-
Turbina - szybkie pytanie, szybka odpowiedź
Jakbyś zrobił logi dynamiczne grup 2+33 3+20 i 115+118 to można by coś wywróżyć, a na pewno stwierdzić jak działa i ładuje turbo. Tylko do tego trzeba mieć kabel i vag'a.
-
AEB problem po programie
Brawo Ty Wróć do serii, porób logi żeby zdiagnozować auto i jeśli wszystko będzie ok to dopiero bierz się za modzenie.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Co do napinacza bez wtyczki to jest wszystko opisane w odpowiednim temacie. Kilka osób zrobilo taką zamianę i nie narzekają. Co do oleju to od kilku miesięcy jeżdżę na ravenolu 5w40 i jest elegancko i tanio jak na taką jakość. Napinacz jeszcze rzadziej się odzywa niż na wcześniejszym liqui moly sht.
-
Amortyzatory sachs 1 be.
Wymieniałem niedawno na takie sachsy i w sumie nie odczułem różnicy w porównaniu do fabrycznych.
-
Felgi do 1.8t 163km
Wejdą 15-tki do a4b6 1.8t w Q, bo sam mam takie na zimę. W bex może jest większy zacisk i tylko 16''.
-
Audi a4b7 1.8 t sonda Lambda
Masz vaga? Jeśli nie to nic nie zdziałasz. Wpisz sobie w wyszukiwarce "diagnostyka 1.8t" i na forum vw jest ładnie opisane jak diagnozować sondy i katalizator ale do tego niezbędne jest oprogramowanie. Skasuj błąd i pojeździj na benzynie. Jeśli błąd nie wróci to masz winowajcę - lpg
-
3 pytania od nowicjusza
Kupujesz używane koło zamachowe od podłużnego silnika (np. od audi 80 około 100-150zł), komplet nowych śrub z aso do zamachu, bo do jednomasu są krótsze (około 80zł z przysyłką) i kompletne sprzęgło jakieś 400-450zł. Są tematy z przeróbką na jednomas więc też poszukaj jak jesteś zainteresowany i tam powinno być wszystko dokładnie opisane U mnie też nie było go słychać ale miał już większe luzy. Ale jak robić to już komplet zwłaszcza, że u mnie auto po chipie więc lżej by nie miało
-
3 pytania od nowicjusza
Kilku forumowiczów sprzedaje części to napisz do nich na PW i Ci doradzą oraz dobrze wycenią. Info o nich w odpowiednim dziale. Co do sprzęgła to wszystko okaże się po rozebraniu czy dwumas jeszcze nadaje się do jazdy (raczej wątpię, bo przebieg swoje już zrobił ). Jeśli byłby do wymiany to przerobiłbym na Twoim miejscu na jednomas. Od lipca sam jeżdżę na takim zestawie i tysiak został w kieszeni, a różnic brak
-
A4B7 po zmianie amorów jakie koła
Założyłeś wszystko od zawieszenia 1BA? Jeśli tak to nie dziwne, że stoi wysoko jak na kobyłkach i jeszcze na 18 Albo zmień same sprężyny na niższe albo koła na 16 to będzie jakoś normalnie wyglądać.
-
bład 17705
A o co chodzi, skoro wiesz co masz zamówić?
-
2.0 ALT lpg wypadanie zapłonów.
Jedź na czyszczenie wtrysków gazowych.
-
Błąd P0171 Check Engine
Najlepiej jakby odczytać błędy vagiem, dodatkowo porobić podstawowe logi dynamiczne i coś więcej byłoby wiadomo. Więc albo kupujesz kabel za około 50zł i ściągasz program, jest link na forum, lub ktoś życzliwy z okolicy zechce Ci pomóc
-
Błąd P0171 Check Engine
Uboga mieszanka, pewnie gaz do regulacji. Da się w tym czymś sprawdzić korekty długoterminowe? Najlepiej jakbyś miał vcds'a, porobił logi i auto byłoby zdiagnozowane jak trzeba
-
Kontrolka ESP
Najprawdopodobniej czujnik stopu przy pedale hamulca. Jeśli przy kontrolce esp po puszczeniu pedału hamulca nadal świeci stop to na 100% wina tego czujnika
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
Prócz tego, że przepływomierz trochę mało mierzy to jest OK. To nie są wypadania zapłonów, a norma w grupie 20 jest do 6 więc jest gitara. Lpg to porażka ale to już wiesz chyba od dawna. Jak wszystko masz szczelne to może należałoby pomysleć nad nową przepływką, ewentualnie tą przeczyścić ale to już na własne ryzyko.
-
Migajaca kontrolka oleju
Na samym forum jest mnóstwo informacji ale wybacz nie wyręczę Cię. Jest opcja "szukaj" oraz obszerny dział o 1.8t i tam jest encyklopedia wiedzy. Prócz tego wpisz w google i wyskoczy Ci mnóstwo linków na dany temat Na 99% masz zabity nagarem smok olejowy przez wymiany oleju w trybie longlife czyli co 30tys. km. Odstaw do mechanika, niech pomierzy ciśnienie oleju (na zimnym i ciepłym silniku), wyczyści michę ze smokiem i pokrywą zaworów, potem znowu kontrolnie niech zmierzy ciśnienie oleju. Lej dobry syntetyk 5w40 + markowy filtr oleju, wymieniaj max co 10 tys. i ciesz się jazdą. Pozdrawiam
-
Jaki akumulator i świece 1.8t
Też mogą być. Po wymianie aku wszystko normalnie działa, co najwyżej kod do radia musiałem wpisać
-
Auto sprzedane, po 20 dniach kupujący żąda zwrotu pieniędzy
Na miejscu Twojego znajomego wyśmiałbym tego kolesia i tyle. Jaki zwrot i w ogóle jaka naprawa na jego koszt? Poza tym po coś jest ten zapis w umowie, który przytoczyłeś i zabezpiecza sprzedającego przed podobnymi akcjami.
-
Migajaca kontrolka oleju
Proponuję nie jeździć póki co takim autem. Przerabiałem 2 razy i nic strasznego. Długo masz ten samochód? Podejrzewam, że smok nie był nigdy czyszczony więc czas na to Problem tzw. oil sludge w tych silnikach jest dotkliwy i proponuję zgłębić wiedzę na ten temat
-
Jaki akumulator i świece 1.8t
Jest cały temat o świecach więc po co kolejny? Zakładasz ngk pfr6q v-line. Co do aku to teraz jest loteria, bo i renomowanym producentom trafiają się wtopy. Osobiście z tańszych użytkowałem parę lat toplę, five star i zero problemów. Od roku mam bosha s5 i działa, bo co tu po roku można więcej ocenić.