Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przem8

  1. Po tym jak osobiście się sparzyłem oraz na podstawie opinii innych, bardziej ogarniętych osób na temat zaworków tej marki, zaopatrzyłbym się w ori i wtedy mógłbym spać spokojnie. A jak zrobisz to już Twoja sprawa Fajnie, że udało się trafić z diagnozą
  2. Po wszystkim zrobić logi dynamiczne żeby ocenić czy trzyma parametry. Jak dorwiesz się do odmy to od razu kup to kolanko, bo na 90% się rozleci.
  3. Możesz spróbować dokręcić obejmy. Jak nie pomoże to do gazownika póki masz instalację na gwarancji.
  4. Jeśli to jest ac-r01 to może ciec i nadaje się na reklamację.
  5. Przepływka pokazuje jak dla serii i możliwe, że wtryski są na granicy pętlenia. Mógłbyś zrobić 2+33 powyżej 6tys obr. Turbo też powoli się rozkręca ale.. Generalnie jest ubogo.
  6. Może spróbuj podmienić korek od zbiorniczka wyrównawczego
  7. Dużo płynu, jak rozgrzany to zwiększa swoją objętość więc normalne, że może coś wywalić przy raptownym odkręceniu. Na gorącym silniku powinno się delikatnie odkręcać korek ale raczej należy tego unikać. Poza tym płyny uzupełnia się na zimnym silniku. Jakieś ubytki czy inne problemy? Jak nie to nie ma co szukać problemów na siłę.
  8. Są zaślepki po chyba 20-30zł na alledrogo, albo samemu dorobić. I to nie jest egr jak to było wcześniej wspomniane Jesteś z Lublina więc uderzasz do @Galetto i Ci wyłączy SAI razem z drugą sondą w ecu i po problemie
  9. Ja tak przejeździłem 20tys i nic się nie pogarsza. Czasem całkowicie zanika ten dźwięk ale ja już przestałem na to zwracać uwagę Kilka osób z takim samym problemem miało też zmieniać sam pasek na inny ale jakoś temat umarł. Pochwal się czy rzeczywiście coś to zmieni.
  10. Błędy są sporadyczne więc skasuj i sprawdź czy wracają. Co do tego błędu z SAI jeśli będzie powracać to pasuje przejrzeć cały układ począwszy od pompy, nieszczelności na przewodach po kombi zawór. Najlepiej wywalić to dziadostwo z ecu. Możliwe, że te dwa błędy są ze sobą jakoś powiązane
  11. Nie chce mi się po raz kolejny pisać tego samego więc tu coś więcej na ten temat:
  12. Jak najbardziej.
  13. Sprawdź klapkę wastgate
  14. Tak jakby napinacz. Trzeba ściągnąć pokrywę zaworów i dokładniej się przyjrzeć. Przy okazji wymiany polecam czyszczenie smoka olejowego, aby mieć pewność, że z ciśnieniem oleju będzie ok w przyszłości. Kiedyś miałem przypadek grzechotania przy niskich obrotach ale zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku. Okazało się, że łańcuszek tarł o głowicę.
  15. Według książki to chyba co 120tys na ori częściach. Na Twoim miejscu już dawno wymieniłbym rozrząd. Generalnie jest zasada 5lat lub 60-80tys. Drugiemu mechanikowi podziękuj za takie rady
  16. przem8 odpowiedział(a) na Marcinek5567 temat w Audi A4 B6/B7
    Wahacze niczym się nie różnią. Zamienni oczywiście, że są. Napisz na PW do @dzik i Ci dobierze co trzeba.
  17. Jeśli będziesz je używał do tzw. jazdy koło komina i nie jeździł z autostradowymi prędkościami to możesz kupować jakieś markowe nalewki. Ja ich zwolennikiem nie jestem i na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. Lepiej już budżetową zimówkę typu dębica frigo, kormoran, dayton czy nawet chiński goodride sw608 (b.dobra opona swoją drogą).
  18. Sprawdź ustawienie rozrządu zarówno na wałkach jak i na pasku.
  19. Ale błędy kasowałeś przed logami? Wszystkie sporadyczne więc obserwuj czy wracają.
  20. Pompa SAI działa zwykle kiedy silnik jest zimny i przyspiesza rozgrzewanie katalizatora. Potrafi pracować i do 2 minut. Można ją rozłączyć i się upewnić czy rzeczywiście to ona wyje. Kombi zawór, który jest elementem tego układu, potrafi hałasować i czasem można to pomylić np. z objawami padającego napinacza łańcuszka rozrządu.
  21. Norma jest ponoć -3 /+6. Logi dynamiczne wydają się być ok, a ten log z turbo trochę późno zaczęty i ciekawe jak rzeczywiście wstaje.
  22. Chodzi Ci o ten dzwięk od strony paska rozrządu czy o terkotanie łańcuszka przy napinaczu? Jeśli zakładałeś zestaw INA to ten typ tak ma. Chwilowe terkotanie łańcuszka zaraz po odpaleniu to też norma i dopuszcza to nawet producent (jeśli trwa do 2-3 sekund).
  23. @cysiek18 od początku zasysało mi potężnie korek oleju i dziwne syczenia dochodziły z okolic pokrywy zaworów oraz odmy. Bałem się tak jeździć, żeby nie wywaliło uszczelnień i czekałem na nowy ori. Po założeniu jak ręką odjął Jak dmuchałem w tego toprana tam gdzie powinien puszczać powietrze to się samoczynnie zacinał, puszczał i blokował na zmianę. Generalnie jeśli chodzi o wszelkie zaworki w tym silniku to oszczędności nie popłacają i tylko oryginał.
  24. Gdzieś przy silniku jak reszta osprzętu. Przy Twoim silniku nie wiem dokładnie ale będzie raczej widoczna od spodu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.