Treść opublikowana przez przem8
-
A4 b7 1.8t bfb błąd P0171
To niech kolega się zaopatrzy w vaga i posprawdza korekty na kanale 32 i będzie cos wiecej wiadomo
-
A4 B5 1.8- Długie nagrzewanie się
Ciężko jednoznacznie określić, bo zależy czy stoi się w korku czy nie Ale po ok. 5 minutach coś zaczyna dmuchać ciepłem i te 2 km trzeba przejechać minimum. Możesz spróbować odpowietrzyć ale raczej to nic nie zmieni
-
A4 B5 1.8- Długie nagrzewanie się
W vagach jest tak, że jeśli rzeczywista temp. płynu jest w granicach 80 stopni to na zegarach mamy już 90. Według mnie termostat masz sprawny, bo u mnie w czasie jazdy temp. też oscyluje w granicach 84-88 stopni i też trzeba przejechać w granicach 8-10 km żeby złapać 90 stopni, a na pewno mam wszystko sprawne. W a4b6 się szybciej nagrzewa ale to już za sprawą innego termostatu.
-
Przerywa przy przyspieszaniu
Zrób logi dynamiczne. Przy odpiętym zaworze to powinno ładować bodajże 0,3 bara więc praktycznie w ogóle to nie powinno jechać
-
A4 b7 1.8t bfb błąd P0171
Widocznie błąd sporadyczny.
-
Wysoka temperatura. Pomocy
Kanał 49. Wciskasz obieg zamknięty + nawiew na górę i potem regulacją temp. szukasz kanału i zatwierdzasz znowu przyciskiem od obiegu zamkniętego.
-
Wyciek płynu chłodniczego z reduktora ??
Jeśli tak jest to reduktor nadaje się na reklamację. Pisałeś, że pół roku masz gaz więc jedź do gazownika i niech Ci wymieni w ramach gwarancji.
-
Ciężko odpala 2.8 + LPG
Tak. Jeśli rzeczywiście to od SAI to można uznać, że pierdoła. Zapewne świeci się check i nie wiem jak Ciebie ale mnie ta kontrolka drażni
-
1.8t termostat
Będę miał okazję to spróbuje
-
1.8t termostat
Ale to jest sam wkład, bez obudowy. Jak się da zmienić i będzie działać to po co przepłacać
-
dziwna jazda (coś z kolami)
Może coś źle poskładane. Sam to zmieniałeś? Jak u mechanika to jedź na reklamację skoro wcześniej było dobrze Na nowych amorach będzie stał ciut wyżej ale też bez przesady.
-
Ciężko odpala 2.8 + LPG
Ten błąd to pewnie od pompy powietrza wtórnego SAI i jest albo gdzieś nieszczelność lub padł przekaźnik albo jeszcze coś innego. Z odpalaniem nie powinno mieć to powiązania. Spróbuj zakręcić lpg, może reduktor puszcza
-
Na którym kanale widać realne ciśnienie doładowania ?
Jak się chcesz licytować na wartości to ja widzę maksymalnie 0,17 po odczycie z tabeli, a więc około 0,2
-
Pytanie o gazownika
Instalacja w granicach 3tys, a w Bytowie to chyba polecany jest Piotr Gierdalski na Chrobrego.
-
Na którym kanale widać realne ciśnienie doładowania ?
Bo momentami jest prawie o 0,2 bara więcej niż zadane ciśnienie doładowania. Nie wygląda żeby było po sofcie.
-
Na którym kanale widać realne ciśnienie doładowania ?
Max jest 0.8 i turbo Ci przeładowuje.
-
Wymiana zaworków odpowietrzających silnik
Wpisz sobie w googlach "schemat odmy/odpowietrzenie skrzyni korbowej 1.8t" i znajdziesz. Szukanie samemu nie boli. Może masz uwalony termostat i jest niedogrzany silnik, co zimą sprzyja gromadzeniu się masła. To, że na zegarze masz 90 stopni nie oznacza, że rzeczywiście tak jest.
-
2.0 TFSI a holowanie lawety
Chyba masz automat? Jak Ci nie szkoda auta, a bardziej skrzyni to holuj Słabszymi passerati się jeździło z lawetami i było dobrze
-
Na którym kanale widać realne ciśnienie doładowania ?
115
-
A4 b7 1.8t bfb błąd P0171
Za zasysanie korka zazwyczaj jest odpowiedzialny uszkodzony zaworek jednokierunkowy w trójniku. Jak będzie pęknięta albo nieszczelna to zwykle poci się w tym miejscu, mogą falować obroty
-
Szarpanie
A może jednak wina wtryskiwaczy gazowych. Jak sie da to spróbuj w programie od gazu pojedynczo kolejne wtryski wyłączać i może dojdziesz ktory jest niesprawny. Żeby wyeliminować cewke to pasuje miec dodatkowo jedną sprawną i też pokolei podmieniac jak nie ma błędu na vagu, który to cylinder.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Te silniki mają skłonności do gromadzenia nagaru i przez to zapycha się smok. Poczytaj o tzw. oil sludge w tych silnikach. Dla bezpieczeństwa powinno się wykonać takie czyszczenie zaraz po kupnie, zwłaszcza jeśli auto zza granicy gdzie jeżdżą na LL. Płukanka może zredukować zużycie oleju, a mity o rozszczelnieniach itp. jak chcesz powtarzać to nie tutaj. Jeśli uszczelnienia silnika trzymają się na nagarze to tak prędzej czy później zacznie cieknąć
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Zrób płukankę i każdy z tych dwóch będzie dobry. Przy tej okazji pokusiłbym się o czyszczenie smoka olejowego jeśli tego nie robiłeś, tym bardziej jeśli auto kiedyś jeździło w serwisie longlife.
-
Szarpanie
Wypadania zapłonów to kanały 14,15,16 ale działa to tylko na biegu jałowym.
-
Szarpanie
Te szarpnięcia masz na zimnym silniku po przełączeniu na lpg czy bez różnicy? Na biegu jałowym nie masz wypadań zapłonu na lpg?