Treść opublikowana przez przem8
-
Gwałtownie rosnące obroty
Wygląda na ślizganie się sprzęgła.
-
seat exeo tłumnik
Sam tłumik żadnej mocy nie doda. Co tam masz za silnik? Szukaj używanego ori w dobrym stanie.
-
1.8T BEX Q
Podmień przepływkę jak masz możliwość
-
1.8T BEX Q
Wartości przepływu się zwiększyły ale dalej są wahania góra, dół. Jest trochę ubogo. Turbo ok.
-
Hamulce przód/tył
Jest cały temat przecież o tym!!! Zestaw jak najbardziej spoko.
-
Metaliczny dźwięk na zimnym
Ciśnienie oleju sprawdzane? Do 2s to norma i producent nawet to dopuszcza.
-
Metaliczny dźwięk na zimnym
Łańcuszek rozrządu - jak trwa to 2-3s to norma.
-
1.8T AMB ANALIZA LOGOW
Poszukaj, bo jest opisana dokładnie procedura diagnostyki kata vagiem ale raczej nie daje 100% pewności. Co do turbo to nie wiem w czym dokładnie problem, może być zawór n75, nieszczelność, sztanga źle wyregulowana...
-
1.8T AMB ANALIZA LOGOW
Po tych logach nie widać problemów z pompą, wszystko w normie. Do ogarnięcia na pewno stan kata.
-
1.8T AMB ANALIZA LOGOW
Jak przed zakładaniem lpg miałeś ten błąd od kata to nie będzie tego wina. Korekty w gr. 32 możesz sprawdzić ale co najmniej po 50km i bez żadnych logów tylko odczytać co tam jest. Dopuszczalne są +/-10, najlepiej jak najbliżej zera. W gr. 20 jest spalanie stukowe i dopuszcza się tam max. wartość 6 i zależy chociażby od jakości paliwa
-
Ciężko odpala 2.8 + LPG
Co to za reduktor, że takie zabiegi trzeba robić? Zakręc na parę dni gaz i się dowiesz, a prędzej zrób próbę jak opisano powyżej.
-
Audi A4 B6 1.8T BEX 190KM
Jak trzeba to pierwszą sondę wymienić i to na ori, przy wywaleniu kata drugą sondę wywalasz z ecu u tunera (najlepiej od razu zrobić program) albo emulator kątowy ale nie zawsze spełnia on swoją funkcję. Temat nie raz poruszany, polecam opcję "szukaj" Przydałby się konkretny kod błędu i przeprowadzenie diagnostyki vagiem w celu sprawdzenia co się dzieje. Najlepiej kup kabel, ściągnij vaga (chyba, że masz), trochę lektury o diagnostyce i powodzenia
-
1.8T AMB ANALIZA LOGOW
Błąd od pompy SAI, a drugi może być związany ze źle ustawionym lpg, nieszczelnością wydechu, umierającym katalizatorze itp. Jakie masz korekty w gr. 32 po jeździe na lpg? Z logów to turbo początkowo przeładowuje i trochę stuków w gr. 20. Kiedy wymieniałeś świece/cewki?
-
Stała temperatura na silniku 70stopni
W klimatroniku jest ukryte menu i sprawdź co pokazuje na kanałach 49 i 51. Porównaj z tym co na zegarach.
-
1.8T AWT Prośba o analize logów dynamicznych.
Czy każdy? Pewnie nie Trzeba sprawdzić dolot ciśnieniowo, kompresorem, a nie jak większość na "oko" lub wodą z mydłem. Turbo ok, przepływ niby w normie ale ma wahania przy bardzo wysokich obrotach i korekty bardzo wysokie, nieadekwatnie do przepływu.
-
1.8T AWT Prośba o analize logów dynamicznych.
Jest ubogo, stuki w gr.20 mieszczą się w normie. Sprawdź szczelność dolotu
-
Końcowy tłumik wydechu - 2.0 alt . Prosze o radę :)
Używany ori.
-
Branie oleju w alt
Jest, bo to jest zużycie oleju nie do przyjęcia. Remont ryzykowny i nieopłacalny. Możesz próbować płukanki i zalać 5w50 może coś pomoże, a jak nie to się pozbyć.
-
a4 b6 AVF czy to oznaka końca sprzęgła ?
Ślizga się jak szalone
-
Branie oleju w alt
To masz jeden z lepszych wyników konsumpcji oleju przez ten silnik 0,5l na 1000km to można uznać, że taka norma w tych silnikach ale więcej to już gruba przesada
-
1.8T BFB SPALANIE 21l/100 km
Zrób logi, vcdsa można pobrać z forum.
-
Audi 1.8t b6. Twardy Hamulec, Nie Równe Obroty Na Biegu Jałowym.
Po wynikach kompresji nie można powiedzieć, że kupiłeś auto w dobrym stanie. Słaby hamulec kojarzy się z padniętym eżektorem ale nie wiem czy daje dokładnie takie objawy jak podałeś.
-
Czy klocki do wymiany
Klocki i tarcze do wymiany. Sprawdź przy okazji zaciski i prowadnice w nich, bo nierówno masz zużyte zarówno tarcze jak i klocki.
-
Polecane opony letnie
Są dość głośne, średnio nadają się do agresywnej jazdy i z perspektywy czasu jednak nie podchodzi mi ten bieżnik. Na duży plus zasługuje jednak cena tych opon, bo ciężko w podobnych pieniądzach dostać w miarę markową, dobrą oponę.
-
Brak mocy AEB
Najbardziej ogarnięty to gregor z Jasła i po sąsiedzku zajmują się też lpg.