Treść opublikowana przez przem8
-
pompa sai włącza się na ciepłym.
Na samej benzynie też tak się dzieje? Jeśli nie to problem jest związany z lpg np. wtryskiwaczami.
-
Siemanko ;)
Zimą to żaden dystans na dogrzanie silnika. Zerknij do odmy i pasuje systematycznie przegonić samochód porządnie w trasie te kilkadziesiąt km
-
1.8t apu doładowanie
Wygląda ok, chociaż samo wykonanie loga nie jest perfekcyjne i jakbyś mógł zrobić to jak należy to byłoby spoko.
-
słaby hamulec i ściana grodziowa w oleju
Problemy z hamulcem to możliwe, że wina eżektora. Olej przy zaworku to pewnie wina pękniętego trójnika odmy. Przy okazji pewnie też dojdzie wymiana tego kolanka. Kiedy wymieniałeś płyn hamulcowy?
-
Siemanko ;)
Ubywa płynu chłodniczego? Jak nie to wyczyść cały układ odmy (pewnie jest zawalony) i zmień olej. Jak głownie pokonujesz krótkie odcinki to o takiej porze roku to norma. Jeśli ubywa płynu i majonezu pod korkiem i na bagnecie jest sporo to wskazuje na uszczelkę pod głowicą. Dziękuję i pozdrawiam.
-
Ucieka płyn chłodniczy pomocy:(!!!
Jak nie ma wycieków to zrób test co2.
-
Silnik AUQ 1.8T a olej
Takie ilości jak podajesz to jest błąd pomiarowy. Zalej oleju pod max, przejedź te 1000km i sprawdź.
-
AUDI A4 B7 2007 R AVANT 1.6 ALZ 89 OOO KM PROSZĘ O POMOC !
Tam nie może cieknąć popatrz jak wygląda głowica https://www.olx.pl/oferta/glowica-vw-seat-skoda-audi-1-6-8v-bse-bgu-alz-CID5-IDpNEF3.html . Widać, że z przodu wali spod dekla i potem olej przemieszcza się na niby to łączenie.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Te testy wg. mnie nie odzwierciedlają pracy oleju w silniku, a tarcie to jeden z elementów, z którymi musi zmierzyć się olej i tych wyników nie traktowałbym jako wyroczni. Podstawa to regularnie wymieniać olej (u nas max co 10 tys., przy butowaniu częściej) i lać z normami, jakie zaleca producent. Fajnie, że komuś się chce robić takie testy ale nie popadajmy w paranoje..
-
Pierścionki
Ile Ci bierze tego oleju? Te silniki wbrew pozorom potrafią/lubią sobie wypić i nierzadko przy przebiegu około 200tys. wymienia się pierścienie.
-
ALT - zmodyfikowane mapy wtrysków ? Problem z LPG
Tam siedzi sonda szerokopasmowa więc takie zbieranie mapek jest zbędne. Chyba trochę bajeczkę i kit Ci wcisnęli ale dobrze, że jesteś zadowolony. Pojeździj trochę i zobacz jakie masz korekty w gr. 32 w vagu (tylko nie kasuj błędów w międzyczasie).
-
Brak mocy AEB
Może być też dźwięk łańcuszka rozrządu. Klapka wg cała?
-
AUDI A4 B7 2007 R AVANT 1.6 ALZ 89 OOO KM PROSZĘ O POMOC !
Obstawiam jednak spod pokrywy zaworów, ewentualnie uszczelnienia koła rozrządu i ścieka. Spalanie norma na takich krótkich odcinkach.
-
Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
Zerknij, może coś wybierzesz https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1BQTG8bV_c2dg6p2oM49CjxrJDsI&ll=50.16503989137603%2C20.18717052226566&z=9
-
A4 B7 1.8T 163km wykres do analizy na PB i LPG
Zdrowa seria.
-
1.8T BFB check silnika
Nie podejrzewam autora tematu o to, że jest idiotą.
-
Sonda Lambda
Jak to sprawdzałeś (silnik 90 stopni) i na jakim paliwie?
-
1.8T BFB check silnika
Zmień mechanika. Co do ciśnienia oleju to obowiązkowo jego pomiar i niezależnie od wyników czyszczenie smoka. Jak smok czysty, a ciśnienie słabe to pompa do wymiany. Niezłe bzdury. Niektórzy płuczą samą ropą i nic się nie dzieje, a płukanki są na bazie produktów ropopochodnych
-
Proszę o analizę logów 1.8t BEX
Z tego, co kojarzę to w serii bex ma zadane doładowanie poniżej 1bara.
-
Proszę o analizę logów 1.8t BEX
Spaprany program albo przepływka
-
A4 B7 1.8T 163km wykres do analizy na PB i LPG
Takie ustrojstwo jak to nazwałeś może być w miarę wiarygodne. Zrób podstawowe logi dynamiczne i będzie coś więcej można powiedzieć. Poza tym jeśli to byłby fachowiec to sam by to zrobił albo chociaż zaproponował
- wtryski
-
Nowy Przepływomierz, czyżby nieszczelny dolot?
Z tego co pamiętam to miałeś doradzane, żeby sprawdzić szczelność dolotu, najlepiej kompresorem, a potem ładować się w koszta typu nowa przepływka.
-
ALT - zmodyfikowane mapy wtrysków ? Problem z LPG
Skoro na pb jest wszystko cacy to po prostu nie potrafią tego wystroić i tyle. Możesz się pochwalić co to za warsztat? Tylko bez bełkotu typu mojego znajomego znajomy itp...
-
ALT - zmodyfikowane mapy wtrysków ? Problem z LPG
Dobry gazownik powinien mieć vaga i podstawowe pojęcie na ten temat. Kabel + vcds i log 2+33 na pb wyjaśni wszystko.