Treść opublikowana przez przem8
-
[1.8T AJL] Chwilowo spadające obroty i szarpnięcia podczas jednostajnej jazdy
Błędy na vagu są?
-
Wymiana wtryskiwaczy
Któreś hany słynęły z tego, że szybko padały ale może już mają spory przelot. Ja mam niby pancerne acw03, które po 20 tys. nadają się na śmietnik. Ale cóż, złośliwość rzeczy martwych...
-
Odcięcie turbo.
Zrób logi dynamiczne 2+33, 3+20 i 115+118 i będzie wiadomo coś więcej jak się ma auto
-
Odcięcie turbo.
Jak chcesz ruszać z "paleniem gumy" to wyłącz esp. Przy załączonym systemie w razie uślizgu któregoś z kół jest ograniczana moc.
-
Wymiana wtryskiwaczy
Zamień wtryskiwacz gazowy miejscami i sprawdź czy błąd przejdzie na inny cylinder. Przerabiałem i w sumie przerabiam nadal u siebie to samo, bo kolejne wtryski padają. A tak z ciekawości, co masz u siebie zamontowane?
-
bierze olej 1.8 T
Motula chwalą inni użytkownicy, ja osobiście nigdy nie miałem z nim do czynienia. Zajrzyj do dolotu i sprawdź czy turbo ma luzy, może zaczęło puszczać
-
bierze olej 1.8 T
A co ile ten olej wymieniasz? Po 7tys.(to nie jest świeży olej jak to napisałeś, zwłaszcza w tym silniku) nie bierze go i to sprawdzone masz kilkukrotnie czy jak?
-
Odcina obroty przy 5tys. I duże spalanie
Czujnik halla albo może też być czujnik położenia wałka rozrządu. Poszukaj, bo tematów o tym błędzie jest sporo.
-
Pompa oleju cykanie mgła olejowa
Odma wygląda na drożną. Raczej motorschaden
-
pompa sai włącza się na ciepłym.
Pompa na rozgrzanym silniku nie powinna się załączyć, a jeśli już to bez szarpnięć. Może kończy żywot, powoduje zbyt duże obciążenie i to skutkuje szarpnięciem.
-
1.8 APT- napinacz łańcucha rozrządu, kilka pytań
1.8 i 1.8t to te same napinacze i łańcuszki, z 2.4 chyba z resztą też.
-
ANB Kontrolka Oleju
Na 99% smok do czyszczenia.
-
Kłopoty z BEX
Jak dolot w oleju to turbo może puszczać, chociaż ładuje prawidłowo. Sprawdź jeszcze kompresje na cylindrach. Gr. 20 wygląda bardzo nieciekawie w tych logach
-
Kłopoty z BEX
Sprawdź dv i szczelność, bo przepływu brakuje. Jeździsz na pb 98?
-
1.8t avj + LPG STAG co oznacza ten błąd 017524
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17524/P1116/004374 Z tym olejem to dramatu nie ma. Około litry na 8tys ujdzie.
-
1.8 APT- napinacz łańcucha rozrządu, kilka pytań
-3/+6 jak mnie pamięć nie myli, 0 to ideał. Sprzęgło nie ma nic wspólnego z napinaczem więc sam sobie odpowiedz co hałasuje na ciepłym silniku
- Filtr oleju bex
-
1.8 APT- napinacz łańcucha rozrządu, kilka pytań
Napinacz hałasuje Ci cały czas, czy tylko przy rozruchu? Ile to trwa? Z tego co piszesz o wartościach na vagu to wygląda, że jest ok.
-
1.8 APT- napinacz łańcucha rozrządu, kilka pytań
Blok 93. Tam sprawdzisz ustawienie rozrządu i ewentualnie można domniemywać wyciągnięcie łańcucha w zależności od wskazań. Zrób na razie to co napisałeś i potem się będziesz martwić. Można założyć napinacz bez wtyczki ale musisz znaleźć kogos kto wyłączy w ecu info o błędzie od napinacza. Cała encyklopedia o napinaczu jest w dziale a4 b6/b7
-
Podltenek Gazotu nie do okiełznania? :/
Weź kolego ogarnij te logi na Pb i zobaczymy co tam się dzieje. Check pewnie od ubogiej mieszanki. Coś mi się wydaje, że ten Twój gazownik nie ogarnia w ogóle tego silnika
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj. Nie ten dział
-
opinia regulacji lpg
Nie gorączkuj się chłopie i nie ten dział z lpg. Hany czerwone raczej za słabe na 1.8t. Co masz za reduktor?
-
nowe sprzęgło hybryda
Na taką moc wystarczy samo sprzęgło z awx.
-
Maglownica z a4 b5
Nie wiem, natknąłem się na taką informację jak sam szukałem interesujących mnie rzeczy. A czemu upierasz się na magiel z b5 jak jest tyle dostępnych regenerowanych maglownic. Jeśli używkę to tylko z exeo, bo to stosunkowo młode samochody i nie wytłuczone jak b6, a tym bardziej b5. Jeśli na wlepie masz oznaczenie bodajże 1N3 to masz servotronic.
-
1.8T BEX Q
Takie rzeczy to tylko ASO.