Treść opublikowana przez przem8
-
Maglownica z a4 b5
Od exeo pasuje. Jak masz servotronic to zapomnij o maglu z b5, poza tym trzeba robić jakieś dodatkowe przeróbki przy montażu magla z a4b5. Po co kombinować na siłę...
-
Wymiana płynu w sprzęgle
Dokładnie tak. Przy wymianie płynu najlepiej zacząć od wysprzęglika, a potem przejść do hamulców
-
silnik 1,8T mocno kopci na niebiesko podczas dodawania gazu
Przez turbo wali olej do wydechu (jeśli dolot czysty) albo pierścienie się skończyły.
-
1.8T ANB - błedy sonda
Obojętne. Te objawy masz takie same na obu paliwach?
-
1.8T ANB - błedy sonda
To szarpanie to może przez padającą cewkę na 4 cylindrze. Spróbuj zamienić ją miejscami i sprawdź czy błąd pójdzie za cewką.
-
Brak mocy 1.8T AEB (Wszystko wymienione)
Przepływomierz pokazuje jak dla mizernej serii. Postaraj się wrzucić to na vaglogi.pl to będzie łatwo czytelne dla wszystkich
-
masło na bagnecie
Skoro odma drożna i wyczyszczona to powinno zniknąć po dłuższej trasie. Taki dystans jak pokonujesz zimą nie pozwala na porządne dogrzanie silnika i stąd się bierze ten majonez.
-
Brak mocy 1.8T AEB (Wszystko wymienione)
Zacznij od logów dynamicznych, a nie wymian w ciemno Przepływkę dobrałeś po numerach ori czy na chybił trafił do 1.8t? Ten chip to jakiś gotowiec może?
-
Końcówki ultera 90mm do 1.8t
Nie
-
Audi A4 B6 1.6 wibracje
Ja kupowałem używane koło zamachowe z diesla 1z i do tego komplet sprzęgła (g60 w moim przypadku) + nowe śruby z ASO, bo do jednomasu są krótsze. Są niby gotowe zestawy valeo ale różne opinie zbierają i drożej wychodzi niż kompletowanie zestawu na własną rękę. Poza tym nie chce mi się wierzyć, że to dwumas u Ciebie.
-
Audi A4 B6 1.6 wibracje
Mylisz się i to grubo. Mam jednomas tylko, że w 1.8t i nie ma żadnej, podkreślam, żadnej różnicy i 1000 zostaje w kieszeni.
-
Praca silnika 1.8t bex
Bo konstrukcyjnie nie jest przystosowany do takiego oleju. Optymalny olej to 5w40 lub 0w40. 5w50 też jest na wyrost. Jeśli słychać napinacz 2-3 sekundy to norma, jeśli dłużej to zacznij od czyszczenia smoka olejowego (podstawa w tym motorze) i zmierz ciśnienie oleju na zimnym i ciepłym silniku.
-
Praca silnika 1.8t bex
Ten silnik nie jest przystosowany do 10w60. Nic niepokojącego nie słychać z tego nagrania
-
CHECK ENGINE + brak mocy na wyższych obrotach
Odczytaj błędy vagiem i podstawa to logi dynamiczne 2+33, 3+20 i 115+118 na Pb i 2+33 na lpg. Nikt szklanej kuli nie ma Pytanie czy dzieje się tak na obu paliwach?
-
Końcówki ultera 90mm do 1.8t
Wszystko zależy od Ciebie jak to spasujesz. Sporo osób ma takie końcówki albo nawet i 100mm
-
Problem chyba z odmą.
Trzeba się nagimnastykować ale da się. Trzeba przesunąć zbiorniczek wyrównawczy i będzie lepszy dostęp.
-
Fazatory-porada
Nie wiem jak to dokładnie wygląda w 4.2 (raz miałem okazję jechać) ale na przykładzie 1.8t mogę napisać, że jeśli ten terkot trwa 2-3 sekundy po dłuższym postoju to jest to normą i dopuszcza to nawet producent Taka to przewaga dzięki technice...
-
Fazatory-porada
To nie jest rozwiązanie. Nabijesz wstępnie układ ciśnieniem oleju i potem przy odpalaniu nic nie terkocze. Takie trochę druciarstwo.
-
Polecane opony zimowe
Etykiety, a ich realne właściwości to co innego Mam nokiany tylko, że wrd3 i uważam, że to dobra opona. Na mokrym trzyma, na śniegu ciężko mi się wypowiedzieć, bo od kilku lat u nas jest go jak na lekarstwo Przy prędkościach grubo powyżej dozwolonych czuję się na nich pewniej niż na letnich uniroyalach 3.
-
Prośba o analize logów avj - brak mocy
Reszta ok. Przepływka musi mieć takie same numery, a nie wiem czy są zamienne. Inaczej będzie pokazywać głupoty.
-
Prośba o analize logów avj - brak mocy
Sprawdź szczelność, a jak wszystko ok to raczej przepływka do wymiany.
-
[B6][BFB] Wyższe korekty, cofanie zapłonu
Jesteś pewny, że to od wtrysków, może zaworek z węglem aktywnym cyka? Jeśli masz sucho wokół gniazd wtryskiwaczy to raczej nie ma po co tam zaglądać Po logach turbo ok, przepływ trochę niestabilny, stuki mogą być przez te zużyte świece lub też pompa paliwa trochę niedomaga (można sprawdzić ciśnienie podczas jazdy i ma być 4bary).
-
Zawór/czujnik regulacji faz rozrzadu
Napinacz widzę, że wymieniony już na jakiś zamiennik. Jak ze starego został sam solenoid to można spróbować przełożyć, ewentualnie szukać ori używki na przekładkę.
-
[B6][BFB] Wyższe korekty, cofanie zapłonu
Standardowo szczelność dolotu do sprawdzenia, ciśnienie paliwa. Układ zapłonowy kiedy wymieniałeś? Gaz nadaje się do regulacji.
-
Ocena logów AVJ, słaba moc
Wstaw komplet dobrze zrobionych logów.