Treść opublikowana przez przem8
-
Proszę o ocenę logów BFB 1,8t
Jeśli dolot szczelny na 100% to podmieniłbym przepływkę ale pewnie ciężko będzie Ci znaleźć kogoś na podmianę. Dziwne te jej wskazania (przepływ skacze góra-dół). Ten odpowietrznik skrzyni to chodzi Ci o zaworek jednokierunkowy? Jeśli tak, to czy zakładałeś ori?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Jeździłem kilka lat na LM i to jest dobry olej ale przeszedłem na tańszą alternatywę o podobnej lub lepszej jakości. Jak czytam takie farmazony, że ktoś w silniku z turbo zlewa świeżutki olej po 10tys. to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać
-
B6 1.8t BFB tuning lubuskie
Tuner Ci wyłączy SAI i drugą sondę, obowiązkowe przy montażu DP. Opcja szukaj zarówno tu jak i w googlach działa znakomicie
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Niezłe bajki. Szkoda, że jeszcze spalanie nie spadło do 5litrów U mnie po połowie tego dystansu walił spalenizną i miał ciemną barwę, przed wymianą zrobiona płukanka.
-
Metaliczny dzwiek na wolnych obrotach
Pewnie coś z wydechem - rozsypany tłumik, obejma itp
-
B6 1.8t BFB tuning lubuskie
I zrób wcześniej logi dynamiczne żeby nie było na miejscu rozczarowania, że coś autu dolega i nici z chipa
-
Problem 1.8t nie kręci powyżej 4000 obrotów
O jaki wąż Ci chodzi dokładnie? Nie ma błędów na vagu?
-
Odma - co i jak?
Wyjmij separator odmy (grzybek) i zdejmij wąż od odmy co wchodzi do pokrywy zaworów. Jeśli nie ma syfu to można uznać, że odma jest ok. Jak podskakuje korek to znaczy, że odma jest jeszcze drożna
-
Odma - co i jak?
Korek ma lekko podskakiwać. Jak zasysa to jest niesprawny zaworek jednokierunkowy
-
Proszę o ocenę logów BFB 1,8t
Ciężko jest się do czego przyczepić po logach na pb, bo wszystko mieści się w normie. Zmienna faza działa poprawnie? Chyba w grupie 91 jest podgląd. Możesz sprawdzić podczas normalnej jazdy jak się zmieniają wartości.
-
Drgania, szarpanie po przełączeniu na LPG
A skąd wiesz, że przez syf w gazie? Może mają jakąś wadę fabryczną. Moje acw03 (to samo co i Twoje w sumie) po 20 tys też nadają się na wymianę. Jakaś trefna partia mogła się trafić
-
Drgania, szarpanie po przełączeniu na LPG
Zamontuj filtr odstojnikowy i nie powinieneś mieć takich problemów z zabrudzonymi wtryskami. Przypominam, że gwarancja nie obejmuje skutków powstałych przez zasyfiony gaz (czyszczenie, i wymiana na nowe) więc jeśli warsztat Ci je wymienił na nowe to tylko z własnej, dobrej woli. Ale nic nie szkodzi żeby je wysłać do producenta, który oficjalnie wyrazi swoje zdanie o ich stanie. Jeśli chcesz to bierz ze staga listwę ale acw-02.
-
A4 b6 2.0 Alt 4 bledy
To kup kabel do 50zł i ściągnij vcdsa z forum. Inwestycja szybko Ci się zwróci i sam zdiagnozujesz sobie tego altka na wszystkie możliwe sposoby. Masz nawet cały temat elegancko opisany o diagnostyce tego silnika
-
Prośba o sprawdzenie logów 1.8T Quattro BEX
Przepływ dla serii bex to powyżej 150. Ja bym wsadził zwykły markowy filtr. Był gdzieś temat o tych wkładkach w 1.8t i nie sprawdzają się za bardzo.
-
Zakup nowego samochodu a dodatkowe wyposażenie w komorze silnika
Chyba coś w stylu oil catch tank
-
1.8t BFB Prośba o analizę logów
W aso dostępny jest tylko jeden typ, kiedyś były dwa rodzaje. Mój był z 2006r., leżak magazynowy, chociaż nie było żadnej informacji o dacie produkcji, i sądzę, że to było przyczyną jego żywotności i poza tym ukruszył się króciec przy ściąganiu wężyka - przegięcie po całości. Taka to sytuacja mnie spotkała. Czekam na decyzje odnośnie reklamacji. Mogę Ci tylko odradzić sklep czesciaso.pl i zamów sobie osobiście w serwisie vw, audi lub skody.
-
1.8T BFB
Jakieś 700-800zł. Zależy też od stanu starej i czy żeliwo niepopękane.
-
Prośba o sprawdzenie logów 1.8T Quattro BEX
Po zadanym ciśnieniu doładowania. Możliwe, że coś z zaworem n75. W ogóle ten log z pierwszego postu nijak ma się do tego bieżącego, jakby 2 różne auta
-
1.8T BFB
Regeneruj tą co masz albo przejdź na k03s z bex. Chyba, że nie planujesz żadnych modów to zostań przy seryjnej. Kupowanie fabrycznie nowej, nieregenerowanej turbosprężarki jest nieopłacalne.
-
1.8t BFB Prośba o analizę logów
Jak od nowości to na 99% do wyrzucenia. W wakacje kupiłem ori z aso i wytrzymał pół roku.
-
3.0 ASN za wysoka temperatura w komorze silnika
Zrób log dynamiczny i statyczny 2+33 i będzie widać co pokazuje przepływka.
-
Peknieta glowica
Sprawdź jeszcze świece jak wyglądają. Wychodzi na to, że głowica albo uszczelka :/
-
A4 b6 2.0 Alt 4 bledy
Masz lpg? Jeśli tak to może przez to być błąd ubogiej mieszanki. Jak nie to przydałby się chociaż log 2+33, może przepływka albo jakaś nieszczelność. Na pewno któreś z błędów związane są z tym co napisałeś. Uzupełnij profil.
-
Prośba o sprawdzenie logów 1.8T Quattro BEX
Z tych logów wychodzi, że auto masz po programie, a przepływka pokazuje tyle co dla serii. Sprawdź szczelność dolotu na początek. Turbo sporo przeładowuje w pewnym momencie
-
Ocena logów 1.8t APU
Do 4 tys. to się w dieslu robi i sporo instrukcji robienia logów dotyczy właśnie tdi i stąd może takie problemy wynikają