Treść opublikowana przez przem8
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
To ile wynosi to ciśnienie na ciepłym? Micha do ściągnięcia (już dawno powinno to być zrobione dla świętego spokoju ) . Ktoś wstawiał na forum zdjęcie jak niby ciśnienie było ok, a w smoku syf. Masz typowe objawy zatkanego smoka i napinacz też przez to dostaje po d*pie, bo nie ma odpowiedniego ciśnienia oleju. Podejrzyj jeszcze wartość w gr. 93
-
[BFB] Spadek mocy, dziwne wskazania Lambda
Jak odpuszczasz gaz to normalne, że tak napięcie sondy rośnie. Zrób logi jak przystało, a nie takie gdybanie.
-
AVJ PO PROGRAMIE
Chyba ta seryjna turbinka nie wyrabia, bo taka została ?
-
Zbieżność Lublin okolice.
Spróbuj w tencar w Ciecierzynie. Co prawda byłem tylko na sprawdzeniu zawiechy ale sprzęt mają porządny. W końcu tym się tylko zajmują
-
Rozrząd 1.8T Bex (jak to jest)
A co Ci po ich gwarancji? Jak Ci strzeli rozrząd, powiedzmy w czasie tych 120tys lub 7 lat, to wyremontują lub kupią Ci nowy silnik? Wymieniać co 5-6 lat lub co 80tys. km i nie tworzyć sztucznych problemów
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Ciekawie tu jest Jak grzechoce to już nie przestanie, taka prawda. U mnie przy -15 przez tydzień będzie cisza, a jak na plusie to tydzień będzie terkotać z rana i na odwrót. Zależy jak mu leży. Nie ma na to rozwiązania. Jeśli objawy się nie nasilą i nie osiągną takiego stadium jak to @Wylye wcześniej napisał to można uznać, że wszystko jest ok.
-
2.8 APR - odpalanie na ciepłym silniku + błędy
Jeden z nich pojawia się po odpięciu albo rozładowaniu aku. Jak masz takie objawy to może podmień sam korek wlewu.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Im wyższy TBN tym lepiej, a oleje low saps (niskopopiołowe) to wynalazek ku czci dpf'ów i innych chorych norm, które ekologom robią dobrze
-
1,8t bfb ciężko odpala na zimnym
Ten z tyłu silnika przy grodzi.
-
1.8 B+G Błędy silnika kontrolka epc
Wpisz sobie te błędy w wyszukiwarkę z dopiskiem wiki ross i się dowiesz. Aktywuj vaga, bo nic nie pokazuje prócz samych kodów, a nikt ich na pamięć nie zna
-
1,8t bfb ciężko odpala na zimnym
Sprawdź ciśnienie paliwa na listwie, po zapłonie ma trzymać chyba 3,5bara. W czasie jazdy pod obciążeniem 4 bary. Na myśl przychodzi jeszcze czujnik temp. Błędy najlepiej czytać programem vag/vcds i poza tym można dużo innych rzeczy zweryfikować. Pytanie jaki filtr założyłeś. Najlepiej sprawdza się ori, bo zamienniki zwłaszcza te tańsze nie działają prawidłowo już w opakowaniu.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
To są pakowacze, a w pudełku wielka niewiadoma co się trafi
-
Czujnik położenia wałka rozrządy 1.8T
Można w grupie 91 podczas normalnej jazdy.
-
Czujnik położenia wałka rozrządy 1.8T
Pytanie czy zmienne fazy działają prawidłowo. Drugi błąd od kata i może występować też przy źle wystrojonym lpg. Ten napinacz to jakiś lepszy zamiennik?
-
Prośba o analizę logów 1.8T AVJ
Turbo ok, przepływka trochę mało pokazuje. Sprawdź szczelność. Mieszanka jest uboga zarówno na gazie jak i benzynie (tu nawet bardziej).
-
Spalanie stukowe BEX.
BEX tylko i wyłącznie na 98 ma jeździć. Ponoć przyjmuje się, że stuki mogą maksymalnie dochodzić do 6. Na gazie nie ma tego, bo ma wyższą liczbę oktanową.
-
Niepokojace "tyrkanie"
za***isty problem tylko, że to nie ja się skarżę odnośnie rzężenia po wymianie rozrządu jak wielu innych użytkowników w ostatnim czasie. Podaje tylko co jest przyczyną i tyle.
-
Czujnik położenia wałka rozrządy 1.8T
Tu jest ok. Dalej wywala błąd? Jeśli tak to jaki dokładnie?
-
Niepokojace "tyrkanie"
Nie mniej od właścicieli Szczęściarz się trafił.
-
Ikonka silnika po remoncie
Bo ten warsztat jest chyba owiany jakąś tajemnicą
-
INA rozrząd
Nie ułoży się. U mnie po ponad 20tys. przebiegu na tym rozrządzie jest tak samo, a na pewno się nie pogarsza. Czasami wcale nie hałasuje. Ten typ tak już musi mieć najwidoczniej
-
Niepokojace "tyrkanie"
Przy okazji wymiany napinacza było wyczyścić smok olejowy i sprawdzić ciśnienie oleju, bo to ma wpływ na prawidłowe jego działanie. No chyba, że jakiś czas temu przeprowadzałeś taką operację ?
-
Niepokojace "tyrkanie"
Może po prostu przesadzasz, a po filmiku ciężko oceniać, bo też niektóre dźwięki mogą być zniekształcane
-
Niepokojace "tyrkanie"
Nie wiem czy zła, bo nie gryzie. Paski rozrządu dziwnie hałasują z tego zestawu. Problem poruszany kilkakrotnie tu na forum w ostatnim czasie. Przeczytaj mój temat w "pozostałe audi" na temat tego zestawu to będziesz wiedział o co mi chodzi.
-
Niepokojace "tyrkanie"
Ja tu na pewno słyszę rzężenie charakterystyczne dla rozrządu z zestawu INA. Czy taki był też zakładany? I pewnie klepanie od wtrysków lpg...