Treść opublikowana przez przem8
-
Turbo raz pompuje raz nie
Kolego @mpiotrek7 zrób logi dynamiczne jak należy 2+33, 3+20 i 115+118. Przed każdym logiem kasuj błędy nawet jak ich nie ma, 3 bieg od 1,5 tys do odcinki i najlepiej załóż swój temat, bo się bałagan porobi
-
Gdzie zamontować gaz okolice Puławy/Lublin/Radom
W Puławach nie ma nikogo godnego polecenia. W Lublinie zakładałem w wychwalanej warsztatowni ale się zraziłem. Skontaktuj się z użytkownikiem soul87 jak Cię interesują okolice Lublina.
-
Sprawdzenie wtryskiwaczy 1.8T
A nie łatwiej na początku sprawdzić vagiem sondę czy działa poprawnie? Porobić logi statyczne i dynamiczne.
-
Panowie pomocy, rozrząd. Audi A4 B6 1.8t 150 2001
Ile zapłaciłeś za ten zestaw? W vagu w gr.93 można sprawdzić poprawność ustawienia rozrządu. Jeśli napinacz hałasuje, a ciśnienie oleju jest ok itp. to trafiłeś na chińskie gówno, a nie żadne "kradzione" oryginały Poza tym jakby był przestawiony o ząbek to nie będzie hałasować, co najwyżej będzie przymulony, a jak przekroczy wartość graniczną to wali błędem. Poza tym febi to pakowacz więc wszystko się może trafić w pudełku i najczęściej będzie to badziew.
-
Spalanie stukowe BEX.
Przepływka mogłaby trochę więcej pokazywać ale korekty mieszczą się w normie. Turbo tak jak wyżej pisałem, można zajrzeć do dv i sprawdzić szczelność dolotu.
-
Spalanie stukowe BEX.
Do katalizatora zaglądał? Turbo ospale wstaje i zamiast 2+34 przydatniejsze będzie 2+33.
-
Problem z radiem/transmiterem
Przytrzymaj przycisk od 1 do 6 i tyle
-
Analiza logow - przerwa w doładowaniu ? 1.8t BFB
Źle ustawiona sztanga, zawór n75. Bezpieczne to nie jest, bo chwilowo ładuje prawie 2x tyle ile powinno.
-
Analiza logow - przerwa w doładowaniu ? 1.8t BFB
Turbo przeładowuje od 2,6 do 3,1 tys i to miejscami srogo
-
Problem z radiem/transmiterem
Po zapisaniu częstotliwości wyszukanej manualnie tak samo się dzieje?
-
Audi A4 B8 – jakie opony pasują do tego auta ?
Na taką szerokość felgi nie wejdzie opona 245 więc pozostaje szerokość 225.
-
Czerwony kolektor i brak mocy A4 B6
Zapchany kat? Możesz jeszcze odczytać błędy.
-
1.8t a4 b7 q słabe hamulce ..
Sprawdź eżektor i wymiana płynu hamulcowego nie zaszkodzi.
-
W sprawie kabla polecanego na forum.
Posiadam ten z pierwszego linka i co do super jakości oraz niezniszczalności tego kabla mam wątpliwości. Po 8 miesiącach przestał łączyć wtyk usb i poszedł na gwarancję. Nie wiem czy wymienili na nowy, czy tylko sam kabel (teraz jest dłuższy o 0,5m niż pierwotnie) ale działa i nie było problemu z reklamacją. Mogliby tylko poinformować o swojej decyzji, bo człowiek nie wie czego oczekiwać. Pewnie różnica jest w kraju produkcji Weź ten tańszy, spełniają te same funkcje i mają 2 lata gwarancji.
-
Dzwoni gdy schodzi z obrotów
Najprawdopodobniej urwana klapka WG.
-
Czerwona kontrolka oleju
Jeśli wszystko inne sprawdzisz oraz ciśnienie oleju ok to czemu nie? Kiedyś był podobny wątek na forum a3 i tam winne były zegary. Nie sugeruje Ci, że to akurat one są winne w Twoim przypadku ale należy je mieć w kręgu podejrzanych
-
Podniesienie mocy bfb
Pod 190km wystarczy sam program. Jak chcesz przekroczyć granicę 200 to już koniecznie wtryski i turbo z bex oraz fmic, bo latem będzie lipa z chłodzeniem powietrza. Są osoby na forum co się tym profesjonalnie zajmują więc pisz do nich, a poza tym o podnoszeniu mocy w 1.8t jest wsio na forum...
-
Czerwona kontrolka oleju
Może być jeszcze wina zegarów. Niesprawny napinacz może powodować wyświetlanie konewki ale jego zostawilbym na sam koniec.
-
Czerwona kontrolka oleju
To nie jest czujnik ciśnienia oleju tylko solenoid, który steruje napinaczem (a ten zmienia trochę ustawienie wałka rozrządu) w zależności od obciążenia silnika, taka pseudo zmienna faza rozrządu.
-
Drazniacy problem z lpg
Jak dostałeś jakieś papiery od gazu to tam powinno być napisane, ewentualnie szukaj sterownika (zapewne jest gdzieś przy podszybiu) i na nim będzie jakiej jest firmy. Raczej bez odwiedzin u gazownika nic nie zdziałasz.
-
Turbo raz pompuje raz nie
Przed każdym logiem kasujesz błędy, 3 bieg od 1,5 tys do odcinki z butem w podłodze i tak trzy razy Logi najlepiej robić parami tak jak było wspomniane.
-
Turbo raz pompuje raz nie
Raczej nie. W apu chyba 2+33, 3+20 i 115+118. Kabel to raptem koszt 30-40zł, a program jest na forum.
-
Drazniacy problem z lpg
Ze stako to co najwyżej możesz mieć zbiornik gazu.
-
Turbo raz pompuje raz nie
Zrób logi dynamiczne.
-
1.8T AVJ prośba o analizę logów
Na przepływce brakuje jakieś 20g/s przepływu. Sprawdź szczelność jak ok to wymiana na nową. Świece, cewki nowe? Sprawdzałeś jak się ma katalizator?