Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przem8

  1. przem8 odpowiedział(a) na MariuszAka temat w 1.8T
    Dźwięk przy odpalaniu można przyjąć, że jest w normie jeśli występuje tylko na zimnym po długim postoju. Co do pracy na ciepłym to coś nie halo. Jak dodajesz gazu to dźwięk narasta, zanika? Spróbuj odpiąć wtyczkę od nastawnika i sprawdź czy coś się zmieni oraz warto zmierzyć ciśnienie oleju na zimnym i ciepłym silniku.
  2. Odczujesz, bo będzie muł - powinno być stałe doładowanie 0,3bara po odpięciu n75
  3. To powtórz na pb 2+33, 3+20 i 115+118, bo nie chodzi o diagnozowanie instalacji gazowej. Czasem pętli na gazie i stąd te szarpania o których piszesz i jak nie chcesz zrobić kuku silnikowi to lepiej unikać wysokich obrotów.
  4. przem8 odpowiedział(a) na Camillo temat w 1.8T
    Masz lpg w aucie? Sprawdź szczelność, wężyki przy turbo i dv. Jakieś logi by się przydały (2+33, 115+118), bo tak to wróżenie z fusów.
  5. Jedź na hamownie i sprawdzisz ile masz rzeczywiście mocy. Zarówno 2.4 jak i 1.8t w serii to nie są demony prędkości i trzeba je czasami dobrze kręcić żeby przegonić inne, słabsze popierdółki spod świateł
  6. Instalacji nie stroi się żeby mało paliło, a tak żeby było dobrze. Gazu pali 10-20% więcej przy poprawnym wystrojeniu, a przy takim trybie jazdy jak Twój to niestety takie będzie spalanie.
  7. Pytanie jeszcze czy dużo stoisz w korkach i jak wygląda ta jazda po mieście (dużo razy gasisz, bardzo krótkie odcinki pokonujesz?). Spalanie bardzo realne.
  8. Bo masz sprzęgło na wykończeniu. Przerabiałem to u siebie i po wymianie aż ciężko było uwierzyć, że pedał sprzęgła może tak leciutko "chodzić"
  9. przem8 odpowiedział(a) na MariuszAka temat w 1.8T
    Nie, jeśli nie miałeś typowych objawów (grzechotanie na ciepłym, terkotanie łańcuszka przy odpalaniu/na zimnym dłuższe niż te dopuszczalne 2-3 sekundy, błąd od nastawnika). Co do głośniejszej pracy po wymianie rozrządu to czasami po montażu zestawu INA tak się dzieje. Wątek podejmowany wielokrotnie, nawet dość niedawno, na forum - pomaga wymiana samego paska. Ustawienie rozrządu sprawdzisz vagiem w gr. 93 , ma się mieścić w przedziale -3 do +6. Możesz wstawić filmik z tymi odgłosami i pamiętaj, że ciśnienie oleju ma wpływ na pracę napinacza oraz jego żywotność więc warto było zdjąć michę i wyczyścić smok olejowy (jedna z bolączek tego silnika). Powodzenia
  10. Zrób log dynamiczny 2+33. Korekty długoterminowe (gr.32) powinny oscylować w granicach 0 (wtedy jest idealnie) ale jak mieszczą się w przedziale +/-5 to jest dobrze (chociaż zakłada się max granice do +/-10). Co do rozrządu to najlepiej oczywiście jakby były same zera ale Twoje wartości chyba są jeszcze akceptowalne.
  11. Póki co unikaj jazdy na wysokich obrotach. Logi robione były na pb?
  12. U Ciebie jest auto po programie. Dlatego masz większe doładowanie, przepływ i wtryski na granicy pętlenia, a w jedym logu widać, że już pętlą. Na oko spokojnie ponad 190km tam powinno być.
  13. przem8 odpowiedział(a) na Michal25 temat w 1.8T
    Więc nie sprawdzałeś wypadania zapłonów Zrób komplet logów dynamicznych 2+33, 3+20 i 115+118. Na lpg nie stuka, bo ma większą liczbę oktanową. Może to być kwestia gorszego paliwa lub niedomagania osprzętu. Wrzuć logi to będzie widać co tam "stuka"
  14. Osobiście zacząłbym od czyszczenia smoka i tego co pod pokrywą zaworów, a po wszystkim zalał 5w40 z normą vw 502. Marka wedle uznania ale chyba doczytałeś co tu głównie się leje. Grunt to systematyczna i dość częsta wymiana oleju w tym silniku z uwagi na skłonności tej jednostki do odkładania nagaru.
  15. przem8 odpowiedział(a) na Michal25 temat w 1.8T
    A Tobie nie chodzi czasem o spalanie stukowe z gr. 20?
  16. przem8 odpowiedział(a) na Michal25 temat w 1.8T
    Wypada na wszystkich cylindrach, w czasie jazdy czy na biegu jałowym? Jak na gazie ok to przyczyna może tkwić po stronie wtryskiwaczy benzynowych lub w ich zasilaniu. Co do błędu
  17. W zasadzie jest ok. Sprawdź DV, bo logach widać, że nie upuszcza od razu ciśnienia. Zajrzyj też do świec, bo trochę stuków w gr.20.
  18. przem8 odpowiedział(a) na SU45-156 temat w Audi A4 B5
    Napisz do @dzik Kupowałem w dobrej cenie sachsy jakiś czas temu pod 1be, a 1be i 1bv mają chyba takie same amory.
  19. przem8 odpowiedział(a) na wirrles temat w Audi A4 B6/B7
    Pierwszy lepszy temat z lpg do 2.0tfsi Jest sporo o lpg do tego silnika w odpowiednim dziale. Miłej lektury
  20. Fazy lotnej kup z KME włókno szklane.
  21. przem8 odpowiedział(a) na wirrles temat w Audi A4 B6/B7
    Z bólem d*py może się okazać, że instalacja zwróci się po kilku latach, bo jej koszt jest znacznie większy od tradycyjnej. Ile robisz km rocznie? Pamiętaj, że przy bezpośrednim wtrysku zawsze spali kilka litrów pb. Poza tym znalezienie warsztatu, który to ogarnie też może być problemem.
  22. przem8 odpowiedział(a) na Sztoss temat w 1.9TDI
    Zrób komplet logów i wrzuć do oceny, może coś z nich się wyczyta.
  23. Jesteś, nic trudnego. Zakręć butlę, wypal resztki gazu w przewodach i do dzieła

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.