Treść opublikowana przez przem8
-
Cykanie i kilka pytań
Dźwięk przy odpalaniu można przyjąć, że jest w normie jeśli występuje tylko na zimnym po długim postoju. Co do pracy na ciepłym to coś nie halo. Jak dodajesz gazu to dźwięk narasta, zanika? Spróbuj odpiąć wtyczkę od nastawnika i sprawdź czy coś się zmieni oraz warto zmierzyć ciśnienie oleju na zimnym i ciepłym silniku.
-
Logi 1.8T BFB Quattro - nie czuć doładowania
Odczujesz, bo będzie muł - powinno być stałe doładowanie 0,3bara po odpięciu n75
-
1.8T AWT Prośba o analize logów dynamicznych.
To powtórz na pb 2+33, 3+20 i 115+118, bo nie chodzi o diagnozowanie instalacji gazowej. Czasem pętli na gazie i stąd te szarpania o których piszesz i jak nie chcesz zrobić kuku silnikowi to lepiej unikać wysokich obrotów.
-
Potrzebuje diagnozy
Masz lpg w aucie? Sprawdź szczelność, wężyki przy turbo i dv. Jakieś logi by się przydały (2+33, 115+118), bo tak to wróżenie z fusów.
-
{BDV} Prawidłowe wskazania z przepływki, lambdy i rozrządu.
Jedź na hamownie i sprawdzisz ile masz rzeczywiście mocy. Zarówno 2.4 jak i 1.8t w serii to nie są demony prędkości i trzeba je czasami dobrze kręcić żeby przegonić inne, słabsze popierdółki spod świateł
-
Czy to normalne spalanie ?
Instalacji nie stroi się żeby mało paliło, a tak żeby było dobrze. Gazu pali 10-20% więcej przy poprawnym wystrojeniu, a przy takim trybie jazdy jak Twój to niestety takie będzie spalanie.
-
Czy to normalne spalanie ?
Pytanie jeszcze czy dużo stoisz w korkach i jak wygląda ta jazda po mieście (dużo razy gasisz, bardzo krótkie odcinki pokonujesz?). Spalanie bardzo realne.
-
Cieżko chodzacy pedał sprzegła
Bo masz sprzęgło na wykończeniu. Przerabiałem to u siebie i po wymianie aż ciężko było uwierzyć, że pedał sprzęgła może tak leciutko "chodzić"
-
Cykanie i kilka pytań
Nie, jeśli nie miałeś typowych objawów (grzechotanie na ciepłym, terkotanie łańcuszka przy odpalaniu/na zimnym dłuższe niż te dopuszczalne 2-3 sekundy, błąd od nastawnika). Co do głośniejszej pracy po wymianie rozrządu to czasami po montażu zestawu INA tak się dzieje. Wątek podejmowany wielokrotnie, nawet dość niedawno, na forum - pomaga wymiana samego paska. Ustawienie rozrządu sprawdzisz vagiem w gr. 93 , ma się mieścić w przedziale -3 do +6. Możesz wstawić filmik z tymi odgłosami i pamiętaj, że ciśnienie oleju ma wpływ na pracę napinacza oraz jego żywotność więc warto było zdjąć michę i wyczyścić smok olejowy (jedna z bolączek tego silnika). Powodzenia
-
{BDV} Prawidłowe wskazania z przepływki, lambdy i rozrządu.
Zrób log dynamiczny 2+33. Korekty długoterminowe (gr.32) powinny oscylować w granicach 0 (wtedy jest idealnie) ale jak mieszczą się w przedziale +/-5 to jest dobrze (chociaż zakłada się max granice do +/-10). Co do rozrządu to najlepiej oczywiście jakby były same zera ale Twoje wartości chyba są jeszcze akceptowalne.
-
1.8T AWT Prośba o analize logów dynamicznych.
Póki co unikaj jazdy na wysokich obrotach. Logi robione były na pb?
-
1.8T AWT Prośba o analize logów dynamicznych.
U Ciebie jest auto po programie. Dlatego masz większe doładowanie, przepływ i wtryski na granicy pętlenia, a w jedym logu widać, że już pętlą. Na oko spokojnie ponad 190km tam powinno być.
-
Wypadanie zaplonu
Więc nie sprawdzałeś wypadania zapłonów Zrób komplet logów dynamicznych 2+33, 3+20 i 115+118. Na lpg nie stuka, bo ma większą liczbę oktanową. Może to być kwestia gorszego paliwa lub niedomagania osprzętu. Wrzuć logi to będzie widać co tam "stuka"
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Osobiście zacząłbym od czyszczenia smoka i tego co pod pokrywą zaworów, a po wszystkim zalał 5w40 z normą vw 502. Marka wedle uznania ale chyba doczytałeś co tu głównie się leje. Grunt to systematyczna i dość częsta wymiana oleju w tym silniku z uwagi na skłonności tej jednostki do odkładania nagaru.
-
Wypadanie zaplonu
A Tobie nie chodzi czasem o spalanie stukowe z gr. 20?
-
Wypadanie zaplonu
Wypada na wszystkich cylindrach, w czasie jazdy czy na biegu jałowym? Jak na gazie ok to przyczyna może tkwić po stronie wtryskiwaczy benzynowych lub w ich zasilaniu. Co do błędu
-
Logi po wymianie przepływki 1.8T AWT 150KM
Na lpg go zalewa, a na pb jest ok.
-
1.8T AWT Prośba o analize logów dynamicznych.
Błąd od uszkodzonej sondy. Turbo ok
-
Prośba o analizę logów 1.8 AVJ
W zasadzie jest ok. Sprawdź DV, bo logach widać, że nie upuszcza od razu ciśnienia. Zajrzyj też do świec, bo trochę stuków w gr.20.
-
Jakie amortyzatory?
Napisz do @dzik Kupowałem w dobrej cenie sachsy jakiś czas temu pod 1be, a 1be i 1bv mają chyba takie same amory.
-
Tuning b7 z LPG
Pierwszy lepszy temat z lpg do 2.0tfsi Jest sporo o lpg do tego silnika w odpowiednim dziale. Miłej lektury
-
Filtry LPG w 1.8T
Fazy lotnej kup z KME włókno szklane.
-
Tuning b7 z LPG
Z bólem d*py może się okazać, że instalacja zwróci się po kilku latach, bo jej koszt jest znacznie większy od tradycyjnej. Ile robisz km rocznie? Pamiętaj, że przy bezpośrednim wtrysku zawsze spali kilka litrów pb. Poza tym znalezienie warsztatu, który to ogarnie też może być problemem.
-
Brak mocy, PROSZE O POMOC
Zrób komplet logów i wrzuć do oceny, może coś z nich się wyczyta.
-
Filtry LPG w 1.8T
Jesteś, nic trudnego. Zakręć butlę, wypal resztki gazu w przewodach i do dzieła