Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przem8

  1. przem8 odpowiedział(a) na Majk009 temat w 1.8T
    Jak dla mnie to może i sam papież to robić. Masz od początku wałkowane, że trzeba targać michę i zajrzeć do smoka, a nie będziesz jakieś plany strategiczne układać. W tych silnikach jeśli cokolwiek dzieje się z ciśnieniem oleju to na 99% zawsze jest to winna zajebanego smoka nagarem. Jak smok czysty to trzeba rozebrać pompę, sprawdzić jej stan i przy okazji zajrzeć do panewek. Żadnej większej filozofii tutaj nie ma. Chcesz być pewny to trzeba zrobić niestety samemu lub patrzeć mechanikowi na ręce i mówić mu co ma robić - takie czasy nastały Pozdrawiam i miłej majówki
  2. przem8 odpowiedział(a) na Majk009 temat w 1.8T
    Dużo za mało. Jak ściągniesz michę to wszystko będzie widać i jaka pompa oleju jest wsadzona też. Nie gorączkuj się póki co, a samochód niech czeka w spokoju na diagnozę
  3. przem8 odpowiedział(a) na Majk009 temat w 1.8T
    Napinacz jest sterowany ciśnieniem oleju więc jak jest za małe to i wywali od niego błąd. Ja bym nie kombinował tylko zaczął od ściągnięcia michy. Zrobisz to raz i będziesz miał pewność, że dół jest w porządku (przy okazji obadać pompę oleju i panewki jak będzie konieczność).
  4. Trzeba zrobić logi i będzie widać. Jak po jeździe na pb jest ok, to lpg źle ustawione.
  5. A masz katalizator? Przypomina mi to bardziej rezonans od wydechu.
  6. Dźwięku łańcuszka ani napinacza to nie przypomina.
  7. Dolot nie zarósł nagarem?
  8. przem8 odpowiedział(a) na Maciek21 temat w 1.8T
    Gaz do regulacji zapewne. Na pb normalnie jedzie?
  9. Ile musisz przejechać albo ile przyhamowań zrobić, że się tak grzeje? Może ten zacisk działa prawidłowo, a drugi jest niesprawny i nie hamuje jak trzeba
  10. Zbieg okoliczności. U mnie jeden z przypadków po kupnie był taki, że jak się jeździło delikatnie to był spokój. Dwa razy mocniej depnąłem i już kontrolka i wycie. Ponoć, że czujnik od ciśnienia działa powyżej 2 tys. Jak jest zabity smok to chyba logiczne, że im wyższe obroty tym te wartości będą za małe i będzie informować. Czyszczenie smoka to standard w tych motorach, zwłaszcza sprowadzonych zza granicy, jeżdżonych w trybie LL. Są jeszcze przypadki, że padnięty napinacz łańcuszka rozrządu może wydawać taki komunikat ale na Twoim miejscu zacząłbym od zrzucenia michy, zwłaszcza jak tego nigdy nie robiłeś. Możesz powtórzyć też pomiar ciśnienia na ciepłym silniku - wartości dla obrotów jałowych, 2,5 i 3 tys obr.
  11. Smok do czyszczenia. Ciśnienie może pokazywać w normie, a smok będzie zabity. Był taki udokumentowany przypadek na forum. Z tego co pamiętam to przy 3 tys. powinno pokazywać 4-5bary
  12. przem8 odpowiedział(a) na Pablo23 temat w Audi A4 B6/B7
    Przecież masz podane wszystko w podlinkowanym temacie wyżej, zarówno jak sprawdzić termostat oraz wskazania czujników. Jak jeszcze mało to wykaż choć odrobinę chęci i znajdziesz wszystko przez wujka google. Ja już zakończyłem wypowiedzi w tym temacie. Pozdrawiam.
  13. przem8 odpowiedział(a) na Wkam85 temat w Audi A4 B6/B7
    Błąd sondy może być przez źle wystrojone lpg. Zrób log statyczny i dynamiczny 2+33 zarówno na pb i lpg.
  14. przem8 odpowiedział(a) na Pablo23 temat w Audi A4 B6/B7
    Wykonaj diagnostykę wg wcześniejszych wskazówek. Tak to sobie można gdybać. U mnie np. był padnięty termostat, a wskazówka cały czas pokazywała 90 stopni. W rzeczywistości płyn osiągał max 82 stopnie, a to o wiele za mało. Wyszło wszystko przy montażu lpg i strojeniu.
  15. przem8 odpowiedział(a) na Pablo23 temat w Audi A4 B6/B7
    Nie chce mi się pisać więc Jeśli na zegarach będziesz miał 90stopni, a wartość w gr.1 będzie w okolicach 80-85 lub mniej to termostat. W vagach jest tak, że jeśli temp. płynu przekracza 75 stopni to na zegarach wskazówka wędruje już na 90.
  16. przem8 odpowiedział(a) na Pablo23 temat w Audi A4 B6/B7
    Tylko, że tam nie jest taki zwyczajny, powszechnie stosowany wkład, 17 post
  17. Zacznij od sprawdzenia poduszek silnika i skrzyni. Jak na postoju masz te drgania i wciśniesz sprzęgło to coś się zmienia?
  18. przem8 odpowiedział(a) na Majk009 temat w 1.8T
  19. przem8 odpowiedział(a) na Pablo23 temat w Audi A4 B6/B7
    Cały z obudową.
  20. przem8 odpowiedział(a) na Pablo23 temat w Audi A4 B6/B7
    Pasuje sprawdzić i w razie czego skorygować.
  21. przem8 odpowiedział(a) na Majk009 temat w 1.8T
    Czyli nic nie zrobił. Na 90% zabity nagarem smok olejowy. Temat 2 razy przerabiałem po świeżo kupionych 1.8t. To samochodem w majówkę nie pojeździsz
  22. przem8 odpowiedział(a) na Majk009 temat w 1.8T
    A zdjął tą miskę czy nie? Ma rentgen w oczach ten mechanik? Pewnie robić mu się nie chce bo za dużo roboty przy tym albo nie umie Pomiar ciśnienia na ciepłym i pewnie pompa oleju do wymiany jak smok czysty.
  23. Przy v'kach prędzej +/-6. Przy tej wartości co podałeś to sypie już błędami o braku synchronizacji.
  24. Pod względem ekonomicznym zakup nieopłacalny.
  25. przem8 odpowiedział(a) na Pablo23 temat w Audi A4 B6/B7
    Napisz do forumowych sprzedawców i Ci doradzą, a jak będzie odpowiadać to zamówisz. Sprężyn nie musisz zmieniać jak są całe. Nie wiem jaki jest typowy zamiennik dla 1bv ale o wiele taniej wyjdzie Ci założyć komplet amorów od 1be (producent je opisuje jako amortyzatory do zawieszenia sportowego). Trochę bardziej komfortowo będzie niż na 1bv.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.