Treść opublikowana przez przem8
-
AVJ ciśnienie oleju
Jak dla mnie to może i sam papież to robić. Masz od początku wałkowane, że trzeba targać michę i zajrzeć do smoka, a nie będziesz jakieś plany strategiczne układać. W tych silnikach jeśli cokolwiek dzieje się z ciśnieniem oleju to na 99% zawsze jest to winna zajebanego smoka nagarem. Jak smok czysty to trzeba rozebrać pompę, sprawdzić jej stan i przy okazji zajrzeć do panewek. Żadnej większej filozofii tutaj nie ma. Chcesz być pewny to trzeba zrobić niestety samemu lub patrzeć mechanikowi na ręce i mówić mu co ma robić - takie czasy nastały Pozdrawiam i miłej majówki
-
AVJ ciśnienie oleju
Dużo za mało. Jak ściągniesz michę to wszystko będzie widać i jaka pompa oleju jest wsadzona też. Nie gorączkuj się póki co, a samochód niech czeka w spokoju na diagnozę
-
AVJ ciśnienie oleju
Napinacz jest sterowany ciśnieniem oleju więc jak jest za małe to i wywali od niego błąd. Ja bym nie kombinował tylko zaczął od ściągnięcia michy. Zrobisz to raz i będziesz miał pewność, że dół jest w porządku (przy okazji obadać pompę oleju i panewki jak będzie konieczność).
-
A3 na gazie - uboga mieszanka
Trzeba zrobić logi i będzie widać. Jak po jeździe na pb jest ok, to lpg źle ustawione.
-
1.8 APT- napinacz łańcucha rozrządu, kilka pytań
A masz katalizator? Przypomina mi to bardziej rezonans od wydechu.
-
1.8 APT- napinacz łańcucha rozrządu, kilka pytań
Dźwięku łańcuszka ani napinacza to nie przypomina.
-
EPC check szarpanie brak błędu
Dolot nie zarósł nagarem?
-
Silnik szarpie
Gaz do regulacji zapewne. Na pb normalnie jedzie?
-
Grzejące się prawe tylne koło pomimo wymiany zacisku , co może być przyczyną?
Ile musisz przejechać albo ile przyhamowań zrobić, że się tak grzeje? Może ten zacisk działa prawidłowo, a drugi jest niesprawny i nie hamuje jak trzeba
-
1.8T BEX ciśnienie oleju po wym. Uszczelki
Zbieg okoliczności. U mnie jeden z przypadków po kupnie był taki, że jak się jeździło delikatnie to był spokój. Dwa razy mocniej depnąłem i już kontrolka i wycie. Ponoć, że czujnik od ciśnienia działa powyżej 2 tys. Jak jest zabity smok to chyba logiczne, że im wyższe obroty tym te wartości będą za małe i będzie informować. Czyszczenie smoka to standard w tych motorach, zwłaszcza sprowadzonych zza granicy, jeżdżonych w trybie LL. Są jeszcze przypadki, że padnięty napinacz łańcuszka rozrządu może wydawać taki komunikat ale na Twoim miejscu zacząłbym od zrzucenia michy, zwłaszcza jak tego nigdy nie robiłeś. Możesz powtórzyć też pomiar ciśnienia na ciepłym silniku - wartości dla obrotów jałowych, 2,5 i 3 tys obr.
-
1.8T BEX ciśnienie oleju po wym. Uszczelki
Smok do czyszczenia. Ciśnienie może pokazywać w normie, a smok będzie zabity. Był taki udokumentowany przypadek na forum. Z tego co pamiętam to przy 3 tys. powinno pokazywać 4-5bary
-
A4 b7 skacze wskazówka
Przecież masz podane wszystko w podlinkowanym temacie wyżej, zarówno jak sprawdzić termostat oraz wskazania czujników. Jak jeszcze mało to wykaż choć odrobinę chęci i znajdziesz wszystko przez wujka google. Ja już zakończyłem wypowiedzi w tym temacie. Pozdrawiam.
-
Parametry 1 sondy lambda
Błąd sondy może być przez źle wystrojone lpg. Zrób log statyczny i dynamiczny 2+33 zarówno na pb i lpg.
-
A4 b7 skacze wskazówka
Wykonaj diagnostykę wg wcześniejszych wskazówek. Tak to sobie można gdybać. U mnie np. był padnięty termostat, a wskazówka cały czas pokazywała 90 stopni. W rzeczywistości płyn osiągał max 82 stopnie, a to o wiele za mało. Wyszło wszystko przy montażu lpg i strojeniu.
-
A4 b7 skacze wskazówka
Nie chce mi się pisać więc Jeśli na zegarach będziesz miał 90stopni, a wartość w gr.1 będzie w okolicach 80-85 lub mniej to termostat. W vagach jest tak, że jeśli temp. płynu przekracza 75 stopni to na zegarach wskazówka wędruje już na 90.
-
A4 b7 skacze wskazówka
Tylko, że tam nie jest taki zwyczajny, powszechnie stosowany wkład, 17 post
-
[2.4 BDV] Drgania silnika / karoserii
Zacznij od sprawdzenia poduszek silnika i skrzyni. Jak na postoju masz te drgania i wciśniesz sprzęgło to coś się zmienia?
-
AVJ ciśnienie oleju
- A4 b7 skacze wskazówka
Cały z obudową.- a4 b7 amortyzatory 1bv
Pasuje sprawdzić i w razie czego skorygować.- AVJ ciśnienie oleju
Czyli nic nie zrobił. Na 90% zabity nagarem smok olejowy. Temat 2 razy przerabiałem po świeżo kupionych 1.8t. To samochodem w majówkę nie pojeździsz- AVJ ciśnienie oleju
A zdjął tą miskę czy nie? Ma rentgen w oczach ten mechanik? Pewnie robić mu się nie chce bo za dużo roboty przy tym albo nie umie Pomiar ciśnienia na ciepłym i pewnie pompa oleju do wymiany jak smok czysty.- Audi A4 B6 - zakup nowego auta
Przy v'kach prędzej +/-6. Przy tej wartości co podałeś to sypie już błędami o braku synchronizacji.- Polecane opony letnie
Pod względem ekonomicznym zakup nieopłacalny.- a4 b7 amortyzatory 1bv
Napisz do forumowych sprzedawców i Ci doradzą, a jak będzie odpowiadać to zamówisz. Sprężyn nie musisz zmieniać jak są całe. Nie wiem jaki jest typowy zamiennik dla 1bv ale o wiele taniej wyjdzie Ci założyć komplet amorów od 1be (producent je opisuje jako amortyzatory do zawieszenia sportowego). Trochę bardziej komfortowo będzie niż na 1bv. - A4 b7 skacze wskazówka