Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przem8

  1. przem8 odpowiedział(a) na Pablo23 temat w Audi A4 B6/B7
    Pompa wody jakby padała to by się silnik przegrzewał. Przy takich minimalnych skokach wskazówki temp. przy winnym termostacie sprawdzanie węży raczej się tu nie sprawdzi.
  2. Ciśnienie paliwa sprawdź, może też kwestia czujnika temp. U syna może to problem z potencjometrem gazu/uszkodzoną przepustnicą.
  3. przem8 odpowiedział(a) na Pablo23 temat w Audi A4 B6/B7
    Najlepiej porównać wskazania licznika z temp. odczytaną na vagu. Najprawdopodobniej termostat.
  4. przem8 odpowiedział(a) na Pablo23 temat w Audi A4 B6/B7
    Włóż np. sachsy od 1be lub pewnie jakieś twarde bilsteiny.
  5. Z tego co pamiętam to gumę wyjmiesz przeciągając przez nią kable z wtyczką odpiętą od słupka. Boczek demontuje się po to, żeby swobodnie móc manewrować itp. Poza tym przy ściągniętym boczku łatwiej zdemontować i zamontować tą gumę od strony drzwi.
  6. Ravenol, pisałem już wcześniej w tym temacie
  7. Trzeba zdjąć boczek. Wtedy najlepiej się do tego dobrać
  8. Ja przeszedłem z LM sht na o wiele tańszą, według mnie lepszą alternatywę, i jestem zadowolony. Jeśli jeszcze czasem lubisz depnąć to zapomnij, że jakikolwiek olej trzyma dobre parametry po 8tys. w tym silniku. Spróbuj zalać tego fuchsa i się przekonasz. Krzywdy na pewno silnikowi nie zrobisz. Jeśli wg Ciebie nie spełni oczekiwań to przy następnej wymianie zalejesz coś innego. Pozdrawiam
  9. Olej jak olej. Ważne, żeby był z pewnego źródła i wymieniany raz do roku lub max co 10tys. w tym silniku. Żadne ultra, hiper oleje nie pomogą na syf w tym silniku, który powstał wcześniej przez serwis w trybie LL ani nie uleczą silnika z powodu zużycia. Podstawa to markowy filtr oleju, oliwa 0/5w40 z normą vw i nie przeciąganie wymian oleju. Fuchs'em chyba zalewano silniki w fabryce ale nie jestem pewien czy akurat w tym koncernie.
  10. Powinieneś dać radę, wskazówki na pewno znajdziesz na wspomnianym wcześniej forum. Jeśli chcesz sprawdzić czy za wypadanie zapłonu odpowiada wtryskiwacz to zamień wężyki i wtyczki miejscami między dwoma wtryskami. U Ciebie proste ,bo wszystko na wierzchu
  11. Najprawdopodobniej zaworek jednokierunkowy odmy do wymiany, tylko na ori. Dodatkowo cała odma do przejrzenia i czyszczenia. Zapewne dojdzie do wymiany jeszcze kolanko i trójnik odmy. Żeby Ci czasem uszczelnień nie wywalilo...
  12. Temat bardziej nadaje się na lpg-forum. Z tego co widać to instalacja jest "rzucona" pod maskę i wtryski acw01 trochę za słabe do 1.8t. Pewnie da się to wystroić ale szału przy takim zestawieniu nie będzie. Reduktor niby do 150km ale spokojnie daje rade przy o wiele wyższych mocach, przynajmniej u mnie Wypadania zapłonu możesz mieć przez wtryskiwacz/wtryskiwacze gazowe. Może czas już je przeczyścić. Ac są rozbieralne.
  13. przem8 odpowiedział(a) na przemo219 temat w Audi A4 B6/B7
    Obstawiam, że spokojnie jakieś 6-7 koła, a gdzie nowy rozrząd, płyny, filtry, oleje. O ewentualnym ogarnięciu lpg nie wspominam. Normalny warsztat to taki, który się zna na robocie (a takich w sumie dużo nie ma ), a jak ktoś ma eksperymentować to lepiej zaprowadź do kogoś kto robił takie rzeczy. Jeśli brakuje Ci mocy, to nie spodziewaj się, że 1.8t w serii będzie dużo szybsze (nie licząc bex'a)
  14. Zasysa korek oleju na odpalonym silniku? Gdzieś coś musi być niedrożne jak masz takie podciśnienie.
  15. Odma działa prawidłowo?
  16. Dwa razy byłem zmuszony czyścić smoka i ani razu nie zmieniałem pompy, po wszystkim zmierzone ciśnienie i wskazywało jak fabryka podaje. Przy wymianie rozrządu to bym się pokusił o wymianę na "zaś" łańcuszka i ewentualnie ślizgów, zwłaszcza przy przelocie grubo powyżej 200tys.
  17. Zajrzyj do zaworu dv i być może główny problem tkwi w n75.
  18. I taki rozmiar jest chyba zalecany przez producenta więc nie kombinuj. Jak chcesz żeby jeszcze lepiej auto się prezentowało to trzeba zmienić na cztery 18'tki
  19. przem8 odpowiedział(a) na Robert1984 temat w 1.8
    Najpewniej będzie wrzucić log ze wskazaniami przepływki i będzie widać jak na dłoni
  20. przem8 odpowiedział(a) na mpiotrek7 temat w 1.8T
    Nie wiem czy Ci potrzebny aż taki sprzęt. Wystarczy manometr i dłuższy wężyk z obejmą tak, żeby nałożyć na listwę. Na wolnych 4 bary i pod obciążeniem w czasie jazdy też 4 bary (przynajmniej tak jest w b6/b7). Chociaż nie wiem czy to nie będzie wina softu.
  21. przem8 odpowiedział(a) na kijaszi temat w 1.8T
    Możliwe, bo zgłębiając kiedyś ten temat natrafiłem na opinie, że gates też hałasuje. U mnie to już ostatni taki zestaw INA w jakimkolwiek samochodzie, a człowiek się tylko wqrwia, bo ciągle coś rzęzi.
  22. przem8 odpowiedział(a) na kijaszi temat w 1.8T
    Ja tak przejechałem ponad 20 tys. i jest bez zmian. Te paski z tego gównianego zestawu tak mają niestety.
  23. Tak jak kolega wyżej napisał. Przerabiałem to tylko w drzwiach kierowcy. Połowa kabli nadawała się do ponownego lutowania.
  24. przem8 odpowiedział(a) na kijaszi temat w 1.8T
    Albo zmienić sam pasek Coś takiego masz ?
  25. przem8 odpowiedział(a) na looki1231 temat w 1.9TDI
    Diesel musi dymić, a jeszcze pod takim obciążeniem

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.