Treść opublikowana przez przem8
-
A4 b7 skacze wskazówka
Pompa wody jakby padała to by się silnik przegrzewał. Przy takich minimalnych skokach wskazówki temp. przy winnym termostacie sprawdzanie węży raczej się tu nie sprawdzi.
-
Brak reakcji na gaz po uruchomieniu
Ciśnienie paliwa sprawdź, może też kwestia czujnika temp. U syna może to problem z potencjometrem gazu/uszkodzoną przepustnicą.
-
A4 b7 skacze wskazówka
Najlepiej porównać wskazania licznika z temp. odczytaną na vagu. Najprawdopodobniej termostat.
-
a4 b7 amortyzatory 1bv
Włóż np. sachsy od 1be lub pewnie jakieś twarde bilsteiny.
-
A4 B7 - Głośnik nie łączy
Z tego co pamiętam to gumę wyjmiesz przeciągając przez nią kable z wtyczką odpiętą od słupka. Boczek demontuje się po to, żeby swobodnie móc manewrować itp. Poza tym przy ściągniętym boczku łatwiej zdemontować i zamontować tą gumę od strony drzwi.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ravenol, pisałem już wcześniej w tym temacie
-
A4 B7 - Głośnik nie łączy
Trzeba zdjąć boczek. Wtedy najlepiej się do tego dobrać
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ja przeszedłem z LM sht na o wiele tańszą, według mnie lepszą alternatywę, i jestem zadowolony. Jeśli jeszcze czasem lubisz depnąć to zapomnij, że jakikolwiek olej trzyma dobre parametry po 8tys. w tym silniku. Spróbuj zalać tego fuchsa i się przekonasz. Krzywdy na pewno silnikowi nie zrobisz. Jeśli wg Ciebie nie spełni oczekiwań to przy następnej wymianie zalejesz coś innego. Pozdrawiam
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Olej jak olej. Ważne, żeby był z pewnego źródła i wymieniany raz do roku lub max co 10tys. w tym silniku. Żadne ultra, hiper oleje nie pomogą na syf w tym silniku, który powstał wcześniej przez serwis w trybie LL ani nie uleczą silnika z powodu zużycia. Podstawa to markowy filtr oleju, oliwa 0/5w40 z normą vw i nie przeciąganie wymian oleju. Fuchs'em chyba zalewano silniki w fabryce ale nie jestem pewien czy akurat w tym koncernie.
-
Stag 4 ECO Audi A4 B5 1.8T jak diagnozować, co poprawić?
Powinieneś dać radę, wskazówki na pewno znajdziesz na wspomnianym wcześniej forum. Jeśli chcesz sprawdzić czy za wypadanie zapłonu odpowiada wtryskiwacz to zamień wężyki i wtyczki miejscami między dwoma wtryskami. U Ciebie proste ,bo wszystko na wierzchu
-
Check Engine, zaciśnięty przewód podciśnienia
Najprawdopodobniej zaworek jednokierunkowy odmy do wymiany, tylko na ori. Dodatkowo cała odma do przejrzenia i czyszczenia. Zapewne dojdzie do wymiany jeszcze kolanko i trójnik odmy. Żeby Ci czasem uszczelnień nie wywalilo...
-
Stag 4 ECO Audi A4 B5 1.8T jak diagnozować, co poprawić?
Temat bardziej nadaje się na lpg-forum. Z tego co widać to instalacja jest "rzucona" pod maskę i wtryski acw01 trochę za słabe do 1.8t. Pewnie da się to wystroić ale szału przy takim zestawieniu nie będzie. Reduktor niby do 150km ale spokojnie daje rade przy o wiele wyższych mocach, przynajmniej u mnie Wypadania zapłonu możesz mieć przez wtryskiwacz/wtryskiwacze gazowe. Może czas już je przeczyścić. Ac są rozbieralne.
-
Swap
Obstawiam, że spokojnie jakieś 6-7 koła, a gdzie nowy rozrząd, płyny, filtry, oleje. O ewentualnym ogarnięciu lpg nie wspominam. Normalny warsztat to taki, który się zna na robocie (a takich w sumie dużo nie ma ), a jak ktoś ma eksperymentować to lepiej zaprowadź do kogoś kto robił takie rzeczy. Jeśli brakuje Ci mocy, to nie spodziewaj się, że 1.8t w serii będzie dużo szybsze (nie licząc bex'a)
-
Check Engine, zaciśnięty przewód podciśnienia
Zasysa korek oleju na odpalonym silniku? Gdzieś coś musi być niedrożne jak masz takie podciśnienie.
-
Check Engine, zaciśnięty przewód podciśnienia
Odma działa prawidłowo?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Dwa razy byłem zmuszony czyścić smoka i ani razu nie zmieniałem pompy, po wszystkim zmierzone ciśnienie i wskazywało jak fabryka podaje. Przy wymianie rozrządu to bym się pokusił o wymianę na "zaś" łańcuszka i ewentualnie ślizgów, zwłaszcza przy przelocie grubo powyżej 200tys.
-
Przeładowywanie po wymianie turbosprężarki i usunięciu katalizatora
Zajrzyj do zaworu dv i być może główny problem tkwi w n75.
-
Audi A4 B8 – jakie opony pasują do tego auta ?
I taki rozmiar jest chyba zalecany przez producenta więc nie kombinuj. Jak chcesz żeby jeszcze lepiej auto się prezentowało to trzeba zmienić na cztery 18'tki
-
Pytanie co do przepływomierza
Najpewniej będzie wrzucić log ze wskazaniami przepływki i będzie widać jak na dłoni
-
spalanie stukowe grupa 020
Nie wiem czy Ci potrzebny aż taki sprzęt. Wystarczy manometr i dłuższy wężyk z obejmą tak, żeby nałożyć na listwę. Na wolnych 4 bary i pod obciążeniem w czasie jazdy też 4 bary (przynajmniej tak jest w b6/b7). Chociaż nie wiem czy to nie będzie wina softu.
-
Napięcie paska rozrzadu
Możliwe, bo zgłębiając kiedyś ten temat natrafiłem na opinie, że gates też hałasuje. U mnie to już ostatni taki zestaw INA w jakimkolwiek samochodzie, a człowiek się tylko wqrwia, bo ciągle coś rzęzi.
-
Napięcie paska rozrzadu
Ja tak przejechałem ponad 20 tys. i jest bez zmian. Te paski z tego gównianego zestawu tak mają niestety.
-
A4 B7 - Głośnik nie łączy
Tak jak kolega wyżej napisał. Przerabiałem to tylko w drzwiach kierowcy. Połowa kabli nadawała się do ponownego lutowania.
-
Napięcie paska rozrzadu
Albo zmienić sam pasek Coś takiego masz ?
-
Niebieski dym
Diesel musi dymić, a jeszcze pod takim obciążeniem