Treść opublikowana przez przem8
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Jeśli tuner wyłączy Ci komunikat o błędzie od napinacza to ładuj bez wtyczki, kilka osób już jeździ na takim modzie. Swag (lubi cieknąć), maxgear to pakowacze i zależy jak się trafi ale z tych co wymieniłeś to vaico wydaje się chyba najlepszym wyborem. Jak napinacz grzechocze na ciepłym to już pewnie nie trzyma i tylko wymiana.
-
LED - tablica rejestracji
Jedna żarówka padła po 2 miesiącach dość sporadycznego używania samochodu. Ładnie świecą tylko szkoda, że tak krótko :/
-
Pytanie moc/moment/elastyczność pomiędzy LPG a PB
Przed każdym logowaniem trzeba kasować błędy nawet jak ich nie ma więc należałoby powtórzyć ale widać, że zalewa go na jałowych, a pod obciążeniem aż takiej tragedii nie ma. Zrób logi dynamiczne jak i statyczne na pb i lpg tylko skasuj błędy wcześniej. Raczej kwestia samej regulacji.
-
Pytanie moc/moment/elastyczność pomiędzy LPG a PB
Kasowałeś błędy przed logami? Logi statyczne robiłeś jak silnik miał 90stopni? Z tego co wkleiłeś to jest trochę za bogata mieszanka od 1,7-2tys., a na jałowym w ciul bogato
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Znając życie to po lakierniku zostanie w ciul swirli i hologramow chyba, że masz niesamowicie zdolnego artystę. Poczekaj aż się lakier utwardzi, przepoleruj cały samochód jak należy i dopiero wosk albo jakaś powłoka.
-
Szarpnięcie przy najniższych obrotach na LPG
Kasowałeś błędy przed logami, bo 2+33 wygląda gorzej niż z pierwszych logów? Źle ustawione lpg może rozwalać mapę benzynową.
-
Pytanie moc/moment/elastyczność pomiędzy LPG a PB
Zapłon, spalanie stukowe
-
co zrobić z problemami mojej B7
Są środki tzw. deironizery i tym próbuj, potem glinkowanie i się pozbędziesz syfu z lakieru.
-
Pytanie moc/moment/elastyczność pomiędzy LPG a PB
Jak się nic nie zmieniło to jest ok
-
co zrobić z problemami mojej B7
Progi pogniecione od podstawiania podnośnika lub czegokolwiek obok miejsca do tego przeznaczonego. Wyprowadzić to raczej ciężko. Oddaj do kumatego lakiernika i niech porobi zaprawki itp. jak należy, bo bez dobrego lakierowania też się nie obejdzie.
-
Pytanie moc/moment/elastyczność pomiędzy LPG a PB
Pierwszy log dynamiczny na lpg (do odcinki), drugi statyczny na lpg (około minuty niech trwa) i trzeci statyczny tylko w jego trakcie będziesz przerzucać między pb, a lpg na zmianę (co kilkanaście sekund). Dla pełni szczęscia możesz wykonać logi dynamiczne na pb 2+33, 3+20 i 115+118 i będzie wiadomo czy wszystko ok na benzynie. Pamiętaj żeby przed logami kasować błędy. Gwarancji nie powinieneś stracić jeśli będziesz robił w warsztacie z autoryzacją staga. Jeśli Twój gazownik nie potrafi wystroić to daj mu do zrozumienia, że jest tępym c**jem za przeproszeniem i pojedziesz do kogoś kumatego w tej kwestii ale gwarancja ma być
-
Pytanie moc/moment/elastyczność pomiędzy LPG a PB
Dokładnie, wykonaj log dynamiczny na lpg 2+33 i statyczny 2+33 na samym lpg i z przełączaniem paliw pb->lpg->pb...
-
Pytanie moc/moment/elastyczność pomiędzy LPG a PB
Ile przejechałeś km od kasowania błędów, pewnie nie dużo? Błąd jest od ubogiej mieszanki ale od wartości na biegu jałowym i pewnie korekty będą dalej iść na ubogo, pod obciążeniem jest w stronę bogato -3 więc nie jest źle póki co. Przed założeniem lpg nie było problemów z autem?
-
Pytanie moc/moment/elastyczność pomiędzy LPG a PB
Nie,odczytaj tylko wartości z gr. 32 bez kasowania błędów.
-
Pytanie moc/moment/elastyczność pomiędzy LPG a PB
Dopytaj jakie masz wtryski, bo na fakturze acw01, a w książce acw02. Jak acw02 to mógł pojedynczo zamontować, bo masz zapewne wtryskiwacze w listwie? Jeśli siedzą acw02 to taki zestaw ogarnie spokojnie moc po programie. Jak masz vaga to podejrzyj korekty w grupie 32.
-
Zestaw rozrządu 1.8t AVJ
Napisz do osób, które handlują częściami @Wandej @dzik i Ci skompletują zestaw. Pompa jak najbardziej z hepu, bo ma metalowy wirnik, a reszta zestawu może być skf, ina, dayco, bosch co tylko chcesz
-
Pytanie moc/moment/elastyczność pomiędzy LPG a PB
Jak jest dobrze wystrojone to nie ma różnicy, a nawet na lpg można zyskać trochę więcej jak ktoś ogarnia temat. Jedź do kogoś kto Ci to wystroi na korekty sondy. Poszukaj na forum lpg polecanego warsztatu w Twojej okolicy. Długotrwała jazda z ubogą mieszanką ma drogie konsekwencje. https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1BQTG8bV_c2dg6p2oM49CjxrJDsI&ll=52.20888453811197%2C11.638433950000035&z=5
-
Prośba o analizę logów po paru zmianach 1.8t BFB
Wątpię. Możesz sprawdzić co pokazuje vag w gr.93 - od -3 do +6 jest ok. Powyżej 9 będzie przymulone auto, a od 15 albo 16 wywala błąd.
-
Rozrząd 1.8t [AJL] co wchodzi w skład?
Przy okazji warto zajrzeć do napinacza łańcuszka z tyłu głowicy. Pewnie ma już trochę silniczek nalatane i ślizgi oraz łańcuszek mogą być już deczko zużyte. Koszt łańcuszka średnio ok. 120-140zł, a spokój będzie na lata
-
Nie odpowiedni rozmiar opon? A4 B8
Wysokość opony 101,25 do 98, czyli na 225/45 będziesz miał mniejszą szparę w nadkolu i delikatnie wyżej będzie stało auto, o całe 3,25mm
-
Prośba o analizę logów po paru zmianach 1.8t BFB
Skoro idzie na ubogo to możliwe, że gdzieś masz nieszczelność (ten mod z odmą może?). Pojeździj jeszcze trochę i zobacz jak się będą korekty układać. Po logach z pierwszego postu wygląda, że masz bardziej na "bogato". Chyba, że to -7, a nie +7%
-
Prośba o analizę logów po paru zmianach 1.8t BFB
Dopuszczalna norma do 10% ale jak to po jeździe na samej pb to korekty powinny oscylować w granicach 0. U Ciebie idzie na ubogo jeśli pokazuje +7%.
-
Czy mam dwumas?
Jak przy wciśniętym pedale sprzęgła gasisz i nie ma takiego efektu to na bank dwumas. Możesz sprawdzić jeszcze poduchy. Dwumas raczej masz w aucie.
-
Auto podskakuje podczas jazdy w korku
Może wybulona opona. W służbówce tak mieliśmy, że przy ruszaniu i do pewnej prędkości było czuć takie podskakiwanie.
-
Odbiór fal radiowych- tragedia.
Jak pisałem wcześniej do niefabrycznego radia niezbędny jest separator.