Treść opublikowana przez przem8
-
1.8T APU - Prośba o analizę logów - przerywa pod obciążeniem / jaka szacunkowa moc?
Montuj te ngk
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
IPA odtłuszcza powierzchnię, a cleaner dodatkowo jeszcze oczyszcza. Jeśli chodzi o dobór cleanera to nie pomogę, bo nie używam
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Po IPA nie myjesz kolejny raz tylko po glinkowaniu.
-
Turbina do regeneracji?
Logi parami.
-
Amortyzatory - co wybrać?
To najlepiej będzie kupić sachs lub bilstein pod 1be. Te ceny co podałeś to raczej pod standard 1ba więc się nie nadają.
-
Amortyzatory - co wybrać?
Z tego wszystkiego tylko trw jakoś do mnie przemawiają. Zawieszenie masz zwykłe 1ba?
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Nie używałem ale ten wosk należy raczej do tych dobrych i polecanych. Kiedyś wahałem się między tym, a coli ale ostatecznie wybrałem coli 476.
-
Turbina do regeneracji?
Dynamiczne 3+11. Tuner wcześniej sam nie zrobił logów żeby sprawdzić czy wszystko w normie?
-
Rozrząd :/
Problem z solenoidem w napinaczu lub rozciągnięty łańcuszek. Zrób log 91+93 podczas normalnej jazdy. Dokładniejsze info http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16395/P0011/000017
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
A po co QD przed woskiem? Po glince można przejechać lakier IPA i potem wosk. QD dopiero jak zacznie słabnąć powłoka.
-
Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
Nie wiem co masz za gazownika ale tu raczej wpływu na cenę nie powinno być, a poza tym na instalacji się nie oszczędza, bo potem tylko problemy. Powinien być zdjęty kolektor do wiercenia, nowa uszczelka pod kolektor itp.
-
Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
Poza estetyką gaz ma krótszą drogę do kolektora i polepsza się sprawność instalacji tak w skrócie. Te same wtryski co podałeś montowane pojedynczo noszą nazwę acw03. Jak gazownik będzie Ci wymyślać to go zmień i spytaj czy stroi na wskazania sondy.
-
1.8T APU - Prośba o analizę logów - przerywa pod obciążeniem / jaka szacunkowa moc?
W grupie 20 jest spalanie stukowe i dopuszcza się niby wartość do 6. Świece możesz wymienić nie zaszkodzi albo przynajmniej sprawdź jak wyglądają.
-
Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
Zamiast listwy niech montuje pojedynczo wtryskiwacze.
-
1.8T APU - Prośba o analizę logów - przerywa pod obciążeniem / jaka szacunkowa moc?
Zobacz co się dzieje w gr 3 i 20 od tych 3 tys. Nie wiem czy to głównie nie będzie wina programu.
-
1.8T APU - Prośba o analizę logów - przerywa pod obciążeniem / jaka szacunkowa moc?
Sprawdź ciśnienie paliwa, bo wtryski pętlą od 5tys i turbo kiepsko wstaje. Moc pod 200kuni.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Gdzieś, kiedyś na tym forum czytałem, że przy wartościach bliżej -10 (nie chcę strzelać, bo nie pamiętam dokładnie) jest odczuwalny spadek mocy, auto jest przymulone. Przy następnej wymianie rozrządu możesz pomyśleć o wymianie łańcuszka i ślizgów, ewentualnie wymiany całego napinacza na tego bez wtyczki
-
Silnik nie odpala
A co ma ciśnienie oleju do ściętych zębów na pasku? Prędzej silnik by się zatarł. Może pompa wody stanęła albo pasek był za mocno napięty. Uszkodzenie ślizgów też nijak ma się do tego, bo najprędzej doszłoby do kolizji tłoków z zaworami.
-
Odma - co i jak?
Powinno być słychać jak ta membrana na sprężynce pracuje, a dokładniej zamyka się w momencie zasysania powietrza ustami (drugi króciec zatkany palcem).
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Tu jest ok. Pisałem, że smok zabity nagarem?
-
Logi - prośba o diagnostykę
Delikatne spalanie stukowe na czwartym cylindrze
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Na wymianę licz ok. 4,2l, a ten olej powtarza się w co drugim wątku więc jest za***isty. Jak to Twoja pierwsza wymiana to pasuje wyczyścić smok olejowy żeby cieszyć się dłużej spokojną jazdą.
-
Zmiana 5W50 na 10W60
Głupoty piszesz. Im mniejsza wartość przed "W" to olej jest płynniejszy w niskich temp.
-
Logi rozrządu help
Raczej jest dobrze. W gr. 93 niby norma jest -3/+6 ale jak będzie -4 to nic się nie dzieje. Zmienne fazy też działają i to raczej prawidłowo. Zrób komplet logów dynamicznych na pb to będzie można coś więcej wyczytać. To jest bex?
-
Zmiana 5W50 na 10W60
10w60 to olej do upalania na torze w subarynach i wyczynowych samochodach, a nie w takich motorach jak ten, a przy niskich temp. nie ma mowy o dobrym "zimnym starcie" silnika.