Treść opublikowana przez przem8
-
Problemy z 1.8t BEX po chipie
Czyżby to było w warsztatowni? Odezwij się do @Galetto . Przed tymi modami powinni porobić logi, sprawdzić czy auto trzyma seryjne parametry, a potem brać się za strojenie. Zapewne nieprofesjonalny soft przyczynił się do tego wszystkiego... Tu masz temat odnośnie prac naszego forumowicza:
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Będziesz robić to ręcznie? Woskowanie w porównaniu do polerki to sama przyjemność
-
Witam proszę o analizę logu statycznego
Z tego nic się nie da odczytać. Co chciałeś zlogować, jakie kanały? Jak falują obroty to możesz przeczyścić przepustnicę, posprawdzać czy nie masz nieszczelności oraz czy odma cała.
-
Moje Audi wariuje. . .
Zacząłbym od kabli, a potem jakieś czujniki. Lepiej zacząć od czegoś co widać od razu, że jest uszkodzone i nie zdziwiłbym się jakby tu leżała główna przyczyna
-
Po poślizgu abs esp i wykrzyknik na fis
Jeżdżąc a4b6 w Q po wyłączeniu esp i latając bokami nie miałem takich problemów jak opisujesz. Natomiast w ośce, jeżdżąc na ręcznym przy wyłączonym esp, po pewnym czasie łapał błąd i nie dało się ponownie włączyć esp oraz abs nie działał, dopiero po ponownym uruchomieniu silnika wszystko wróciło do normy. Raczej coś masz nie tak.
-
Brak mocy AEB
U Ciebie w aeb chyba nie ma jeszcze sondy szerokopasmowej więc strojenie lpg jest bardziej wymagające. Z tą temperaturą to winny jest termostat, czujnik temperatury lub w skrajnym przypadku zegary ale obstawiam to pierwsze. Jak masz vaga to spróbuj zrobić logi dynamiczne (poszukaj jakie kanały będą dla tego silnika) albo odwiedź kogoś ogarniętego w 1.8t.
-
Buczy przy porannym odpaleniu
Mam od ponad roku wkład skv i odpukać jest ok. Widzę, że masz lpg więc pb będzie służyć głównie do odpalania. Pompa z koszem vdo kosztuje chyba w granicach 800zł. Próbuj szukać samego wkładu vdo lub pierburga jak chcesz coś lepszego.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Nie. Wybierz już coś z pozostałej trójki.
-
[B7 BKE] Wymiana silnika na AVF/AWX
Chcesz zmienić silnik, bo padł czy mało mocy? Mógłbyś zmienić nazwę tematu, bo trochę przydługi
-
A4 B5 LIFT sedan- wymiana oświetlenia na LED
Poszukaj, na bank na forum jest rozpiska wszystkich potrzebnych żarówek. Ostatnio u siebie za komplet do wnętrza, bagażnik i oświetlenie drzwi zapłaciłem 70zł. Efekt wow, jak chcesz to mogę Ci podesłać na PW link do gościa.
-
Odma - co i jak?
Tak działa sprawna odma Płynu na pewno nie ubywa? W innym temacie chyba pisałeś, że robisz 30km dziennie więc nie powinieneś mieć takiego problemu z tym masłem
-
Odma - co i jak?
035103245G i najlepiej ori . Jak puszcza w jedną stronę i nie zasysa korka oleju to jest sprawny. Pod 1 jest podstawa filtra oleju.
-
Wysoka temperatura. Pomocy
Termostat powinien się otworzyć zanim woda zacznie się gotować. Jeśli jest inaczej to taki termostat nadaje się na śmietnik.
-
A4 b7 1.8t bfb błąd P0171
Bez konkretów to sobie można gdybać co to...
-
Brak mocy AEB
Odczytaj normalnie błędy vagiem. Widocznie coś rozłączył przy montażu jak przed założeniem lpg było dobrze. To jak to jest wystrojone jak w ogóle auto nie jeździ i niesprawne zostało oddane..
-
Gdzie warto wykupić OC po podwyższeniu cen?
Jak spowodujesz szkodę to co ma Ci ubezpieczyciel wypłacić z OC? Przecież to Ciebie nie dotyczy wtedy. W razie pecha współwłaściciel traci zniżki
-
Duże spalanie LPG ..
To może tu trzeba szukać przyczyny. Tak się raczej nie robi..
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
To już kup lepiej rts, średnia cena 80zł za sztukę. Kilku forumowiczów zajmuje się sprzedażą części więc napisz do nich na pw.
-
Duże spalanie LPG ..
To dopytaj jak było strojone. Możesz podejrzeć korekty długoterminowe na vagu tylko nie wiem na którym kanale w tym silniku. Jak znajomy nie potrafi wystroić to lepiej podjechać do kogoś kumatego i zrobić jak trzeba. Prawidłowe wystrojenie nie powinno wpłynąć na gwarancję, takie moje zdanie. Napisz jeszcze jakie graty masz od lpg. U siebie, chwilę po założeniu lpg, miałem robiony program, gaz ustawiał tuner i też mnie gazownik postraszył utratą gwarancji na przeglądzie i na gadce się skończyło. Stwierdził, że wszystko jest elegancko i powiedział, żeby cieszyć się jazdą. Zależy od podejścia
-
Duże spalanie LPG ..
Miałeś to w ogóle strojone w czasie jazdy?
-
Duże spalanie LPG ..
Gdzie kolego zakładałeś instalacje? Z 5l to za dużo pali.
-
[A6 C5 AWT] Prośba o analizę logów - błąd P0171
Przepływomierz raczej nadaje się na śmietnik
-
Wysoka temperatura. Pomocy
To u Ciebie na 51 jest temp. płynu. W zależności od bodajże rocznika temp. płynu była na 49 lub 51 kanale. Załączył się wiatrak?
-
Wysoka temperatura. Pomocy
A na kanale 51? Sprawdź jeszcze kanał 1. Powinno być same zera.
-
Na którym kanale widać realne ciśnienie doładowania ?
Jest tak jak piszesz. Turbo w 1.8t (seria) w pełni wstaje w granicach 2,3-2,5 obr/min. To, że Ci przeładowuje to może być kwestia zaworu n75, za mocno podciągnięta sztanga lub jeszcze coś innego. Zrób log z odpiętą wtyczką od n75 i zobacz czy w pełnym zakresie obrotów jest 0,3bara. Pod wykresem masz tabelkę i zadane ciśnienie to pierwsza kolumna po"load", a osiągnięte kolejna.