Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przem8

  1. przem8 odpowiedział(a) na Dydki temat w 1.8T
    Jeśli było robione to co napisałeś to trzeba docierać. Jazda do 3 tys obr. i po 2tys. km wymiana oleju z filtrem. Przez ten czas lepiej jeździć na Pb i jak się wszystko dotrze ponownie wystroić lpg jak należy.
  2. Nawymieniałeś tyle tych części niepotrzebnie, a było zacząć od podstawowej diagnostyki vagiem. Z tych objawów co opisujesz to zacząłbym od cewki i sprawdzenia ustawienia rozrządu oraz czujnika temperatury cieczy. Mógłbyś uzupełnić profil tak poza tym.
  3. Może lepiej podepnij pod vaga i wklej tutaj dokładnie kody tych błędów. W 1.8t wypadanie zapłonów i różne problemy powoduje uszkodzona odma, a głównie zaworek jednokierunkowy w trójniku. Nie wiem jak to jest rozwiązane w 2.0 ale może też warto się tej odmie przyjrzeć.
  4. Spróbuj podmienić jak nie wyrzuciłeś.
  5. Spytaj w gefion. Wykupiłem tam OC dla samochodu żony we wrześniu i zapłaciłem niewiele ponad 700zł, a w rankomatach i w propozycji od dotychczasowego ubezpieczyciela kwoty zaczynały się grubo od ponad 1500zł. Też zero zniżek.
  6. przem8 odpowiedział(a) na mugolina temat w 1.8T
    Bez odczytania błędów i podstawowej diagnostyki nikt Ci tutaj nie odpowie. Można strzelać, że sonda, katalizator lub lpg, a może problem z układem SAI. Widocznie nie jest to coś poważnego jak auto nie traci mocy, a błąd nie wyskoczył w trakcie tak długiej trasy.
  7. Ten zaworek w trójniku ori założyłeś?
  8. Obstawiam przycinającą się geometrię. Sprawdź vagiem błędy
  9. Zrób logi dynamiczne 2+33, 115+118 i 3+20, a będzie wiadomo coś więcej. Tak to wróżenie z fusów. Spalanie dużo za duże chyba, że jeździsz odcinki po 2km dziennie
  10. Z tego co piszesz to wygląda na rozbieganie silnika przez padnięte turbo. Czeka Cię regeneracja
  11. Kolego minuta szukania https://www.a6klub.pl/inny-uklad-doprowadzania-wtornego-powietrza-sai-vt55194.htm Jak jeszcze mało to czekaj na jakiegoś eksperta
  12. Sprawdź szczelność dolotu. Jak wszystko szczelne to zmień przepływkę. Regeneracja turbo nie ma z tym nic wspólnego chyba, że przy montażu/demontażu uszkodzili jakieś podciśnienia.
  13. Nie wiem czy mogą się wiązać ze sobą. Ten zawór chyba jest jest gdzieś z tyłu przy silniku i zapewne odpowiada za prawidłowe działanie tego całego układu. Poszukaj u wujka google
  14. http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17840/P1432/005170 i sondę sprawdź czy działa.
  15. przem8 odpowiedział(a) na mugolina temat w 1.8T
    Może być przez źle wystrojone lpg. Uboga mieszanka lub np. katalizator się kończy. Najlepiej byłoby vagiem odczytać. Możesz tym czymś odczytać korekty długoterminowe?
  16. Sprawdź cewki, coś z przepustnicą (uszkodzona lub zabrudzona) i do tego dochodzi przestawiony rozrząd jak kolega wyżej napisał.
  17. przem8 odpowiedział(a) na Tomek1_2 temat w 1.8T
    Sprawdź czy nie ma błędów, logi porób. Może wina cewki, nikt nie wywróży
  18. Z żarowymi to inna bajka Jak masz wtryski w listwie to łatwiej, bo zamieniasz wężyki i wtyczki miejscami. Nic się nie powinno rozszczelnić. Jak pojedynczo to więcej zabawy, bo trzeba listwę paliwową wyjąć (przynajmniej u mnie).
  19. Sprawdź kompresję, zamień wtryskiwacz miejscami. Świece dokręcane są momentem 25-30, a to się bardzo łatwo odkręca więc może złudzenie. Odkręcałem ostatnio po sobie, dokręcałem zgodnie ze sztuką i też leciutko poszły U siebie też walczę z wypadaniem na 4 cylindrze ale wszystko wskazuje na wtryskiwacz gazu. Czyszczone 1000 km temu i jest jeszcze gorzej :/
  20. Tamte błędy do tego nic nie mają. Może coś z kodowaniem licznika. Jakby ktoś był pewny to odpowiedź na pewno by padła
  21. przem8 odpowiedział(a) na matthew100 temat w Audi A4 B6/B7
    Chyba coś słabo szukałeś. Na takie 190km to sam program wystarczy. Jak więcej to pasuje założyć wtryski od bex, turbo k03s i fmic, bo latem spuchnie i dużo koni zdechnie. Instalacja to standard np. stag4 qbox, ac-r01 250KM, barracuda 130 lub ac-w03. W 12l lpg się zamkniesz spokojnie. Jak będziesz katować to i 20 weźmie
  22. Można podgrzać jak napisałeś. Można czyścić są jakieś patenty nawet na te nierozbieralne wtryskiwacze. Jak u Ciebie w sterowniku jest funkcja podgrzewania wtryskiwaczy to też możesz spróbować to włączyć i sprawdzić czy będzie jakaś poprawa (ale to trzeba mieć interfejs do sterownika). Jak już mają sporo nalotu te wtryski i są sklejone lub po prostu zużyte to tylko wymiana.
  23. Jak twierdzisz, że powinno być 190KM to co najmniej 150 powinno pokazywać. Jak zrobisz log do odcinki to będzie widać jak z paliwem. Zmieniałeś wtryski na większe przy okazji programu? Dodatkowo możesz sprawdzić ciśnienie paliwa przy pełnym bucie, na trójce do odcinki. Rozrząd powinno dać się sprawdzić bez demontażu przodu, chociaż trochę ciasno

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.