Treść opublikowana przez przem8
-
Po remoncie..
Jeśli było robione to co napisałeś to trzeba docierać. Jazda do 3 tys obr. i po 2tys. km wymiana oleju z filtrem. Przez ten czas lepiej jeździć na Pb i jak się wszystko dotrze ponownie wystroić lpg jak należy.
-
Pomóżcie: szarpanie, falowanie silnika - audi a4 b5 1.6
Nawymieniałeś tyle tych części niepotrzebnie, a było zacząć od podstawowej diagnostyki vagiem. Z tych objawów co opisujesz to zacząłbym od cewki i sprawdzenia ustawienia rozrządu oraz czujnika temperatury cieczy. Mógłbyś uzupełnić profil tak poza tym.
-
Błąd 17927, wypadanie zapłonu i brak mocy.
Może lepiej podepnij pod vaga i wklej tutaj dokładnie kody tych błędów. W 1.8t wypadanie zapłonów i różne problemy powoduje uszkodzona odma, a głównie zaworek jednokierunkowy w trójniku. Nie wiem jak to jest rozwiązane w 2.0 ale może też warto się tej odmie przyjrzeć.
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Spróbuj podmienić jak nie wyrzuciłeś.
-
Gdzie warto wykupić OC po podwyższeniu cen?
Spytaj w gefion. Wykupiłem tam OC dla samochodu żony we wrześniu i zapłaciłem niewiele ponad 700zł, a w rankomatach i w propozycji od dotychczasowego ubezpieczyciela kwoty zaczynały się grubo od ponad 1500zł. Też zero zniżek.
-
A4 b7 1.8t bfb błąd P0171
Bez odczytania błędów i podstawowej diagnostyki nikt Ci tutaj nie odpowie. Można strzelać, że sonda, katalizator lub lpg, a może problem z układem SAI. Widocznie nie jest to coś poważnego jak auto nie traci mocy, a błąd nie wyskoczył w trakcie tak długiej trasy.
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Ten zaworek w trójniku ori założyłeś?
-
Traci moc w od około 3.5 tys obrotów
Obstawiam przycinającą się geometrię. Sprawdź vagiem błędy
-
[B6 AVJ Q] Duże spalanie mała moc
Zrób logi dynamiczne 2+33, 115+118 i 3+20, a będzie wiadomo coś więcej. Tak to wróżenie z fusów. Spalanie dużo za duże chyba, że jeździsz odcinki po 2km dziennie
-
Silnik spala olej po jego wymianie.
Z tego co piszesz to wygląda na rozbieganie silnika przez padnięte turbo. Czeka Cię regeneracja
-
Problem rozwiązany :)
Kolego minuta szukania https://www.a6klub.pl/inny-uklad-doprowadzania-wtornego-powietrza-sai-vt55194.htm Jak jeszcze mało to czekaj na jakiegoś eksperta
-
Check Engine/Błąd zbyt ubogiej mieszanki
Sprawdź szczelność dolotu. Jak wszystko szczelne to zmień przepływkę. Regeneracja turbo nie ma z tym nic wspólnego chyba, że przy montażu/demontażu uszkodzili jakieś podciśnienia.
-
Problem rozwiązany :)
Nie wiem czy mogą się wiązać ze sobą. Ten zawór chyba jest jest gdzieś z tyłu przy silniku i zapewne odpowiada za prawidłowe działanie tego całego układu. Poszukaj u wujka google
-
Problem rozwiązany :)
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17840/P1432/005170 i sondę sprawdź czy działa.
-
A4 b7 1.8t bfb błąd P0171
Może być przez źle wystrojone lpg. Uboga mieszanka lub np. katalizator się kończy. Najlepiej byłoby vagiem odczytać. Możesz tym czymś odczytać korekty długoterminowe?
-
Turbo, rozrząd, sonda lambda - błędy
Sprawdź cewki, coś z przepustnicą (uszkodzona lub zabrudzona) i do tego dochodzi przestawiony rozrząd jak kolega wyżej napisał.
-
1.8t szarpie
Sprawdź czy nie ma błędów, logi porób. Może wina cewki, nikt nie wywróży
-
Wypadanie zapłonu na biegu jałowym
Z żarowymi to inna bajka Jak masz wtryski w listwie to łatwiej, bo zamieniasz wężyki i wtyczki miejscami. Nic się nie powinno rozszczelnić. Jak pojedynczo to więcej zabawy, bo trzeba listwę paliwową wyjąć (przynajmniej u mnie).
-
Wypadanie zapłonu na biegu jałowym
Sprawdź kompresję, zamień wtryskiwacz miejscami. Świece dokręcane są momentem 25-30, a to się bardzo łatwo odkręca więc może złudzenie. Odkręcałem ostatnio po sobie, dokręcałem zgodnie ze sztuką i też leciutko poszły U siebie też walczę z wypadaniem na 4 cylindrze ale wszystko wskazuje na wtryskiwacz gazu. Czyszczone 1000 km temu i jest jeszcze gorzej :/
-
audi 1,6 102 km 99 rok Błąd licznika i 2 błędy silnika
Tamte błędy do tego nic nie mają. Może coś z kodowaniem licznika. Jakby ktoś był pewny to odpowiedź na pewno by padła
-
B7 1.8 t mod pod gaz
Chyba coś słabo szukałeś. Na takie 190km to sam program wystarczy. Jak więcej to pasuje założyć wtryski od bex, turbo k03s i fmic, bo latem spuchnie i dużo koni zdechnie. Instalacja to standard np. stag4 qbox, ac-r01 250KM, barracuda 130 lub ac-w03. W 12l lpg się zamkniesz spokojnie. Jak będziesz katować to i 20 weźmie
-
Gaśnie po przełączeniu na LPG
Można podgrzać jak napisałeś. Można czyścić są jakieś patenty nawet na te nierozbieralne wtryskiwacze. Jak u Ciebie w sterowniku jest funkcja podgrzewania wtryskiwaczy to też możesz spróbować to włączyć i sprawdzić czy będzie jakaś poprawa (ale to trzeba mieć interfejs do sterownika). Jak już mają sporo nalotu te wtryski i są sklejone lub po prostu zużyte to tylko wymiana.
-
Gaśnie po przełączeniu na LPG
Może wtryski kleją.
-
B7 1.8T Modyfikacja na około 240KM Pomocy
- Turbo, rozrząd, sonda lambda - błędy
Jak twierdzisz, że powinno być 190KM to co najmniej 150 powinno pokazywać. Jak zrobisz log do odcinki to będzie widać jak z paliwem. Zmieniałeś wtryski na większe przy okazji programu? Dodatkowo możesz sprawdzić ciśnienie paliwa przy pełnym bucie, na trójce do odcinki. Rozrząd powinno dać się sprawdzić bez demontażu przodu, chociaż trochę ciasno - Turbo, rozrząd, sonda lambda - błędy