Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przem8

  1. przem8 odpowiedział(a) na pablo 21 temat w 1.8T
    Micha w dół i czyszczenie smoka olejowego. Powszechny problem i to powinna być jedna z podstawowych czynności po kupnie używanego 1.8t.
  2. Sonda pokazuje ubogo na gazie, bo jest źle wystrojone. Skoro gazownik zaczyna Ci takie rzeczy wymyślać to go zmień. Ogarnięty gaziarz nic by nie dyskutował tylko kazał przyprowadzić auto, posprawdzałby co trzeba i wystroił jak należy. Problem w tym, że takich zakładów co ogarniają to jest może z 1 na 10
  3. A co ma się stać? Poza tym strojenie lpg w 1.8t na mapy to kiepski pomysł. Masz tu sondę szerokopasmową więc stroisz pod nią. Ta Twoja jazda na pb przed strojeniem gazu jest bez sensu chyba, że sam dla siebie chcesz sprawdzić korekty. Robisz logi na pb i jeśli wszystko jest ok to i na gazie będzie dobrze jeśli ktoś się na tym zna
  4. Wypadanie masz na zimnym silniku czy bez znaczenia? Możesz mieć zalepione wtryski gazu. U siebie czyściłem po 20tys. ale wypadanie miałem tylko na zimnym po przełączeniu na lpg.
  5. przem8 odpowiedział(a) na keczu temat w 1.8T
    Po logach raczej wygląda ok i pytanie czy kasowałeś błędy przed logami? Zmieniałeś coś oprócz wtrysków i programu? Następnym razem wrzuć logi w takiej formie żeby można było łatwo odczytać np. na http://log.malonetuning.com/upload
  6. Ten licznik wypadań sam się zeruje chyba co 30s. Przynajmniej jak sprawdzałem u siebie to mniej więcej tak to wyglądało.
  7. To jest dobrze. W grupie 14,15, 16 możesz sprawdzić ilość wypadań zapłonu i na którym cylindrze jak coś (na biegu jałowym)
  8. Zaworek w tym trójniku pod kolektorem Na niektórych rzeczach nie ma co oszczędzać i tylko ori z ASO się nadają. Przekonałem się o tym osobiście
  9. To co sam wiesz od dawna, że niedoładowuje Jeśli zaworek masz z toprana to od razu do kosza wyrzuć. U mnie się zacinał i puszczał ciśnienie kiedy chciał
  10. Prócz turbo wszystko w normie. Sprawdź zaworek jednokierunkowy odmy, bo może dawać takie objawy na biegu jałowym. Dodatkowo jak nie można odkręcić korka oleju na odpalonym silniku to na 99% ten zaworek do wymiany. Przerabiałem ostatnio i tylko ori się nadaje, bo zamienniki to szajs i szkoda sobie nimi d*pę zawracać.
  11. przem8 odpowiedział(a) na luki1980x temat w 1.8T
    Sprawdzałeś zaworek jednokierunkowy odmy przy okazji wymiany kolanka? To odnośnie tych objawów telepania jak i tego błędu. Co do tej temperatury to wina zapewne któregoś z czujników temperatury.
  12. Sporo błędów. Uboga mieszanka zapewne przez źle ustawione lpg. Problem z oświetleniem wielokrotnie wałkowany na forum i powszechny. Do sprawdzenia kable w przelotkach między słupkiem i drzwiami, wyrobione mikrostyki w zamku drzwiowym. Niech sprawdzi jeszcze bezpieczniki, czujnik stopu itd, bo błędów w ch..j a na wszystko jest odpowiedź tylko trochę chęci, żeby poszukać Na fisie nie pokazuje też zapewne otwartych drzwi?
  13. Pewnie, że tak. Koszt samego sprzęgła to w granicach 500zł w zależności od sklepu + robocizna. Przy demontażu koniecznie trzeba sprawdzić stan koła i sprawdzić jak tam uszczelniacze od silnika i skrzyni.
  14. Gotuje Ci się czy tak po prostu się domyślasz? Pierwszy bieg załącza się w granicach 95 stopni.
  15. A sprawdzane było czy nie są zalepione kanały dolotowe nagarem?
  16. Wlewa się całą zawartość do silnika. Osobiście zawsze jak miałem pod max poziom oleju to upuszczałem około 0,5l i na Twoim miejscu też bym tak uczynił Jak nie chcesz się babrać w gorącym oleju to duża strzykawka, wężyk i wyciągasz przez bagnet.
  17. przem8 odpowiedział(a) na Blessu temat w 1.8T
    Na gazie zwykle przepływ jest mniejszy, a stosowanie znanego wzoru do wyliczania mocy auta na podstawie przepływu jest raczej czysto teoretyczne, zwłaszcza w aucie po chipie i na przepływomierzu, który po kilkunastu latach raczej nie będzie trzymać idealnych, książkowych wartości Ogarnij logi na Pb, doprowadź samochód do ładu jeśli będzie taka potrzeba, a na końcu zajmij się lpg
  18. przem8 odpowiedział(a) na Blessu temat w 1.8T
    Jeśli wtryski pętlą na Pb to albo program do poprawki (zakładając, że ciśnienie paliwa itp. Ok) lub większe wtryski i również korekta programu.
  19. przem8 odpowiedział(a) na Blessu temat w 1.8T
    Grupa 2 i kolumna inj. on time i dla 5400 max to 22,22 , a u Ciebie to już 22,36 i później też wszystko poza tolerancją.
  20. przem8 odpowiedział(a) na Blessu temat w 1.8T
    I wtryski zapętlone od 5400obr. więc albo gaz do regulacji lub modyfikacja instalacji. Chyba, że na Pb tak samo pętli...
  21. Zostań przy 5w40. Mocniejsze 1.8t też jeżdżą na takim. Co najwyżej możesz skrócić okres między wymianami oleju jeśli lubisz "pokatować" auto
  22. Nie ma wad. Wywalasz wkład z obudowy kata, wyłączasz drugą sondę lambda i jesteś happy. Jak chcesz dać zarobić producentom tzw. downpipe i płacić za to średnio około 350 zł to Twój wybór I czekam na falę hejtów
  23. Turbo szybciej wstaje. Pamiętasz może jaki był ten błąd przed wymianą drugiej sondy? To że przejście między paliwami powinno być płynne to normalka ale to nie świadczy o dobrze wystrojonym lpg
  24. Zależy jaki wosk. Niektóre lubią jałową powierzchnię więc nawet po cleanerze trzeba przejechać IPA żeby się to dłużej trzymało.
  25. Najprawdopodobniej sam kat jest do wyrzucenia/wymiany, drugiej sondy raczej się nie wymienia, bo ona jest odpowiedzialna za kontrolowanie sprawności katalizatora. Rozwiązaniem Twojego problemu będzie raczej wyrzucenie kata i wyłączenie drugiej sondy w ecu + prawidłowa regulacja lpg. Emulatory sondy nie zawsze się sprawdzają... A może przyczyna tkwi w samym wystrojeniu lpg. Co tam masz za instalację? Masz vaga? Jeśli tak to zrób loga 2+33 na lpg i zerknij na korekty w grupie 32 i będzie coś wiadomo

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.