Treść opublikowana przez FUTURUM
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Już ulepszyłeś konstrucję swojego silnika(wywaliłeś to co wyważa pracę wału).Sprzedaj ją, aby się nie denerwować i nie wywalać dalej pieniędzy...( temu, który wykastrował Ci "wałki")
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Czyżby kolejny niezadowolony z wywalenia wałków i przejście na pompkę od 1.9 tdi? Jeśli wymieniłbyś wał od 1.9 to oczywiście drgań i rezonansu nie będzie-ale to wiąże się z dużymi kosztami!!! Moduł olejowy był na kołach zębatych??
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Pompa nie siada -tylko jej wadliwy napęd-czyli wałek balansowy....
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
BPW to przełom listopada 2005r-stosowany był łańcuch jak i koła zębate-wszystko sprawdzisz po vinie
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Wibracje? Wszyscy jeżdżący 1.9 powinni się pochlastać bo wibruje podobnie bądź słabiej. Chyba przez lepsza konstrukcje poduszek. Można by zmierzyć głośność z walkami i bez... Ale na logikę: jak może być głośniejsze coś czego nie ma? Jak szarpie to na pewno nie jest przyczyna brak walków. Jedyna konsekwencja po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy było to, ze auto nieznacznie lepiej reagowało na pedał gazu. Proponuje pojechać na spota, i porównać sobie autka. Jeśli przejście na 1.9 to tylko z wymianą wału od 1.9(jest wyraźnie napisane, że wały mają inną ilość przeciwwag). Wałki są po to aby ten wał wyrównoważać(czyli płynna jazda bez drgań)
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
przerabiają jeśli moduł jest na łańcuchu: blb lub bpw
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Zatem nie masz całej historii lub historia była dorobiona do auta. Teraz takie czasy, że Niemiec płacze jak sprzedaje... a potem sie cieszy że wydXXXł polaczka. Tylko wpisy i faktury z ASO dają jaką taką pewność choć widziałem ostęplowaną książkę i faktury wystawione przez włoskie ASO ... którego nigdy nie było Prędzej zmienił cały słupek bo mu sie wcześniej np pasek rozrządu urwał. Też racja... koszt niewielki i auto gotowe u Turka do sprzedania...
-
Pompa oleju po 09.10
Spokojnie śmigaj teraz 300 tyś. i ciesz się zrobionym autem...
-
[BLB] Drgania na wolnych obrotach.
Sluchaj ja mam dokladnie to samo, jesli,chodzi o obiawy a to samo juz zrobilem czyli te rzeczy porobione pompowtryski nowe, dwomasa, egr, pompa paliwa tez i duuupa a Vag nie pokazuje nic....dziwna sprawa ale niektorzy pisza ze to moze jakies walkiwyrownawcze w silniku....czas pokaze ja juz walcze ponad polroku i d*pa. Aaaa panowie pompowtryski robilem w autoryzowanym warsztacie na bank dpbrze robione dwa razy sprawdzali czy czegos nie zwalili.... Sluchaj ja mam dokladnie to samo, jesli,chodzi o obiawy a to samo juz zrobilem czyli te rzeczy porobione pompowtryski nowe, dwomasa, egr, pompa paliwa tez i duuupa a Vag nie pokazuje nic....dziwna sprawa ale niektorzy pisza ze to moze jakies walkiwyrownawcze w silniku....czas pokaze ja juz walcze ponad polroku i d*pa. Aaaa panowie pompowtryski robilem w autoryzowanym warsztacie na bank dpbrze robione dwa razy sprawdzali czy czegos nie zwalili.... Przy wywaleniu wałków balansowych i przejściu na pompkę od 1.9 wynieniony został wał od 1.9?
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
Sorki...
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
"Ponoć" wywalasz wałki od x czasu-zadajesz śmiszne pytania jak na mechanika...
-
[BLB] Drgania na wolnych obrotach.
Kiedy kupiłeś samochód?
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
zrobił wałek omijając serwis i sprzedał Ci samochód-proste...
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Ilość odpaleń i gaszeń świadczy o zużyciu modułu olejowego....
-
Po wymianie oleju wyskakuje kontrolka Ciśnienia oleju i znika
ile zrobiłeś km??
-
Po wymianie oleju wyskakuje kontrolka Ciśnienia oleju i znika
Olej,rozrząd,filtry robimy po zakupie samochodu - nie czekamy na kolejny wpis do książki serwisowej które w połowie są i tak podrabiane.. LAKI_73 - nic nie udowodnisz poprzedniemu właścicielowi!!!
-
Po wymianie oleju wyskakuje kontrolka Ciśnienia oleju i znika
Jest napisane rok 2007(brak łańcucha)
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
Jeśli wałki balansowe będą po 180 zł to poproszę 100szt
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Konia z rzędem temu kto rozróżni silnik z walkami od tego bez. Może tylko po tym ze żwawiej się zbiera silnik bez walków. Jeździsz takim autem(2.0 tdi bez wałków) czy tylko wywalasz i kasujesz ok 2 tyś zł ??
-
Pompa oleju po 09.10
Silnik do góry,wózek w dół,miska w dół,zeger na stół i zabierak masz przed sobą....
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Nie czekaj na żadnego mechanika z "laptopem". Odkręć korek wlewu oleju,wsiadź do samochodu,odpal(jeśli kręci i zechce odpalić),wysiądź z samochodu,połóż rękę na wlewie oleju i poczuj "buchanie,chlapanie" na dłoni.Jeśli tego nie ma to jest problem.Możesz obrucić silnikiem czy stoi w miejscu??
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
W żadnym motorze nie rozpinamy rozrządu do wyciągnięcia pompy olejowej(modułu wałków)
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Od listopada 2009r zastosowano zabierak 10 cm. Co jest uszkodzone w tym aucie?
-
Moduł Wałków Wyrównoważających
oczywiście że da się go zamontować i nawet miski nie trzeba zmieniać...
-
Pompa oleju po 09.10
Drogi kolego wyciągasz zabezpieczenie(z pompki olejowej),wysuwasz zabierak i odpowidź masz na dłoni(nic nie rozkręcasz...)