Treść opublikowana przez michu93
-
Tankowanie diesel.
do wychłodzenia turbiny chyba lepiej na luz i hamulcem hamować normalnie podczas jazdy to wiadomo, ze hamujesz silnikiem, ale dojeżdżając do celu zawsze wrzucam luz i się toczę to ostatnie kilkaset metrów.
-
Tankowanie diesel.
po dłuższej trasie nie musisz chłodzić turbiny kilku ani kilkunastu minut starcza minuta w zupełności, zresztą jak widzisz stacje czy inny cel to wystarczy, że na luz wrzucisz i się dotoczysz na miejsce w tym czasie ;P
-
[B5 APS] by czorny
przy ziemi w poliftowym wydaje mi się, że też by dobrze wyglądał
-
[B5 APS] by czorny
oj, już by mogła być wiosna jak malujesz dokładkę to ja bym tam wrzucił jeszcze tą dokładkę z cupry przy srebrnym ładniej ją widać
-
Tankowanie diesel.
nie ma czegoś takiego, jak "tym autem możesz tankować na odpalonym a tamtym nie... " nie powinno się tankować auta na odpalonym silniku ze względów bezpieczeństwa - ludzi, nie samochodu
-
[B5 APS] by czorny
a dokładkę będziesz w kolor robił?
-
[B5 APS] by czorny
przetłoczenie jest w poliftach czorny - sam się z tym bawisz?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
mam taką nadzieję
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
kaju, ty masz ori 200kkm, ale po pierwszym obrocie licznika już
-
[B5 APS] by czorny
fajne autko, dobre mody, muszę obserwować
-
róznica koloru lakieru 98r a 97r?
źle mnie chyba zrozumiałeś. mówię, że mogą kolory różnić się fabrycznie - czyli inny odcień = inny kod. ale kolor o tym samym kodzie też może się różnić - czytaj wyżej.
-
róznica koloru lakieru 98r a 97r?
taki sam kolor ale w innych odcieniach ma inny kod. każdy odcień lakieru ma inny kod (fabryczny). dlatego piszę, że tym bardziej w kolejnym roczniku może być inny kod lakieru (bo będzie inny odcień).
-
róznica koloru lakieru 98r a 97r?
bo do tego dochodzi, czy stało w garażu czy na słońcu pewnie.
-
róznica koloru lakieru 98r a 97r?
niekoniecznie. poszukaj w necie, jest gdzieś katalog lakierów, zobacz czy w tych rocznikach był ten kolor w innych odcieniach (kodach). jeśli drzwi będą w takim samym odcieniu to po dobrej polerce nie powinno być różnicy jeśli będzie inny odcień (kod) to nawet po polerce będzie różnica
-
Jaki płyn do spryskiwaczy?
kaju mi ostatnio wspominał, że za 14zł kupił w aso koncentrat do mieszania z wodą, który ma starczać na 10l ale nie wiem jakie są jego właściwości. Ja już w marketach nie kupuję - śmierdzą niemiłosiernie. U nas w motoryzacyjnym za 5l płacę 9.90zł , ładnie pachnie - owocowy i jeszcze mi nie zamarzł. Wcześniej miałem taki jakiś za 12.50zł i ładnie rozpuszczał lód na szybie, ale teraz wziąłem ten. A jak nalałem z dystrybutora pod brico za 2.50zł za litr, to płakać mi się chciało - nawet się nie pienił...
-
Jakiś fan passatów na forum ?
dokładnie takie same odczucia miałem. tam gdzieś w komentarzach pisali, że wpadli na pomysł, żeby autem z lawety zjechać, ale elektroniczny ręczny ich blokował. Ale kurva nieudolność ludzka nie zna granic... Nie chce mi się wierzyć, że kilkoma gaśnicami by tego nie ugasili od początku...
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
a to tak z ciekawości - jak przygotować auto to postoju np na kilka miesięcy?
-
300.000 na blacie :)
o przebiegach jest już pewien wątek taki wynik ma tu już połowa samochodów pewnie tylko cyferki na liczniku są dla niektórych ważniejsze
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
widziałem filmik o tym, a kumpel jak rano mi chciał to opowiadać, to mówił, że audi a8 kombi z pługiem to było xD
-
[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi
nie wiem, w passacie b5 robiło się to mniej więcej tak samo, ale czy w Golfie IV będzie również tak to nie sprawdzałem.
-
Turbina nie pracuje? i kilka innych dupereli
czyli teraz turbina powinna pracować poprawnie? a poprawa będzie już, czy dopiero jak błąd wykasuje?
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
wiecie, że podrobienie książki serwisowej dla handlarzy to nie jest problem? sprawdźcie sobie te historie w aso, bo pewnie i tak połowa będzie wyssana z palca
-
Turbina nie pracuje? i kilka innych dupereli
zaraz pójdę sprawdzić ten czujnik, czy tam wszystko jest ok. zastanawiam się nad nieszczelnością w dolocie, bo przy deptaniu słychać szum. jak sprawdzić szczelność dolotu? edit: jeden przewód od g72 był przerwany. zrobiłem to, ale jestem ciekaw jakie ten czujnik ma zastosowanie
-
Turbina nie pracuje? i kilka innych dupereli
no właśnie nie bardzo mam możliwość...
-
Zasłonięcie chłodnicy?? można?
po odpaleniu olej rozchodzi się po silniku na co nie trzeba czekać pół godziny. odpalasz - otwierasz bramę na spokojnie i jedziesz normalnie do tych 2500rpm śmiało, ale rozpędzasz się spokojnie, żeby turbina się nie wysilała. diesela to nie zaboli, nie zapłacze a i będzie bardziej zadowolony niż by miał jeździć 1600-1800rpm, bo szybciej się nagrzeje, więc w środku masz szybciej ciepło i silnikowi jest też szybciej ciepło. należy też zwrócić uwagę, żeby całkowicie nie przesadzić - poniżej 1500rpm dwumas dostaje po d*pie.