Treść opublikowana przez adams78
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
W Q nie wytrzyma, chyba że zaczniesz używać mocy od 2. biegu:decayed: Są znane przypadki FWD po 300KM i seria jakiś czas dawała radę Podobno jak się rozgrzeje to całkiem dobrze klei...
-
Akwarium
No z plastikiem to tak wiesz, na dwa razy... Sugeruję dokupić jeszcze ze trzy - a najlepiej jeden duży hebanowy korzeń. Trzeba to przydusić kamieniem na 1-2 tygodnie, to przestanie wypływać. Lignit nadaje wodzie brunatny kolor - nie zawsze jest to porządane, zależnie od obsady, choć częste podmiany niwelują jej brązową barwę. I zostaje z niego w żwirku sporo okruchów - temat do przemyślenia. Możesz zapodać ze trzy kiryski, są baaaardzo odporne, nic im nie będzie, a wprowadzą sporo życia. Ale ogólnie jest naprawdę dobrze, masz ładny zbiorniczek, dobry sprzęt, więc będzie git:wink:
-
zmiana silnika 2.0 ALT na 2.8 V6
2.0 to akurat najprostszy i najbardziej gówniany z silników w B6. Szkoda pakować w to pieniędzy, bo wymiana samych pierścieni pomaga na trochę, po chwili problem powraca. Pozatym to nie jedzie, a pali jak 1.8T. Zmieniaj na 1.8T, mechanicy do takich tematów podchodzą jak pies do jeża, zostaje więc warsztat zajmujący się tuningiem - cena nie będzie atrakcyjna, lub Daniel z forum:naughty:
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Dobrze na pewno nie będzie, choć jak nie będziesz butował to nic się nie stanie. Jednak aby miało to sens to trzeba program zmienić.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Nie, zaciski są pomalowane, jak nówki. Nie zamienię. Klocki i tarcze tak:naughty:
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Klocki mam pod 321mm i tam odsadzenie zewn klocka od zacisku jest sprężyną/drutem, a w 345mm blachą - zewnnętrzne klocki mają inne blaszki, nie pasi. Mam na zbyciu nowe wiercone tarcze Zimmermann sport 321mm + klocki nowe ATE - nigdy nie hamowane:whistling: Ktoś chętny?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Chłopaki, pytanie: 1. Kto ma na szybko w dobrej cenie klocki pod wiercone zimmermanny? Myślę o Ferodo, mam nowe klocki ATE, ale pod zacisk A6 C6 321mm i nie podejdą, jest problem - zewn klocki się gryzą ze sprężyną, mam zaciski 345. 2. Mocny tył kto ma? 300mm. PW
-
F1, Rajdy i Motorsport
Ten typ już tak ma, nie ma się co za wiele spodziewać
-
F1, Rajdy i Motorsport
Wielkim fanem tej stajni nie jestem, ale przyznaję że włoski hymn dobrze znów słyszeć Jednak żal mi Pereza, wg mnie należało mu się 1. miejsce. Był szybszy przez wiele okrążeń. No i gdzie tu miejsce dla Kubicy wobec takich młodych talentów? Szczerze pragnę zobaczyć Roberta w szybkim bolidzie, ale chyba Jego najlepszy czas w F1 właśnie mija:eusathink:
-
F1, Rajdy i Motorsport
http://www.f1.v10.pl/Vettel,wsciekly,na,KarthikeyanaZawsze,znajdzie,sie,jakis,ogorek,77565.html Widać klasę Buttona, bo do hindusa trudno mieć pretensje o to że ktoś w niego wjeżdża. Vettel zapomniał już jak sam był "ogórkiem" i rozbijał innym bolidy":thumbdown:
-
Akwarium
Normalnie, klikasz na emotikon i wstawiony:wink:
-
Akwarium
Na wszystko jest sposób. Przy odkrytym zbiorniku wystarczy zapewnić ruch wody na powierzchni i problem nalotu na lustrze wody rozwiązany. W tym celu dobrze mieć dwa filtry na przeciwległych końcach. Nadal nie określiłeś jakie rybki Cię interesują. Osobiście (na początek) odradzam agresywne pielęgnice, trzeba być pasjonatem takich ryb aby znosić ich zagrywki:naughty: Niezbyt dobrze tolerują inne gatunki co też ogranicza pole zainteresowań. Z rybek ciekawych i przyjemnych dla oka polecam bocje, min 5-6szt. Naprawdę wdzięcznie się prezentują, bardzo ożywiają dolną strefę, ale wymagają czystości. Do czyszczenia z resztek przydadzą się kiryski (nie kiryśnik - sumy), ciekawą rybą jest też labeo, ale tylko 1szt w zbiorniku - zbiera resztki i glony. Żyworodne to nic ciekawego, miewają piękne ubarwienie, ale nic ponadto. Są po prostu głupie:grin: Rośliny są piękne i potrzebne, ale nie w każdej wodzie da się je bez trudu uprawiać, więc na początek proponuję założyć sam zbiornik, trochę dekoracji, uruchomić filtry i dopiero wtedy ze spokojem szukać ryb. Obsadzć nimi zbiornik jak już woda się ustabilizuje, tj. nie będzie już mętnieć, zrobi się krystaliczna. Do tego dobrze pożyczyć od kolegi trochę zabrudzony filtr (jeśli się zgodzi) - pozwoli zaszczepić trochę życia:wink:
-
Falowanie obrotów
Mam raczej na myśli fakt, że szuka problemu w jakichś paskach, napinaczach itp zamiast zacząć od podstaw w 1.8T, czyli cewki i świece, bo to bolączka tego silnika. I nie F5DPOR, bo to seryjne auto i stykają PFR6Q. Ja wiem, że każdy tutaj chce jak najlepiej dla swojego auta, ale po co przepłacać? Nie masz 250-300KM, więc nie ładuj się w większe koszty niż to konieczne, tym bardziej że jak piszesz nie masz kasy. P.S. Kup książkę "sam naprawiam..." jak już tak chcesz grzebać. Mniej napsujesz:wink:
-
Falowanie obrotów
Tak to jest jak ktoś nie ma pojęcia co robi, ewentualnie szuka dziury w całym. Tyle z mojej strony, życzę sukcesów przy serwisowaniu auta.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Brawa dla Hamiltona:yeee: Wynik nie do pobicia. No i pojawił się nowy talent, Mr Vergne:oklasky: Zobaczymy jutro na co naprawdę Go stać
-
[ALL B6] Ocena FMIC
Średnica na wejściu jakaś mała w tym GT...
-
F1, Rajdy i Motorsport
Wszystkie te info o tym, że RK jeździł Fabią, go-kartem itp można równie dobrze włożyć między bajki. Nie są to potwierdzone wiarygodnymi dowodami fakty, lecz jakieś zdjęcia na których nic nie widać i relacje osób trzecich:disgust: No sorry, co to jest przejechanie 3 okrążeń go-kartem? Można to zrobić mając w gipsie nogę i rękę... a nawet dwie. Chwytanie w dłoń szklanki z wodą wymaga już większej precyzji, więc nic tu nie jest pewne, choć bardzo byśmy wszyscy chcieli aby już się ścigał...
-
F1, Rajdy i Motorsport
http://f1zone.pl/news/12902/robert_kubica_za_kierownica_skody_fabii_wrc_zdjecia.html Prawej dłoni nie pokazuje za bardzo więc nie wszystko jest ok. Ale nie jest źle:thumbup1:
-
[ALL B6] Ocena FMIC
Nie widać jak wygląda przekrój, a to akurat najważniejsze. Biorąc pod uwagę cenę wybrałbym inny. Nie pytaj jaki bo ja moje pudełko zamienię na chinola za 15% tej ceny, ale za tą kasę zapewne można wyrwać lepszy towar. Czerwone silikony...??? nieeee.
-
Falowanie obrotów
Świece??? Może je wreszcie wymienisz zanim rozkręcisz cały silnik... Tyle w temacie.
-
A8 D3 na 20" :)
Silnik jak każdy inny dużo chlejący V8, a gaz to jak każde inne paliwo. Tyle że znacznie tańsze... Coraz częściej widuje się drogie fury lejące LPG i ja nie widzę obciachu, raczej zazdrość tankujących inne paliwa. Nowak, popieram pomysł i gratuluję auta. Żałuję, że eSki nie ogłosiłeś nieco wcześniej...
-
Falowanie obrotów
- [B6 AVJ] Maź w układzie odpowietrzającym
Poszukaj w "warsztacie" tematu o wymianie napinacza wałka rozrządu lub wymiana łańcucha rozrządu. Trzeba wyjąć wałki, wielka trudność to nie jest jak masz trochę pojęcia i klucze. Mechanior weźmie pewnie ze 200zł za 2godz dłubania.- [ALL] Jak wzmocnić poduszki silnika i skrzyni biegów ???
Zapraszamy do tematu: http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?1342-B5-B6-B7-Modyfikacje-1-8T Z tym, że gt28rs wymusza trochę zmian mechanicznych i sam pewnie tego nie ogarniesz, a K04 sam zamontujesz, potem program i pod 240 podejdzie. Czytaj, czytaj...- [B5 AGB] Audi S4 by EcuProject
Jeśli zapodałeś 2szt nowe K 03, to dopłata do 2szt K 04 nie stanowi dużej różnicy licząc przyrost mocy, bo FMIC i tak założysz:cool1: Głowice 2.8 i reszta to jeśli celujesz dużo wyżej... no ale, co kto lubi. Ta moc też jest dobra:good: - [B6 AVJ] Maź w układzie odpowietrzającym