Treść opublikowana przez adams78
-
[B5 AEB] Powrót do 1BE co potrzebuję?
Wkrótce będę miał na sprzedaż komplet Eibach -30mm do Q:kox:. Muszę tylko wrócić do serii, za parę dni.
-
[ALL B5] Sprężyny eibach tył pochylony względem przodu
Możesz to rozwinąć? Też chcę delikatnie podnieść tył. Tu nie ma co rozwijać, unosisz tył, odkręcasz amor, podkładasz coś pod springa, składasz i wio. Może nie jest to jakiś mega profi zabieg, ale tani, skuteczny i działa. W sklepie motoryzacyjnym dopasują Ci gumę o odpowiedniej średnicy, może być nawet od traktora:naughty: W Q jest z tym więcej roboty.
-
[B5 AGB] Audi S4 by EcuProject
Parę obłoczków dymu puściła... Nie myślałeś aby dać większe turbiny, skoro wymieniałeś na nowe?
-
[ALL B5] Sprężyny eibach tył pochylony względem przodu
Q czy FWD?
-
Falowanie obrotów
Jak odma jest pęknięta to nie cieknie, tylko cały bok silnika jest czarny od oparów oleju. Warto czasem umyć silnik aby wiedzieć gdzie dokładnie się poci.
-
[B6 AVJ] Maź w układzie odpowietrzającym
Jaki zbiorniczek, możesz jaśniej? Co z niego wycieka? Jak długo masz auto? Zauważyłeś jakieś dziwne objawy? Problemy z temperaturą, z ogrzewaniem, przerywa, dymi na biało, ubywa płynu?
-
Falowanie obrotów
Sprawdź czy nie pękła odma oleju, to częsta usterka. Potrafi narobić bałaganu, miałem tak w AEB. Jeśli masz zafajdany blok olejem to trzeba się do niej dobrać. Żaden zdrowy benzyniak (pomijam te mocno zajechane) nie powinien drgać, klekotać itp.
-
[ALL] Jak wzmocnić poduszki silnika i skrzyni biegów ???
Proszę bardzo. Na jakiej turbinie rezasz?
-
[ALL] Jak wzmocnić poduszki silnika i skrzyni biegów ???
Przecież to narmalna moc, S4 ma ile KM? I jakie poduszki? Prędzej wykończysz sprzęgło niż poduszki. Koniec tematu.
-
klucze do głowic - AUDI, VW ???
Nie. Śruba z łbem gwiazdkowym wielokarbowym wewn 12-kątnym M-10. Ty wkleiłeś torx.
-
[ALL B5] Sprężyny eibach tył pochylony względem przodu
Odpowiedź brzmi: quattro. Też miałem eibachy w B5 i tył mocniej siadł. Obniżając tył zmieniłeś kąty tylnych kół, auto ma tył na zwrotnicach i jest teraz "rozkraczone", ma ujemne kąty zdaje sę, będzie zjadać tylne gumy od wewnątrz i to szybko. Konieczna jest korekta kątów - geometria. Oczywiście luz na tulejach w zwrotnicy (po około 100-150tys po naszych drogach na bank już są) eliminują auto z pomiaru. Celem uniesienia nieco tyłu możesz podłożyć pod springi (górą) cienkie gumy, ja dawałem gumy od malucha rozcięte na 3, mam je zresztą bo wróciłem do serii przed sprzedażą. Podłożenie około 0,5cm pod sprężynę da Ci około 1,5-2cm na krawędzi koła.
-
[AS4 B5] Kaskolot swap 2,7T body RS4 : 420 ps / 550 nm :)
Może uda się poganiać? Drogi tam fatalne, ale krajówka jakaś jest w pobliżu. Jaka moc docelowo? Czytałem, ale wyleciało mi, nie wiem czy dam radę...
-
klucze do głowic - AUDI, VW ???
Jaki kod silnika? Do 1.8T jest nasadka gwiazdka 12-kątna M-10. Musi być długa na min 8cm. Na uszczelce (opakowaniu uszczelki) do głowicy jest podany rodzaj łba śruby.
-
[B5 AEB] A4 1.8TQ AEB do codziennej jazdy - soft by GTO // UPD str 1 NEW POWER
O kufa, co tu się dzieje? Poziu, wyłóż kawę na ławę, bo nie każdy ma jakieś tajemne info, które każe podważyć osiągi tego auta... Z tym wykresem to jak ze ślubem: daj powody czemu nie lub zamilknij
-
B6 DIVISION
Czego się nie robi dla lansu...
-
B6 DIVISION
Też nie lubię zimowego klocka, ale jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Wystarczy lekki , mokry śnieżek i na letnich leecisz :gwizdanie:
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
Ja na tym rozrządzie właśnie przekroczyłem 120-130tys, więc 100 to pryszcz. Chłopaki, mam problem: muszę zwalić głowicę i nie mogę odciągnąć imbusem napinacza, aby na luzie zdjąć rolkę i koło pasowe wałka. Da radę to bez problemu poskładać jeśli nie wcisnę napinacza? Za ch@#a nie chce się cofnąć.
-
[B5 AJL] Boost leci na pysk ? Pomocy
Wyżej znaczy duużo wyżej niż masz teraz :gwizdanie:
-
[B5 AJL] Boost leci na pysk ? Pomocy
Z tym wchodzeniem wyżej to też nie tak dobrze, bo jak przeładuje to będziesz miał kolejne problemy
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
Jak jest grubość lodu koło Budapesztu? Ile waży hummer z kilkoma pasażerami?
-
[B5 AJL] Boost leci na pysk ? Pomocy
Gdzieś wyczytałem, że mapa LPG może "rządzić" mapą Pb Odłączasz na noc aku, rano podpinasz, przełączasz na Pb, odpalasz auto nie dotykając gazu i tak zostawiasz aż się załączy wentylator - czyli ze 20-30min. Jak się zagrzeje to na 60s trzymasz na 3000rpm, wyłączasz silnik, włączasz i przełączasz na gaz. Warto spróbować zanim wymienisz pół osprzętu, bo to nic nie kosztuje
-
[B5 AJL] Boost leci na pysk ? Pomocy
E, no coś Ty :doh1: Koleś w UK, ostatnio na forum ponad dwa tygodnie temu
-
[B5 AJL] Boost leci na pysk ? Pomocy
Ale za to piszesz jak najęty, wszędzie Cię pełno. Ragga, a DV masz dobry? I ile oleju dolewasz?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jakie błędy wywala?
-
[ALL B6] 1.8T AVJ dziwne zachowanie
Tutaj problem wystąpił parę dni temu, od zakupu przejechane 1500km i nic się nie działo, a że autem w tygodniu jeździ żona to od razu nie wyczuła że coś nie gra Po skasowniu błędów znów przeładowuje. Błędy: 17963 - ponownie 17522 - rezystancja 2. sondy za wysoka