Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tomnik

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tomnik

  1. https://a4-klub.pl/topic/181375-montaz-pakietu-wewn%C4%99trznego-qq1-oswietlenia-przestrzeni-n%C3%B3g-kratek-schowka/
  2. Tomnik odpowiedział(a) na Mario721 temat w 2.0TDI
    Myślimy (przynajmniej ja myślę i sądzę, że nie jestem odosobniony), że nie masz szacunku dla czytających. Ten niechlujny słowotok (o błędach nie wspominam) odrzuci niejednego z "miłośników marki", który mógłby Ci pomóc. Po za tym : - na podstawie informacji, które zawarłeś w swojej kwiecistej próbie opisu usterki, nie można postawić wiążącej diagnozy, potrzebne są dane z logowania odpowiednich grup (np. VCDS), które dostarcza sterownik silnika - uzupełnij swój profil
  3. Tomnik odpowiedział(a) na Osaa temat w 2.0TDI
    Nie bądź niegrzeczny....
  4. Tomnik odpowiedział(a) na Osaa temat w 2.0TDI
    Tel. kom.: +48 501 235 580, +48 509 174 141 http://futurum.net.pl/kontakt/
  5. Tomnik odpowiedział(a) na Osaa temat w 2.0TDI
    Czyli : 1.Zajrzeć do wątku, do którego podałem lnk 2.Poczytać treści tam zawarte 3. Zadzwonić do Futurum - dopytać tego, czego pewien nie jesteś po lekturze wyżej wspomnianego tematu
  6. Tomnik odpowiedział(a) na Osaa temat w 2.0TDI
    Wymiana zabieraka to nie wszystko i jest tylko odłożeniem problemu (dużego problemu) na później. Oprócz wspomnianego wyrabia się też gniazdo, w które jest zamontowany.
  7. Oznaczenie silnika AVB, tak ? Numer nadwozia do nr-u 8E-3-500 001 wentylator o nr OEM 8E0959455M 300W 300mm Numer nadwozia od nr-u 8E-4-000 001 wentylator o nr OEM 8E0959455K 320W 400mm
  8. A to ciekawe... Nie wiedziałem o tym. Dziękuje za wyjaśnienie
  9. Przecież nie jest to dziwne, jeśli kodowanie zawiera tyko dwie cyfry (pomijając te zera przed) Moje pytanie skierowane było, Mateusz, do autora wątku. Ty podałeś pomocne info.
  10. Dlaczego koniecznie chciałeś, aby sterownik przyjął kodowanie 255 ? Takiego na liście (okno dialogowe - podpowiedź kodowania) przecież nie ma. Z tej listy wybierasz swoje auto, jak słusznie napisał Mateusz - 30 (Seat Exeo).
  11. Wyznacznikiem decyzji, co do czyszczenia filtra, są dane związane z DPF, jakie dostarcza sterownik silnika. Sczytane za pomocą np. VCDS. Analizie poddać należy : -ilość popiołu, która według programu sterownika odłożyła się w filtrze -ilość sadzy obliczonej versus rzeczywistej Na podstawie zawartości popiołu sterownik (a właściwie jego program) ustala wielkości zawartości sadzy, przy których rozpoczyna proces regeneracji. Im więcej popiołu, tym przy mniejszych wartościach sadzy, proces ten startuje. Zawartość sadzy - Wartość skalkulowana (obliczona) jest zawsze większa, od tej rzeczywistej. Rzadko można napotkać dane, mówiące o większej wart. rzeczywistej, od tej obliczonej. A gdy tak właśnie jest mamy do czynienia z usterką w aucie. Przeczytaj : https://a4-klub.pl/topic/153458-procedura-wypalania-dpf-20-tdi-cr/?do=findComment&comment=5517979 https://a4-klub.pl/topic/417181-zapchany-filter-dpf-moc-auta-spadla-co-robic/?do=findComment&comment=5404463
  12. Tomnik odpowiedział(a) na KlusekFDBB temat w Audi A4 B6/B7
    https://a4-klub.pl/topic/32087-montaz-podgrzewanych-zewnetrznych-lusterek-a4-b6-b7/page/9/?tab=comments#comment-3096938
  13. Z premedytacją nie wymieniłem marki odbiornika, aby nie robić Ci zbędnych nadziei, jakie, jak widzę, sobie jednak robisz. Uważam, że producent nie ma tu nic do rzeczy, bo słynne "wypalenia" są charakterystyczne dla tej OLED-owej technologii. Nie muszę chyba dodawać, że wyświetlacze/matryce dostarcza tylko jedna firma. Ona też, jak sądzę, dostarcza do producenta odbiornika, wszelkich informacji, technologii i sposobu "czyszczenia" (kompensacji) matrycy. Nie rób sobie złudzeń - logo producenta, z jakim zakupisz odbiornik, nie będzie miało wpływu na pojawienie się "wypaleń". Wpływ ma czas, w jakim obraz statyczny zostaje wyświetlony, jak i jego intensywność (nasycenie, barwa). Wiedzieć należy też, że zbyt intensywne logo kanału, może "narobić bałaganu". Mój odbiornik przeszedł wymianę matrycy po około 7700 (siedem tysięcy siedemset) godzinach pracy. Czy ponowił bym zakup ? - Jeśli producent nadal będzie solidnie podchodził do swoich zobowiązań wobec produktu i gwarancji (ewentualna następna wymiana matrycy przysługuje mi w ciągu następnych dwóch lat użytkowania), to odpowiedź i tak nie jest jednoznaczna (na tak). Kapitalna czerń, jaką oferuje OLED jest tu na ogromny plus. Ograniczenie się, co do niektórych kanałów, a przynajmniej do ich krótszego w czasie oglądania, powoduje duży dyskomfort w użytkowaniu odbiornika.
  14. Jestem użytkownikiem TV w technologii OLED. Zakupu dokonałem z całą świadomością ułomności tej technologii - dużej wrażliwości na tzw. obrazy statyczne. Mając powyższe na uwadze, starałem się unikać kanałów info (pasek informacyjny), a jeśli już takowy zagościł na ekranie, to w większości przypadków ustawienia wyświetlania zostawały przestawiane na te b. oszczędne, aby zminimalizować, tak mi się wydawało, skutki pozostawania pikseli aktywnych na jednym wysokim poziomie "jasności", co skutkuje tzw. wypaleniami. Niestety mimo obchodzenia się z OLED-em, jak z przysłowiowym jajkiem, stałe nie dające się do usunięcia "wypalenia", pojawiły się na ekranie. Oczywiście widoczne jedynie wyświetlając "stały kolor" (najlepiej tzw. magenta). Muszę tu powiedzieć, że producent TV zachował się prawidłowo - usterka została zgłoszona miesiąc przed zakończeniem okresu gwarancji - matryca OLED została wymieniona na nową. Stało się to bez zbędnych "przepychanek". Podsumowując : według moich doświadczeń z OLED, technologia ta nie nadaje się do oglądania treści z tzw. obrazem statycznym w składzie - kanały info, gry i wszelkiego rodzaju wyświetlane kominki z zapalonym ogniskiem
  15. Tomnik odpowiedział(a) na kastro temat w 3.0TDI
    20Nm + 90 stopni
  16. Do szybkiego przeglądu parametrów filtra polecam aplikację na androida VAG DPF (przetestować możesz w wersji Free). Potrzeby sprzętowe adapter ELM327. Pokaże Ci też rozpoczęcie, trwanie i zakończenie procesu regeneracji. Świetna aplikacja, jak widzę używana przez forumowiczów/ Polecam !
  17. https://a4-klub.pl/topic/458095-drgania-na-kierownicy-w-zakresie-pr%C4%99dko%C5%9Bci-110-140-rozwiazanie-wymiana-tuleje-65-mm-vs-75-mm/
  18. Najważniejszą wartością, która zostaje (która powinna być) wyzerowana jest zawartość popiołu. Na jej podstawie sterownik (a właściwie jego program) ustala wielkości zawartości sadzy, przy których rozpoczyna proces regeneracji. Im więcej popiołu, tym przy mniejszych wartościach sadzy, proces ten startuje. Różnice te nie wynikają z niewyzerowania. Normalnym jest, że wartość skalkulowana (obliczona) jest zawsze większa, od tej rzeczywistej. Piszę "normalnym" ponieważ bardzo rzadko można napotkać dane, mówiące o większej wart. rzeczywistej, od tej obliczonej. A gdy tak właśnie jest mamy do czynienia z usterką w aucie. Po skończonym procesie regeneracji sadza rzeczywista powinna osiągnąć zero. Na temat obliczonej nie wypowiem się, ponieważ jest to zależne od auta i oprogramowania ster. silnika. Mogę jedynie napisać, że w A6 C6 proces (niezakłócony) regeneracji kończy się zawsze po spadku (osiągnięciu) sadzy obliczonej do 7,5; co wydaje mi się dziwnym i jak na razie (według stanu mojej wiedzy o DPF) niezrozumiałym. Czuję się "okradzionym" z 7,5 jednostek między regeneracjami. Jaką obecnie notujesz zawartość popiołu w filtrze ?
  19. Nie rób tego....
  20. A w jakim celu ? Może w ten sposób https://www.youtube.com/watch?v=qCP7O8zkVl4 ? A może tak https://www.youtube.com/watch?v=WJHQj4POBMg ?
  21. 8E0601025BF 8E0601025BA
  22. Proszę zamontować do lampek tradycyjne żarówki i dopiero w przypadku ich nieświecenia, szukać problemu w podzespołach (bezpiecznik, sterownik) auta.
  23. https://a4-klub.pl/topic/285436-jaki-olej-do-18-t/
  24. Regeneracja DPF zarządzana jest przez sterownik silnika po osiągnięciu pewnej wartości (dalej nazwanej progiem) sadzy - obliczonej lub zmierzonej. Zwykle, jako pierwsza osiągnięta zostaje ta obliczona. Z moich skromnych doświadczeń wynika, że jeśli wartość "rzeczywista"/zmierzona rośnie szybciej, niż ta obliczona mamy w aucie usterkę, która powoduje zwiększoną emisję sadzy. Próg, przy którym sterownik zarządza regenerację filtra, zmniejsza się wraz ze wzrostem wypełnienia filtra nieusuwalnym popiołem ***. Obrazowo - auto wyjeżdża z fabryki wyposażone w pusty (nowy, czysty - 0 l popiołu) DPF, którego możliwości akumulacji (magazynowania) sadzy są największe i dlatego też regeneracje będą rozpoczęte przy osiągnięciu wartości sadzy np. 32g (32g w DPF-ie A6 C6 2.7/3.0) ; pokonywany dystans w km miedzy regeneracjami największy. Wraz z ilością pokonywanych kilometrów w filtrze odkłada się popiół (nieusuwalny **), a to zmniejsza możliwości magazynowania sadzy, co przewidziane jest w programie, który dolicza/nalicza wartość popiołu (i nigdy go nie zeruje *) - zwiększenie ilości popiołu skutkuje zmniejszeniem progu, przy którym zarządzana jest regeneracja filtra. Na podstawie A6 C6 : nowy filtr (0 l popiołu) próg 32g, filtr po 250tys. km (0,43 l popiołu) próg 16g. Oczywistym jest, że regeneracje (przy tych samych warunkach, w których porusza się auto) będą przeprowadzane coraz częściej. * "Zerowanie" wartości popiołu jest możliwe i wykonać to można (trzeba) tylko przy wymianie filtra na nowy. ** Tzw. czyszczenie (usługa proponowana przez firmy tym się zajmujące - z lepszym lub gorszym skutkiem) filtra DPF ma za zadanie usunięcie z niego popiołu. Po takiej czynności (zakładając, że przyniosła skutek w postaci usunięcia pewnej (większej lub mniejszej) ilości popiołu z filtra) należałoby wyzerować wartość popiołu "w pamięci" sterownika silnika (specjalna procedura). *** Popiół pozostałość po spalonym oleju silnikowym i (podobno) pozostałość po procesach regeneracji
  25. Ze schematu, który przedstawiłeś absolutnie nie wynika, aby urządzenie to, miało możliwość podłączenia pod magistralę CAN. Podaj jego model. Obawiam się, że nie wiesz, o czym piszesz, wspominając o CAN. Jeszcze lepiej....

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.